Solidarni z nauczycielami: o co chodzi w akcji? Kiedy i dlaczego jest …

Solidarni z nauczycielami: o co chodzi w akcji? Kiedy i dlaczego jest ...

Solidarni z nauczycielami: o co chodzi w akcji? Kiedy i dlaczego jest organizowana? U nas dowiecie się o co chodzi w akcji Wielka Środa dla Nauczycieli.

>> Strajk nauczycieli 2019. Kiedy się rozpocznie? Dlaczego nauczyciele strajkują?

>> Światełko dla nauczycieli – o co chodzi, kiedy, gdzie i o której akcja? [WARSZAWA]

Zagłosuj







Popierasz strajk nauczycieli?

Solidarni z nauczycielami  (inaczej: Wielka Środa dla nauczycieli) to akcja, którą zainicjowali pracownicy warszawskich teatrów i ludzi kultury. Artyści, działacze i pracownicy instytucji zaproponowali by wszyscy popierający strajk nauczycieli opuścili swoje miejsca na 15 minut. Dlaczego akcja Wielka Środa dla Nauczycieli zostanie zorganizowana? Za jej pośrednictwem, uczestnicy chcieli okazać wsparcie protestującym pedagogom.

>> Czy nauczyciele będą mieli zapłacone za strajk? Czy nauczyciele otrzymają pensję za strajk?

Wielka Środa dla Nauczycieli odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 12 w Warszawie. Wtedy wszyscy biorący udział w akcji na 15 minut opuszczą swoje miejsca pracy by w ten sposób okazać wsparcie dla nauczycieli.

"Wyjdźcie na ulice w najbliższą środę – dla nauczycieli" – zachęcali na swoim profilu organizatorzy akcji Solidarni z nauczycielami.

>> Strajk nauczycieli: kiedy uczniowie wrócą do szkoły? Kiedy idą do szkoły po strajku?

Informacji na temat daty zakończenia strajku nauczycieli udzielił przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

 Strajk będzie trwał tak długo, jak będą chcieli nauczyciele – stwierdził Broniarz w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Żeby zakończyć protest nauczycieli konieczne jest zawarcie ugody pomiędzy związkami zawodowymi a rządem. ZNP i FZZ pierwotnie zażądały 1000 zł podwyżki do obecnego wynagrodzenia. Ich obecnym postulatem jest 30 proc. wzrostu płac, który zostanie wprowadzony od 1 stycznia (15 procent) i kolejne 15 proc. od 1 września br. Póki co, rządowi nie udało się pogodzić z ZNP.

>> Fundusz strajkowy: co to jest? Jak dokonać wpłaty na fundusz strajkowy dla nauczycieli? [ZNP, NUMER KONTA]

RadioZET.pl/PZ


Czytaj więcej…

Wielka Środa dla nauczycieli- o co chodzi w akcji? Kto zagra na …

Wielka Środa dla nauczycieli, to akcja, która rozpocznie się już w samo południe 17 kwietnia. Tym razem do strajku przyłączyć będą się mogli wszyscy, którzy nie są związani z gronem pedagogicznym w polskich szkołach, a mimo to chcą okazać im swoje …

Źródło: Radio Eska

Akcja Wielka Środa dla Nauczycieli. Teatr Współczesny w …

Teatr Współczesny w Szczecinie dołączył do ogólnopolskiej akcji "Wielka Środa dla Nauczycieli". Pracownicy teatru wyszli przed budynek z transparentami. Aktorzy, pracownicy techniczni oraz administracyjnie wspólnie stanęli przed budynkiem Teatru …

Źródło: Głos Szczeciński

Strajk nauczycieli 2019: Teatr Polski w Poznaniu wziął udział w akcji …

Ogólnopolska akcja "Wielka Środa dla nauczycieli" polegała na wyjściu w samo południe przed siedziby swoich miejsc pracy wraz z symbolami strajku nauczycieli. W Poznaniu w środę o godzinie 12 przed budynek Teatru Polskiego wyszli jego pracownicy.

Źródło: Głos Wielkopolski

Solidarni z nauczycielami: o co chodzi w akcji? Kiedy i dlaczego jest …

Solidarni z nauczycielami (inaczej: Wielka Środa dla nauczycieli) to akcja, którą zainicjowali pracownicy warszawskich teatrów i ludzi kultury. Artyści, działacze i pracownicy instytucji zaproponowali by wszyscy popierający strajk nauczycieli opuścili swoje …

Źródło: Radio ZET

Wielka Środa dla Nauczycieli. Znak poparcia dla protestu w szkołach

W najbliższą środę w samo południe wyjdźmy przed swoje miejsca pracy i zróbmy wspólne zdjęcia/nagramy filmiki, które zostaną opublikowane na portalach społecznościowych z oznaczeniem #WielkaŚrodaDlaNauczycieli. W ten sposób symbolicznie, …

Źródło: Edukacja – pless.pl (komunikaty prasowe)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *