Sri Lanka: eksplozje w kościołach i hotelach, wiele ofiar

Sri Lanka: eksplozje w kościołach i hotelach, wiele ofiar

Z

godziny na godzinę dramatycznie rośnie bilans tragicznych w skutkach zamachów terrorystycznych na Sri Lance. W Wielkanoc bomby eksplodowały w ośmiu miejscach – głównie w kościołach, gdzie trwały wielkanocne nabożeństwa, oraz w hotelach. Ostatnie dane mówią o ponad 200 ofiarach śmiertelnych i 450 osobach rannych. Niestety – jak podaje lankijska prasa – wśród zabitych jest obywatel Polski.

Liczba ofiar, jak podaje lankijski dziennik „

Daily Mirror

” cytując oficera policji, wzrosła do 207. Wśród zabitych jest co najmniej 11 obcokrajowców. Gazeta wymienia obywateli Polski, Danii, Chin, Japonii, Pakistanu, USA, Indii, Maroka i Bangladeszu. Tę informację przekazały lankijskie służby medyczne.

MSZ w Warszawie na razie nie potwierdził oficjalnie wiadomości o tym, że wśród ofiar zamachów na Sri Lance jest obywatel Polski. Ministerstwo apeluje do wszystkich Polaków, którzy przebywają w tym kraju, by skontaktowali się z ambasadą w Indiach.

W wielkanocny poranek na Sri Lance w wielkanocny poranek doszło do serii eksplozji. Ofiarami ataków bombowych padli wierni zgromadzeni na nabożeństwach w kościołach w miejscowościach Kochchikade, Katuwapitiya i Batticaloa oraz goście luksusowych hoteli Shangri La, Cinnamon Grand i Kingsbury w stolicy kraju Kolombo. Gdy doszło do siódmej eksplozji, władze Sri Lanki wprowadziły do odwołania godzinę policyjną. Dokonano pierwszych aresztowań. Na razie nie wiadomo, jaka organizacja mogła stać za zamachami.

Kondolencje na Twitterze złożyli prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.


Czytaj więcej…

Sri Lanka: eksplozje w kościołach i hotelach, wiele ofiar

Sri Lanka doświadczyła dziś serii ośmiu eksplozji. Policja informuje o 215 ofiarach. Setki osób jest rannych. Wiele osób znajduje się w stanie krytycznym dlatego liczba ofiar może wzrosnąć. Minister obrony Sri Lanki poinformował, że w związku z atakami …

Źródło: Onet.pl

Sri Lanka: Rośnie liczba ofiar. Szpitale są pełne rannych

Do 215 wzrosła liczba zabitych po atakach na kościoły i hotele na Sri Lance w Niedzielę Wielkanocną. Policja podała, że trzy kolejne osoby, w tym dwoje dzieci, zmarły w wyniku ostatniej eksplozji, a władze szpitali poinformowały o śmierci pięciu rannych …

Źródło: TVP Info

Sri Lanka. Zamachy w kościołach i hotelach. Premier i prezydent …

Sri Lanka. Na wyspie doszło do serii eksplozji w kościołach i hotelach. Zginęło co najmniej 207 osób, a 500 zostało rannych. Na razie nie wiadomo czy wśród ofiar są Polacy. Sprawę skomentował premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent Andrzej Duda.

Źródło: Wirtualna Polska

MSZ nie potwierdza informacji o Polakach wśród ofiar zamachów na …

Wciąż weryfikowane są doniesienia jakoby wśród uczestników zamachów na Sri Lance byli Polacy. MSZ nie potwierdza jednak tej informacji – powiedziała rzeczniczka MSZ Ewa Suwara. Działania służb są utrudnione ze względu na wprowadzoną godzinę …

Źródło: RMF 24

Sri Lanka: W eksplozjach w kościołach i hotelach zginęło 207 osób

Do pierwszych sześciu eksplozji doszło prawie jednocześnie w trzech kościołach i trzech hotelach. W Kolombo, stolicy kraju, wybuchy miały miejsce w kościele św. Antoniego oraz luksusowych hotelach, w tym w Cinnamon Grand Colombo, położonym …

Źródło: Polityka.pl

Dramatyczna wiadomość po zamachach na Sri Lance. Wśród ofiar …

MSZ w Warszawie na razie nie potwierdził oficjalnie wiadomości o tym, że wśród ofiar zamachów na Sri Lance jest obywatel Polski. Ministerstwo apeluje do wszystkich Polaków, którzy przebywają w tym kraju, by skontaktowali się z ambasadą w Indiach.

Źródło: naTemat

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *