Spływają dane ze strajkujących szkół. Reporterzy TVN24 …

Spływają dane ze strajkujących szkół. Reporterzy TVN24 ...

W większości szkół w Łodzi rozpoczął się już strajk nauczycieli. Przewodniczący rady miejskiej Marcin Gołaszewski zaapelował do radnych wszystkich ugrupowań, by pomogli opiekować się dziećmi, które w poniedziałek przyjdą do szkół. Do pomocy zgłosiło się sześciu, w tym właśnie Marcin Gołaszewski. – Naszym obowiązkiem jest pomóc nauczycielom. – powiedział w rozmowie z reporterem TVN24.

198 z 251 szkół w Poznaniu podjęło decyzję o przystąpieniu do strajku. Jak przekazał reporter TVN24, część związkowców Solidarności, mimo podpisanego w niedzielę wieczorem porozumienia władz oświatowej Solidarności z rządem, przystąpiło do strajku w poniedziałek rano.

Burmistrzowie poszczególnych dzielnic zsyłają informacje ze szkół na swoim terenie. Sztab kryzysowy działający w Centrum Bezpieczeństwa Warszawy zbiera informacje o liczbie zamkniętych i strajkujących w poniedziałek placówek oświatowych.

W szkołach w opiece nad dziećmi pomagają między innymi harcerze. Kiedy informacje o strajkujących placówkach spłyną do magistratu, władze miasta mają przedstawić pierwsze szczegóły dotyczące między innymi liczby zamkniętych gdańskich szkół i przedszkoli.

W 180 szkołach w Krakowie zajęcia zostały odwołane. Jest to ponad połowa wszystkich szkół – donosił w poniedziałek rano reporter TVN24. Urząd miasta wyszedł naprzeciw rodzicom i zorganizował między innymi zajęcia w domach kultury dla dzieci, które powinny tego dnia być w szkołach.


Czytaj więcej…

Spływają dane ze strajkujących szkół. Reporterzy TVN24

… ugrupowań, by pomogli opiekować się dziećmi, które w poniedziałek przyjdą do szkół. Do pomocy zgłosiło się sześciu, w tym właśnie Marcin Kołaszewski. – Naszym obowiązkiem jest pomóc nauczycielom. – powiedział w rozmowie z reporterem TVN24.

Źródło: TVN24

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *