Sri Lanka. Wymiana ognia, 15 osób nie żyje

Sri Lanka. Wymiana ognia, 15 osób nie żyje

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wcześniej informowano, że w akcji zginęły trzy osoby.

Gdy żołnierze i policjanci usiłowali wejść do kryjówki bojowników Państwa Islamskiego (IS) w Kalmunai, trzech mężczyzn wysadziło się w powietrze, zabijając trzy kobiety i sześcioro dzieci. Kolejnych trzech mężczyzn znaleziono martwych przed domem; zdaniem policji oni prawdopodobnie również byli kamikadze.

Policja podała, że wśród zabitych jest trzech podejrzanych, których szukano.

W sobotę nad ranem przedstawiciel armii oświadczył, że podczas rewizji przeprowadzonych w domach podejrzanych odnaleziono materiały wybuchowe, detonatory, "zestawy samobójcze", uniformy wojskowe i flagi IS. Dodał, że żołnierze przygotowują się do dalszych akcji.

W obławach przeprowadzanych w całym kraju uczestniczy ok. 10 tys. żołnierzy i policjantów.

Władze Sri Lanki podejrzewają, że w kraju jest 140 osób związanych od 2013 roku z Państwem Islamskim. Policja poinformowała, że w piątek aresztowanych zostało 76 osób, wśród których są cudzoziemcy z Syrii i Egiptu.

W Niedzielę Wielkanocną zamachowcy samobójcy dokonali serii skoordynowanych ataków na kościoły, w tym dwa katolickie i jeden protestancki, oraz luksusowe hotele. Były to największe ataki na Sri Lance, odkąd w 2009 roku w kraju tym zakończyła się wojna domowa.

W czwartek przedstawiciel służb medycznych poinformował, że w niedzielnych zamachach zginęło ok. 250-260 osób, a nie 359, jak wcześniej podawano. Jeden z przedstawicieli rządu wyjaśnił, że kostnice podawały nieprecyzyjne informacje.

Po zamachach władze Sri Lanki oskarżyły o ich przeprowadzenie lokalną organizację islamistyczną o nazwie National Thowheeth Jama’ath (NTJ), ale wskazały, że sprawcy korzystali z pomocy zagranicznej siatki terrorystycznej. We wtorek odpowiedzialność za ataki wzięło na siebie IS.

Agencja Reutera podkreśla, że jeśli za atakiem rzeczywiście stało IS, był to jeden z największych zamachów przeprowadzonych przez tę organizację terrorystyczną poza Irakiem i Syrią.

RadioZET.pl/PAP


Czytaj więcej…

Sri Lanka. W policyjnym nalocie na terrorystów zginęło 6 dzieci …

Kamery w hotelu Shangri-La w Kolombo na Sri Lance uchwyciły wizerunek dwóch zamachowców samobójców z plecakami, którzy dokonali zamachu w Niedzielę Wielkanocną. Na nagraniu widać jak dwóch mężczyzn zjeżdża windą na 3. piętro i wchodzi do …

Źródło: Wprost.pl

Sri Lanka. Wymiana ognia, 15 osób nie żyje

Sześcioro dzieci i 9 dorosłych zginęło w nocnym ataku służb na kryjówkę bojowników Państwa Islamskiego w Kalmunai na wschodzie wyspy. Wśród zabitych jest trzech podejrzanych, których szukano. Głosuj. Głosuj. Podziel się. 38. W niedzielnych zamach …

Źródło: Wirtualna Polska

15 osób zginęło w ataku na dżihadystów na Sri Lance

Podczas ataku lankijskich służb na domniemanych dżihadystów, który miał miejsce w nocy z piątku na sobotę, zginęło co najmniej 15 osób, w tym sześcioro dzieci – poinformowała policja. Obława miała miejsce w Kalmunai, na wschodzie wyspy.

Źródło: Radio ZET

Sri Lanka: Obława na dżihadystów tragiczna w skutkach

Po zamachach władze Sri Lanki oskarżyły o ich przeprowadzenie lokalną organizację islamistyczną o nazwie National Thowheeth Jama'ath (NTJ), ale wskazały, że sprawcy korzystali z pomocy zagranicznej siatki terrorystycznej. We wtorek odpowiedzialność …

Źródło: Misyjne.pl (komunikaty prasowe) (Blog)

Sri Lanka: Szturm na kryjówkę dżihadystów

W Niedzielę Wielkanocną zamachowcy samobójcy dokonali serii skoordynowanych ataków na kościoły, w tym dwa katolickie i jeden protestancki, oraz luksusowe hotele. Były to największe ataki na Sri Lance, odkąd w 2009 roku w kraju tym zakończyła się …

Źródło: Defence24

Obława na terrorystów na Sri Lance. Oblężeni wysadzili się wraz z …

Na Sri Lance eksplozje i ofiary. Podczas ataku służb na kryjówkę domniemanych dżihadystów trzej bojownicy wysadzili się w powietrze. Zginęło co najmniej 15 osób, w tym sześcioro dzieci. Obławy z udziałem tysięcy żołnierzy i policjantów prowadzone są w …

Źródło: TVN24

Sri Lanka: 15 ofiar nocnej strzelaniny

15 osób, w tym sześcioro dzieci, zginęło podczas wymiany ognia w trakcie obławy przeprowadzonej przez siły bezpieczeństwa Sri Lanki na uzbrojoną grupę podejrzewaną o kontakty z Państwem Islamskim.

Źródło: Radioszczecin.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *