Strajk nauczycieli 2019. Strajk nauczycieli w powiecie sławieńskim …

Olsztyńscy nauczyciele strajkują, lista zamkniętych szkół się wydłuża

– 7 placówek podległych oddziałowi ZNP w Darłowie rozpoczęło strajk. To wygląda tak, że każdy przychodzi na swoje godziny i strajkuje.Sytuacja jest rozwojowa. Pełne listy osób strajkujących będą dostępne po południu – mówi nam Bożena Ciechanowska, prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Darłowie.

Jak dodaje w placówkach prowadzone są zajęcia opiekuńcze. Do akcji strajkowej przystąpił m.in. Zespół Szkół Morskich w Darłowie, Zespół Szkół im. S. Żeromskiego w Darłowie

W oddziale sławieńskim na 15 placówek publicznych do strajku przystąpiło 14. W proteście bierze udział 62 procent nauczycieli.

– Ten procent może się zwiększyć. W przedszkolach, do których przyszły dzieci jest zapewniana opieka. Jeżeli nauczycielki nie zajmują się dziećmi, opiekę prowadzi dyrektor placówki. W szkołach jest podobnie. W Gimnazjum Miejskim w Sławnie strajkuje sto procent nauczycieli i tu nie ma ani jednego ucznia – mówi nam Wojciech Szczęsny, prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Sławnie.

Strajk odbywa się m.in. w szkołach podstawowych w Bobrowicach, Sławsku, Warszkowie i Żukowie na terenie gminy Sławno. W samym Sławnie strajk odbywa się m.in. w Zespole Szkół Agrotechnicznych, Zespole Szkół im. J.H. Dąbrowskiego, Gimnazjum Miejskim oraz Szkole Podstawowej nr 1.

Aktualizacja 11.20

Na terenie gminy Postomino strajkują 4 placówki oświatowe, szkoła podstawowa w Postominie, Jarosławcu, Staniewicach i Pieszczu.

– Te dzieci, które przyszły do placówek mają zapewnioną opiekę. Mamy nadzieję, że ta sytuacja szybko się zakończy pozytywnie. Walczymy nie tylko o podwyżkę, ale także o całe finansowanie oświaty. W przedszkolu, w którym pracuje nie ma zabawek, bo szkoły po prostu nie stać na zakup. Jest wiele problemów, które trzeba rozwiązać – mówi nam Lucyna Bartos, prezes oddział ZNP w Postominie.

W szkołach na terenie gminy Postomino strajkuje sto procent nauczycieli. – Sto procent nauczycieli poparło strajk.Do przedszkola przyszła tylko czwórka dzieci. Przed strajkiem zrobiłam zebranie z rodzicami i prosiłam o ewentualną pomoc w przypadku, gdybym sama nie mogła zapewnić bezpieczeństwa. Dzisiaj autobus szkolny jechał przez wioski, ale nikogo nie było na przystankach. Żaden z uczniów nie przyszedł do szkoły – informuje nas Elżbieta Safaryn, dyrektor Szkoły Podstawoej w Jarosławcu.

Jak dodaje, wcześniej rodzice byli informowani o strajku poprzez pocztę elektroniczną. – Dziećmi, które są w przedszkolu opiekuje się pani katechetka i pracownicy obsługi – dodaje.

Do oddziału przedszkolnego w szkole w Pieszczu przyszło jedno dziecko i także ma zapewnioną opiekę.

W gminie Malechowo wszystkie placówki publiczne biorą udział w strajku nauczycieli. Protestuje około 60 procent nauczycieli w szkołach. – Rodzice zostali wcześniej powiadomieni o tej sytuacji. W Szkole Podstawowej w Lejkowie pojawiła się tylko czwórka dzieci, które mają zapewnioną opiekę. W Niemicy dzieci w ogóle nie przyszły do szkoły. W Ostrowcu pojawiło się 6 dzieci w oddziale przedszkolnym, a w Malechowie nie zjawiło się ani jedno dziecko – informuje nas Helena Mendoń, prezes ZNP w Malechowie.

– Mam nadzieję, że problem rozwiąże się już jutro. Chcemy, żeby od jutra było już spokojnie, a w środę normalnie odbyły się egzaminy w gimnazjum – dodaje Helena Mendoń.

Zobacz także Przemysław Krzyżanowski, wiceprezydent Koszalina o sytuacji przed strajkiem nauczycieli


Czytaj więcej…

Strajk nauczycieli w Piotrkowie. Które szkoły strajkują?

Strajk nauczycieli w Piotrkowie. Dzieci w domu, a nauczyciele na salach gimnastycznych lub w salach. W Piotrkowie do strajku przystąpili nauczyciele wszystkich szkół i przedszkoli poza III LO oraz CKP.

Źródło: Piotrków Trybunalski NaszeMiasto.pl

Strajk nauczycieli 2019 w Koszalinie. Znamy pierwsze liczby. Które

które nie strajkują, w Koszalinie jest to Burasa Międzyszkolna, Pałac Młodzieży oraz w części internackiej Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy – dodał Przemysław Krzyżanowski. W Koszalinie do strajku przystąpił również Zespół Państwowy Szkół …

Źródło: Głos Koszaliński

"Mamy sporo dzielnic, gdzie strajkują wszystkie szkoły podstawowe"

Widać, że nauczyciele i rodzice ze sobą współpracują, że wymiana informacji jest bardzo dobra – oświadczył Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Władze Warszawy zapewniają, że cały czas zbierają informacje o tym, które szkoły uczestniczą w strajku.

Źródło: TVN24

Strajk nauczycieli 2019. Strajk nauczycieli w powiecie sławieńskim …

Aktualizacja 11.20. Na terenie gminy Postomino strajkują 4 placówki oświatowe, szkoła podstawowa w Postominie, Jarosławcu, Staniewicach i Pieszczu. – Te dzieci, które przyszły do placówek mają zapewnioną opiekę. Mamy nadzieję, że ta sytuacja szybko …

Źródło: Głos Koszaliński

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *