Sprawdź, gdzie jest burza

Fakty z 27 maja

Jak poinformowała przed godziną 20 synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, burzowy front rozciąga się od Podlasia, przez Mazowsze, Ziemię Łódzką po Dolny Śląsk. Przemieszcza się na południowy wschód.

Na froncie silnie wypiętrzają się chmury burzowe, z którymi związane są przelotne opady deszczu o słabym i umiarkowanym natężeniu do 20 litrów na metr kwadratowy. Burzom może towarzyszyć grad i porywy wiatru do 70 kilometrów na godzinę. Komórki burzowe przemieszczają się na południowy wschód z prędkością około 50 km/h.

Burze występują w województwach śląskim i małopolskim w rejonie miejscowości: Tychy, Pszczyna, Lędziny i Chrzanów. Zjawiska przemieszczają się na Szczyrk i Andrychów.

Legenda: mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne w czasie dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 15 minutom. Od najnowszych: czerwone – pomarańczowe – żółte – zielone – niebieskie – granatowe – fioletowe – różowe.Czytaj więcej…

Sprawdź, gdzie jest burza

Jak poinformowała przed godziną 20 synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, burzowy front rozciąga się od Podlasia, przez Mazowsze, Ziemię Łódzką po Dolny Śląsk. Przemieszcza się na południowy wschód. Na froncie silnie wypiętrzają się chmury …

Źródło: TVN Meteo

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *