Strajk nauczycieli 2019 w Koszalinie. Znamy pierwsze liczby. Które …

Strajk nauczycieli 2019 w Koszalinie. Znamy pierwsze liczby. Które ...

Strajk nauczycieli w Piotrkowie

Do SP nr 12 nie przyszło w poniedziałek, 8 kwietnia, żadne dziecko. Podobnie jest w SP nr 2 oraz w SP nr 5. W SP nr 3 do szkoły przyszło kilkoro uczniów, którzy przygotowują się do konkursu.

Sami nauczyciele przyszli też dziś do PS nr 12 przy ul. Włókienniczej – rodzice okazali zrozumienie dla strajku pedagogów i dzieci zostały w domach.

W PS nr 19 przy ul. Belzackiej strajkują wszyscy nauczyciele. Jak informuje dyrektor placówki, rodzice w poprzednim tygodniu zostali uprzedzeni i tylko 16 zadeklarowo, że dzieci przyjdą w poniedziałek do przedszkola. Ostatecznie przyszła szóstka, z którą na zmianę siedzą dyrektor i wicedyrektor dziewiętnastki.

– Pracownicy administracji nie strajkują, więc dzieci mają wszystkie posiłki – mówi Bogumiła Zątak. Jak dodaje, we wtorek nauczyciele także będą strajkować. – Rodzice dzwonią, informujemy o tym.

Rodzicom, którzy sami nie mogą zapewnić opieki dzieciom, wyszło na przeciw miasto – rodzice mogą pozostawić dziecko w Miejskim Ośrodku Kultury, Ośrodku Sportu i Rekreacji, Muzeum, Miejskiej Bibliotece Publicznej, świetlicy Bartek oraz jej oddziałach. Dyrektorzy placówek są zobowiązani do zorganizowania zajęć dla dzieci.

Jak jednak informuje Jarosław Bąkowicz, kierownik zespołu prasowego UM w Piotrkowie, z oferty skorzystało niewielu rodziców.


Czytaj więcej…

Strajk nauczycieli w Piotrkowie. Które szkoły strajkują?

Strajk nauczycieli w Piotrkowie. Dzieci w domu, a nauczyciele na salach gimnastycznych lub w salach. W Piotrkowie do strajku przystąpili nauczyciele wszystkich szkół i przedszkoli poza III LO oraz CKP.

Źródło: Piotrków Trybunalski NaszeMiasto.pl

Strajk nauczycieli 2019 w Koszalinie. Znamy pierwsze liczby. Które

które nie strajkują, w Koszalinie jest to Burasa Międzyszkolna, Pałac Młodzieży oraz w części internackiej Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy – dodał Przemysław Krzyżanowski. W Koszalinie do strajku przystąpił również Zespół Państwowy Szkół …

Źródło: Głos Koszaliński

"Mamy sporo dzielnic, gdzie strajkują wszystkie szkoły podstawowe"

Widać, że nauczyciele i rodzice ze sobą współpracują, że wymiana informacji jest bardzo dobra – oświadczył Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Władze Warszawy zapewniają, że cały czas zbierają informacje o tym, które szkoły uczestniczą w strajku.

Źródło: TVN24

Strajk nauczycieli 2019. Strajk nauczycieli w powiecie sławieńskim …

Aktualizacja 11.20. Na terenie gminy Postomino strajkują 4 placówki oświatowe, szkoła podstawowa w Postominie, Jarosławcu, Staniewicach i Pieszczu. – Te dzieci, które przyszły do placówek mają zapewnioną opiekę. Mamy nadzieję, że ta sytuacja szybko …

Źródło: Głos Koszaliński

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *