Strajk nauczycieli 2019: CO SIĘ STANIE Z DZIEĆMI? Czy szkoły …

Strajk nauczycieli 2019: CO SIĘ STANIE Z DZIEĆMI? Czy szkoły ...

Strajk nauczycieli rozpocznie się 8 kwietnia i będzie trwał do odwołania. O tym, czy faktycznie będzie miał on miejsce zadecyduje wynik referendum przeprowadzonego w szkołach. Jak mówią przedstawiciele poznańskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego, w Poznaniu strajk może odbyć się w ok. 200 placówkach, w tym również w przedszkolach.

Sprawdź też: Zarobki nauczycieli 2019. Tyle zarabia nauczyciel w szkole po podwyżkach. Sprawdź minimalne i średnie stawki [PENSJE NAUCZYCIELI]

Dyrektorzy, Wydział Oświaty, Kuratorium – kto zajmie się dziećmi?

Jeśli faktycznie dojdzie do strajku, pojawia się pytanie, kto w przypadku braku nauczycieli zapewni opiekę dzieciom?

Czytaj też: Strajk nauczycieli: Kwietniowe egzaminy sparaliżowane? Nauczyciele z Poznania zapowiadają przyłączenie się do strajku

Przedstawiciele Wydziału Oświaty informują, że ten obowiązek spoczywa na dyrektorach szkół i przedszkoli. Ci jednak nie mają pomysłu na rozwiązanie problemu ewentualnych braków kadrowych i na razie nie podjęli jeszcze żadnych decyzji.

Czytaj też: Mapa szkół, w których odbędzie się strajk

– Wszystko zależy od tego ilu nauczycieli przystąpi do strajku. Na chwilę obecną jesteśmy przed referendum, więc nie chcę jeszcze dzielić włosa na czworo – mówi Dominika Naworska, dyrektor Zespołu Szkolno-przedszkolnego nr 9.

I dodaje: – Na tę chwilę podchodzę do tego spokojnie i liczę na to, że pani minister podejmie słuszną decyzję na czas i do żadnego strajku nie dojdzie.

Czytaj też: Nieprzewidziane zamknięcie szkoły – jest rozwiązanie

Tego, jak ma funkcjonować szkoła w czasie strajku, nie wyobraża sobie też dyrektor Szkoły Podstawowej nr 54.

– Nie wiem jeszcze, co zrobię w sytuacji, gdy liczba strajkujących okaże się zbyt duża. Mam nadzieję, że Wydział Oświaty i Kuratorium nam w tym przypadku pomogą – mówi Elżbieta Czapracka, dyrektor SP 54.

Przedstawiciele Wydziału Oświaty podpowiadają, że w czasie strajku dyrektorzy mogą pozyskać innych nauczycieli na zastępstwo, np. z innej szkoły. Jednak może dojść do sytuacji, gdy liczba strajkujących będzie na tyle wysoka, że nauczycieli fizycznie zabraknie. Co wtedy?


Czytaj więcej…

Strajk nauczycieli 2019. Kiedy iw jakich szkołach będzie strajk …

Strajk nauczycieli planowany na 8 kwietnia rozpocznie się w maksymalnie 48 procentach szkół i przedszkoli w województwie opolskim – wynika z danych Kuratorium Oświaty w Opolu. ZNP dopiero we wtorek przedstawi swoje wyliczenia.

Źródło: Nowa Trybuna Opolska

Strajk nauczycieli 2019: CO SIĘ STANIE Z DZIEĆMI? Czy szkoły …

A dyrektorzy boją się, że w czasie protestu nauczycieli zabraknie im rąk do pracy. Kto zapewni zatem opiekę nad dziećmi w czasie strajku nauczycieli? Tego nie wiadomo. Tymczasem przedstawiciele samorządów szukają alternatywnych form opieki poza …

Źródło: Głos Wielkopolski

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *