Słoń „Dumbo” przyleciał do OH Kino Oława

Słoń „Dumbo” przyleciał do OH Kino Oława

Do kin wchodzi długo wyczekiwana nowa wersja filmu animowanego z 1941 roku. Jej reżyserem jest Tim Burton. Reżyser przyznał, że nigdy nie był miłośnikiem cyrku, to do nakręcenia aktorskiej wersji Dumbo przekonał go wizerunek latającego słonia. Tytułowy Dumbo został stworzony za sprawą animacji komputerowej.

Kameralny dramat obyczajowy Przedszkolanka to znakomita okazja dla Maggie Gyllenhaal do zaprezentowania swoich niemałych umiejętności aktorskich. Jako Lisa dostrzega ogromny talent w jednym ze swoich podopiecznych. Jest gotowa na wszystko, by Jimmy go nie zmarnował.

Swoją premierę ma także zainspirowany prawdziwą historią film W domu innego. To ekranizacja bestsellerowej powieści autorstwa Rhidiana Brooka. Jego dziadek, pułkownik Walter Brook, był jednym z angielskich oficerów wysłanych z misją przywrócenia ładu i porządku w powojennych Niemczech. W rolach głównych w filmie wyreżyserowanym przez Jamesa Kenta zobaczymy Keirę Knightley, Jasona Clarke’a oraz Alexandra Skarsgårda.

Do kin wchodzi także trzeci film w reżyserskiej karierze Ralpha Fiennesa. Biały kruk to oparta na faktach historia Rudolfa Nuriejewa, jednego z największych tancerzy baletowych XX wieku. Nie pozostaje tajemnicą, także dla tych, którzy po raz pierwszy stykają się z sylwetką tego jednego z najsłynniejszych tancerzy w historii, że Nuriejew postanawia uciec na Zachód.

Nowe filmy w repertuarze to także Wilkołak, polska opowieść na granicy thrillera, mrocznej baśni i horroru, dokument Free Solo ekstremalna wspinaczka, historia świętej siostry Faustyny Kowalskiej Miłość i miłosierdzie, a także film Lomo: Życie blogera.

Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliśmy, warto obejrzeć przebój ostatnich tygodni, film Kapitan Marvel. Wybierzesz się do kina? 


Czytaj więcej…

Słoń „Dumbo” przyleciał do OH Kino Oława

DUMBO” to współczesna, filmowa odsłona klasycznej animacji Disneya z 1941 roku, opowiadająca o młodym słoniu pracującym w cyrku, który dzięki swoim ogromnym uszom posiada zdolność latania. Reżyserem widowiska jest Tim Burton („Alicja w krainie …

Źródło: Brzeg24.pl – serwis lokalny (komunikaty prasowe)

Na co warto iść do kina w ostatni weekend marca?

Do kin wchodzi długo wyczekiwana nowa wersja filmu animowanego z 1941 roku. Jej reżyserem jest Tim Burton. Reżyser przyznał, że nigdy nie był miłośnikiem cyrku, to do nakręcenia aktorskiej wersji Dumbo przekonał go wizerunek latającego słonia.

Źródło: VIVA!

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *