Śmiertelny wypadek w Gdańsku w sobotę, 6 kwietnia na ul …

Śmiertelny wypadek w Gdańsku w sobotę, 6 kwietnia na ul ...

Jak wskazuje policjantka, w sobotę od godziny 0.30 policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło przy ul. Słowackiego w Gdańsku. Przyjmujący zgłoszenie oficer dyżurny natychmiast skierował w ten rejon funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego oraz technika kryminalistyki. O wypadku policjanci powiadomili również prokuratora.

Ciężkie piątkowe (5.04.2019) popołudnie dla kierowców. Dachowanie w Sopocie

– Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierowca osobowego audi jadąc ul. Słowackiego w kierunku lotniska, na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem, zjechał z jezdni na krawężnik, potem uderzył w lampy i bariery dźwiękochłonne. Auto przewróciło się na dach, a kierowca pojazdu, 26- letni mężczyzna w wyniku uderzenia poniósł śmierć na miejscu, 39-letni pasażer z obrażeniami ciała został odwieziony do szpitala. Ciało kierowcy decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Policjanci będą sprawdzali, czy kierowca był trzeźwy – informuje asp. Kamińska.

I dodaje: – Mundurowi sporządzili oględziny miejsca zdarzenia oraz rozbitego pojazdu, który został przez nich zabezpieczony procesowo do badań mechanoskopijnych. Policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną i zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą w ustaleniu okoliczności i przyczyn tego tragicznego wypadku.

Wypadki w Gdańsku w sobotę, 6 kwietnia

Do poważnego wypadku doszło kilka godzin później rano na skrzyżowaniu ulic Kołobrzeskiej i Chłopskiej w Gdańsku. Po zderzeniu dwóch aut i dachowaniu, poszkodowane zostały 4 osoby.

Na miejscu pracowały 2 zastępy służb ratunkowych. Akcja została już zakończona, a przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja.

Policjanci apelują o ostrożność, rozwagę na drodze, kontrolowanie sytuacji i dostosowanie prędkości do warunków. Nie spieszmy się, zdejmijmy nogę „z gazu”, aby w razie potrzeby mieć czas na podjęcie stosownych manewrów.

Wypadki na Pomorzu w wakacje 2018


Czytaj więcej…

Śmiertelny wypadek w Gdańsku w sobotę, 6 kwietnia na ul …

Policjanci z Gdańska wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło dziś (w sobotę, 6 kwietnia) w nocy przy ul. Słowackiego. – W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł kierowca Audi, 26-letni mężczyzna, pasażer pojazdu z …

Źródło: Dziennik Bałtycki

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *