Sri Lanka. W policyjnym nalocie na terrorystów zginęło 6 dzieci …

Sri Lanka. W policyjnym nalocie na terrorystów zginęło 6 dzieci ...

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wcześniej informowano, że w akcji zginęły trzy osoby.

Gdy żołnierze i policjanci usiłowali wejść do kryjówki bojowników Państwa Islamskiego (IS) w Kalmunai, trzech mężczyzn wysadziło się w powietrze, zabijając trzy kobiety i sześcioro dzieci. Kolejnych trzech mężczyzn znaleziono martwych przed domem; zdaniem policji oni prawdopodobnie również byli kamikadze.

Policja podała, że wśród zabitych jest trzech podejrzanych, których szukano.

W sobotę nad ranem przedstawiciel armii oświadczył, że podczas rewizji przeprowadzonych w domach podejrzanych odnaleziono materiały wybuchowe, detonatory, "zestawy samobójcze", uniformy wojskowe i flagi IS. Dodał, że żołnierze przygotowują się do dalszych akcji.

W obławach przeprowadzanych w całym kraju uczestniczy ok. 10 tys. żołnierzy i policjantów.

Władze Sri Lanki podejrzewają, że w kraju jest 140 osób związanych od 2013 roku z Państwem Islamskim. Policja poinformowała, że w piątek aresztowanych zostało 76 osób, wśród których są cudzoziemcy z Syrii i Egiptu.

W Niedzielę Wielkanocną zamachowcy samobójcy dokonali serii skoordynowanych ataków na kościoły, w tym dwa katolickie i jeden protestancki, oraz luksusowe hotele. Były to największe ataki na Sri Lance, odkąd w 2009 roku w kraju tym zakończyła się wojna domowa.

W czwartek przedstawiciel służb medycznych poinformował, że w niedzielnych zamachach zginęło ok. 250-260 osób, a nie 359, jak wcześniej podawano. Jeden z przedstawicieli rządu wyjaśnił, że kostnice podawały nieprecyzyjne informacje.

Po zamachach władze Sri Lanki oskarżyły o ich przeprowadzenie lokalną organizację islamistyczną o nazwie National Thowheeth Jama’ath (NTJ), ale wskazały, że sprawcy korzystali z pomocy zagranicznej siatki terrorystycznej. We wtorek odpowiedzialność za ataki wzięło na siebie IS.

Agencja Reutera podkreśla, że jeśli za atakiem rzeczywiście stało IS, był to jeden z największych zamachów przeprowadzonych przez tę organizację terrorystyczną poza Irakiem i Syrią.

RadioZET.pl/PAP


Czytaj więcej…

Sri Lanka: tzw. Państwo Islamskie przyznało się do udziału w …

Do starcia miało dojść w trakcie obławy, przeprowadzonej przez siły bezpieczeństwa Sri Lanki na zbrojną grupę, podejrzewaną o kontakty z Państwem Islamskim. Lankijska policja poinformowała, że w związku z wielkanocnymi zamachami poszukiwanych …

Źródło: Onet.pl

Sri Lanka. W policyjnym nalocie na terrorystów zginęło 6 dzieci …

Kamery w hotelu Shangri-La w Kolombo na Sri Lance uchwyciły wizerunek dwóch zamachowców samobójców z plecakami, którzy dokonali zamachu w Niedzielę Wielkanocną. Na nagraniu widać jak dwóch mężczyzn zjeżdża windą na 3. piętro i wchodzi do …

Źródło: Wprost.pl

Sri Lanka. Wymiana ognia, 15 osób nie żyje

Sześcioro dzieci i 9 dorosłych zginęło w nocnym ataku służb na kryjówkę bojowników Państwa Islamskiego w Kalmunai na wschodzie wyspy. Wśród zabitych jest trzech podejrzanych, których szukano. Głosuj. Głosuj. Podziel się. 38. W niedzielnych zamach …

Źródło: Wirtualna Polska

15 osób zginęło w ataku na dżihadystów na Sri Lance

Podczas ataku lankijskich służb na domniemanych dżihadystów, który miał miejsce w nocy z piątku na sobotę, zginęło co najmniej 15 osób, w tym sześcioro dzieci – poinformowała policja. Obława miała miejsce w Kalmunai, na wschodzie wyspy.

Źródło: Radio ZET

Sri Lanka: Szturm na kryjówkę dżihadystów

W Niedzielę Wielkanocną zamachowcy samobójcy dokonali serii skoordynowanych ataków na kościoły, w tym dwa katolickie i jeden protestancki, oraz luksusowe hotele. Były to największe ataki na Sri Lance, odkąd w 2009 roku w kraju tym zakończyła się …

Źródło: Defence24

Sri Lanka: 15 ofiar nocnej strzelaniny

15 osób, w tym sześcioro dzieci, zginęło podczas wymiany ognia w trakcie obławy przeprowadzonej przez siły bezpieczeństwa Sri Lanki na uzbrojoną grupę podejrzewaną o kontakty z Państwem Islamskim.

Źródło: Radioszczecin.pl

Obława na terrorystów na Sri Lance. Oblężeni wysadzili się wraz z …

Na Sri Lance eksplozje i ofiary. Podczas ataku służb na kryjówkę domniemanych dżihadystów trzej bojownicy wysadzili się w powietrze. Zginęło co najmniej 15 osób, w tym sześcioro dzieci. Obławy z udziałem tysięcy żołnierzy i policjantów prowadzone są w …

Źródło: TVN24

Sri Lanka: Obława na dżihadystów tragiczna w skutkach

Po zamachach władze Sri Lanki oskarżyły o ich przeprowadzenie lokalną organizację islamistyczną o nazwie National Thowheeth Jama'ath (NTJ), ale wskazały, że sprawcy korzystali z pomocy zagranicznej siatki terrorystycznej. We wtorek odpowiedzialność …

Źródło: Misyjne.pl (komunikaty prasowe) (Blog)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *