Stadion miejski w Gdyni przeszedł metamorfozę przed …

Stadion miejski w Gdyni przeszedł metamorfozę przed ...

– W Gdyni odbędzie się dziesięć meczów, czyli bardzo dużo, jeśli chodzi o całe mistrzostwa świata U-20 (łącznie 52 – przyp.). Bardzo cieszymy się z tego. Niewątpliwie jest to efekt naszej bardzo dobrej współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, z którym mieliśmy okazję współpracować podczas mistrzostw Europy U-21 – tłumaczy Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Przy okazji tak dużego turnieju piłkarskiego stadion miejski w Gdyni przeszedł swoistą metamorfozę.

– Sektor gości został przebudowany. Tak samo trybuna medialna. Dodatkowo, murawa – te problemy, które pojawiły się miesiąc temu są już przeszłością. Murawa jest w fantastycznym stanie. Piłkarze w czwartek mogą spokojnie na nią wybiec, aby rozegrać pierwszy mecz. Szatnie, tak jak i pozostałe elementy infrastruktury, są już gotowe. Jesteśmy gotowi na przyjęcie drużyn, uczestników mistrzostw świata – wylicza Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

W Gdyni kibice będą mieli okazje zobaczyć na własne oczy bardzo silne zespoły z Ekwadoru, Mali, a przede wszystkim Francji.

– Nie ukrywajmy, że pierwszy mecz Meksyk-Włochy jest bardzo atrakcyjny. Warto przypomnieć, że w poprzednich edycjach mistrzostw świata U-20 rodziły się gwiazdy. Dzisiaj, jako pierwsi, będziemy mogli oglądać piłkarzy, którzy za kilka lat będą w światowej czołówce – mówi Marek Łucyk.

Bilety – w bardzo atrakcyjnych cenach – na mecze mistrzostw świata do lat 20 wciąż są w sprzedaży. Dotyczy to wszystkich spotkań. A pierwsze w Gdyni już w czwartek, kiedy to o godz. 18 na murawie stadionu miejskiego zameldują się ekipy Meksyku i Włoch. Wejściówki, w dniu meczowym, będą upoważniały do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. To świadomy ruch władz Gdyni, które w ten sposób chcą zachęcić mieszkańców i gości do pozostawienia własnych samochodów.

– Przy dobrych wiatrach dla naszego miasta może pojawić się na stadionie w Gdyni również reprezentacja Polski. To możliwe przy pewnym układzie wyników. Przed nami największa piłkarska impreza. Jesteśmy samodzielnym organizatorem jako kraj. To są mistrzostwa świata – podkreśla wiceprezydent Łucyk.

Przed prestiżowym turniejem zmienił się stadion w Gdyni, ale także jego najbliższe otoczenie. Od strony lasu pojawił się nowy mural.

– Kultura to nie tylko teatr i muzeum. Kultura łączy wiele przestrzeni naszego życia. Jest nieodłącznym elementem istnienia. Pod stadionem mamy wspaniały przykład, że kulturę można połączyć we wspaniały sposób ze sportem. Cieszę się niezmiernie, że współpraca z gdyńskim stowarzyszeniem Traffic Design, po raz kolejny zaowocowała tym, jak wspaniale można pokazać kulturę w przestrzeni miasta – mówi Maja Wagner, pełnomocnik prezydenta miasta Gdyni ds. kultury.

– Zależało nam na przedstawieniu wszystkich reprezentacji, które biorą udział w turnieju w Gdyni. Skupialiśmy się głównie na elementach abstrakcyjnych. Te wzory staraliśmy się pozyskać z lokalnych tkanin i tapet z konkretnych krajów, aby taki element abstrakcyjny zagościł na ścianie. Mural był malowany głównie nocami, ponieważ same wzory były odbijane za pomocą rzutnika i przerysowywane. Było to wymagające także ze względu na pogodę, ponieważ ostatnie dni były dosyć deszczowe. To była intensywna praca. Ponad 9 osób pracowało przez ponad tydzień. Mamy nadzieję, że efekt będzie dla gości zadowalający – opisuje mural Monika Domańska z Traffic Design.

Plan najbliższych meczów w Gdyni

  • 23 maja godz. 18 Meksyk – Włochy
  • 25 maja godz. 18 Francja – Arabia Saudyjska
  • 26 maja godz. 15.30 Meksyk – Japonia
  • 28 maja god. 20.30 Arabia Saudyjska – Mali
  • 29 maja godz. 18 Ekwador – Meksyk
  • 31 maja godz. 18 Mali – Francja

polecane:
Flesz: Pszczoły wymierają. Czy grozi nam głód?


Czytaj więcej…

Stadion miejski w Gdyni przeszedł metamorfozę przed …

W Gdyni odbędzie się dziesięć meczów, czyli bardzo dużo, jeśli chodzi o całe mistrzostwa świata U-20 (łącznie 52 – przyp.). Bardzo cieszymy się z tego. Niewątpliwie jest to efekt naszej bardzo dobrej współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, z którym …

Źródło: Gdynia NaszeMiasto.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *