Stanisław Karczewski tłumaczy słowa Biereckiego: Mówił o …

Stanisław Karczewski tłumaczy słowa Biereckiego: Mówił o ...

W czasie wczorajszych obchodów 9. rocznicy katastrofy Smoleńskiej w Białe Podlaskiej, Bierecki powiedział: „Nie ustaniemy, aż nie doprowadzimy do pełnego oczyszczenia Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej”. Na słowa senatora ostro zareagowała opozycja, domagając się ukarania senatora; szef MSWiA Joachim Brudziński wyraził na Twitterze oczekiwanie, że Bierecki przeprosi.

Według rzeczniczki PiS Beaty Mazurek słowa Biereckiego zostały wyjęte z kontekstu.

Senator Bierecki dzisiaj wywiadzie dla portalu wpolityce.pl również powiedział, że sugestia, iż chce wykluczać ze wspólnoty, to „oczywista bzdura” i „słowa wyjęte z kontekstu”. – Sens mojej wypowiedzi był jasny, oczywisty w kontekście tragedii smoleńskiej i mojego bólu, że do niej doszło, a także żalu, że ludzie za nią odpowiedzialni wciąż nie ponieśli kary – powiedział Bierecki.

Według senatora „osoby winne zaniedbań przed lotem i po 10 kwietnia 2010 roku, nie powinny pełnić funkcji publicznych, nie powinny być obecne w polskiej polityce”. – O tym też i wyłącznie o tym mówiłem w Białej Podlaskiej – zapewnił. – Paliwo naszym oponentom dają spreparowane opisy moich słów, a nie to, co było moim przekazem. Wiem, że także i pan Brudziński zdaje sobie sprawę jak niesprawiedliwy może być medialny opis, jak bardzo trzeba być ostrożnym w wyciąganiu wniosków na ich podstawie. I że warto sięgać do źródeł, do całości wypowiedzi – podkreślił senator PiS.

Pytany, czy przeprosi za swoje słowa, Bierecki odparł, że Wielki Post „to czas, kiedy z pokorą trzeba podchodzić do tego, jak jesteśmy oceniani”. – Kierując się tymi chrześcijańskimi zasadami mogę powiedzieć, że jest mi bardzo przykro, iż ktoś mógł tak zinterpretować moje słowa. I choć uważam, że trzeba dużo złej woli by odczytywać je tak, jak to robią media, to przepraszam za to, że mogły zostać źle odczytane, że zrobiła się z tego w tak ważnym czasie 9. rocznicy tragedii smoleńskiej, medialna historia – powiedział.

Senator wyraził przekonanie, że budzi zainteresowanie mediów, ponieważ III RP nie wybacza „budowy niezależnych instytucji finansowych”.

Na cytowane w mediach słowa Biereckiego zareagowali politycy i publicyści. Posłowie PO-KO określili je jako „haniebne” i wezwali PiS do usunięcia Biereckiego ze swych szeregów. Zapowiedzieli też zawiadomienie prokuratury. Politycy PSL uznali wypowiedź senatora za skandaliczną i niegodną senatora RP. – PiS uwielbia dzielić świat, Polskę, naród na godnych, mniej godnych, bardziej godnych – mówiła przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Według lidera Wiosny Roberta Biedronia słowa Biereckiego są „haniebne i powinny zostać powszechnie potępione”.

Zdaniem marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego (PiS) wypowiedź senatora została wyjęta z kontekstu; wicemarszałek Izby Adam Bielan (PiS) oświadczył, że wypowiedź powinna zostać jak najszybciej wyjaśniona przez senatora, aby nie dawać argumentów przeciwnikom PiS.

„Na słowa pana senatora mogą tylko ze współczuciem popukać się w głowę. Wypowiedź głupia i nieodpowiedzialna, mam nadzieję, że będzie refleksja i słowo: przepraszam” – napisał szef MSWiA Joachim Brudziński.

(mt)


Czytaj więcej…

Senator Bierecki przeprasza za słowa o "oczyszczeniu Polski"

Przepraszam, że moje słowa mogły zostać źle odczytane – powiedział senator PiS Grzegorz Bierecki w wywiadzie dla portalu wpolityce.pl, odnosząc się do swojej wypowiedzi podczas wczorajszych uroczystości smoleńskich w Białej Podlaskiej. Senator …

Źródło: Onet.pl

​Grzegorz Bierecki: Przepraszam, że moje słowa mogły zostać źle …

"Przepraszam, że moje słowa mogły zostać źle odczytane" – powiedział senator PiS Grzegorz Bierecki, odnosząc się do swojej wypowiedzi podczas środowych uroczystości smoleńskich w Białej Podlaskiej. Zapewnił, że jest daleki od sensu, jaki nadano jego …

Źródło: Interia

Burza po słowach senatora PiS Grzegorza Biereckiego. "Jest mi …

Wszyscy, którzy mnie znają i współpracują wiedzą, że moje poglądy nie są nacjonalistyczne. Przyjmuję te sugestie z oburzeniem – oznajmił senator PiS Grzegorz Bierecki. To reakcja na zamieszanie wokół słów, które padły podczas obchodów rocznicy …

Źródło: Wirtualna Polska

Stanisław Karczewski tłumaczy słowa Biereckiego: Mówił o …

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski wziął w obronę Grzegorza Biereckiego, który mówił o "oczyszczaniu Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej". Według Karczewskiego słowa są wyrwane z kontekstu i w rzeczywistości …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Skandaliczne słowa Biereckiego. Opozycja wzywa PiS do …

Senator PiS Grzegorz Bierecki podczas obchodów 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej w swoim okręgu w Białej Podlaskiej wypowiedział słowa, które wywołały wielkie poruszenie w sieci. Nawet Joachim Brudziński skrytykował kolegę i wezwał go do …

Źródło: Dziennik.pl

"Język nazistów". Senator PiS Grzegorz Bierecki zapowiedział …

Posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska z PO zadała pytanie, kogo miał na myśli senator Bierecki, gdy mówił o tych, którzy oczyszczają Polskę. "Jak rozumieć 'nie ustaniemy'? Czy np. Joachim Brudziński nie ustanie? Jarosław Gowin? Beata Szydło?

Źródło: naTemat

AP o słowach Biereckiego. "Krytycy porównują do słów faszystów"

"Wielu krytyków rządzącego (Polską) PiS, do którego należy Bierecki, mówiło, że jego język przypomina wypowiedzi faszystów z lat 30-tych" – czytamy w AP. Agencja podkreśla, że Bierecki "wspiera finansowo kilka prorządowych mediów, które kształtowały …

Źródło: Rzeczpospolita

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *