Skoki. Raw Air 2019: kwalifikacje Vikersund na żywo. Transmisja TV …

Skoki. Raw Air 2019: kwalifikacje Vikersund na żywo. Transmisja TV ...

W kobiecej rywalizacji, składającej się z trzech konkursów, Norweżka zwyciężyła w klasyfikacji generalnej przed Niemką Juliane Seyfarth i Austriaczką Evą Pinkelnig.

 

„Nasz turniej zakończył się po konkursach na trzech skoczniach, w Oslo, Lillehammer i Trondheim, jednak uważam, że bardzo brakuje nam pełnej wersji, z ostatnim wyzwaniem – lotami w Vikersund” – powiedziała Lundby na antenie telewizji NRK.

 

Jako zwyciężczyni turnieju otrzymała niespotykaną dotychczas w konkursach kobiecych premię w wysokości 35 tysięcy euro, dzięki temu, że Raw Air Ladies otrzymał finansowe wsparcie od rządu Norwegii w wysokości miliona koron (95 tys. euro).

 

„W męskim turnieju zwycięzca otrzyma 60 tysięcy euro, jednak biorąc pod uwagę, że kobiety miały mniej skoków, to moża uznać, że premie są prawie takie same” – powiedział Clas Brede Brathen, dyrektor ds. skoków w norweskiej federacji narciarskiej.

 

„Plany startu kobiet w turnieju powstały już przed rokiem, lecz brakowało nam funduszy na organizację, a zwłaszcza na premie. W tym sezonie jest to jednak możliwe dzięki nieco niespodziewanej dotacji od państwa„ – dodał.

 

Storting, norweski parlament w październiku, podczas pierwszej sesji dotyczącej budżetu państwa na rok 2019, jednogłośnie przyjął wniosek dotyczący sfinansowania kobiecego Raw Air.

 

„Pierwsze dwa kroki zostały już zrobione. Po pierwsze dopuszczono nas w ogóle do Raw Air, a po drugie zadbano o prawie równe warunki finansowe. Teraz czekamy na dopuszczenie do lotów i pełny turniej” – powiedziała Lundby.


Czytaj więcej…

Raw Air 2019. Gdzie oglądać kwalifikacje w Vikersund? Transmisja …

(Terje Bendiksby / AP / AP). Raw Air 2018/2019. Cykl Raw Air wchodzi w decydującą fazę. Przed nami jeszcze konkurs drużynowy i indywidualny. W piątek rozegrane zostaną kwalifikacje na mamuciej skoczni w Vikersund. Gdzie oglądać polskich skoczków?

Źródło: Sport.pl

Skoki narciarskie: sześciu Polaków w kwalifikacjach na mamucie

Na najniższym stopniu "pudła" stanął wyprzedzający w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kamila Stocha Stefan Kraft z Austrii. Dziś na mamucie w Vikersund ponownie zobaczymy sześciu Polaków, którzy wystąpią w niezmieniony składzie. Wszyscy …

Źródło: Onet.pl

Skoczkinie chcą dostępu na mamuta! Wystąpią w Vikersund w …

„Nasz turniej zakończył się po konkursach na trzech skoczniach, w Oslo, Lillehammer i Trondheim, jednak uważam, że bardzo brakuje nam pełnej wersji, z ostatnim wyzwaniem – lotami w Vikersund” – powiedziała Lundby na antenie telewizji NRK.

Źródło: polsatsport.pl

Skoki. Raw Air 2019: kwalifikacje Vikersund na żywo. Transmisja TV …

W piątek, w Vikersund, odbędą się kwalifikacje do konkursu Raw Air 2019. Transmisja TV na antenie Eurosport 1. Stream online w Eurosport Player i Ipla TV. Relacja LIVE w WP SportoweFakty. Bruno Szafer 15 Marca 2019, 15:14. Expa/Newspix.pl / EXPA/ …

Źródło: WP SportoweFakty

Skoczkowie wracają na mamuta. W Vikersund kwalifikacje

Do walki o prawo startu w konkursie przystąpi sześciu Polaków: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Stefan Hula i Paweł Wąsek. 16:59. To właśnie w Vikersund w 2017 roku Kraft ustanowił rekord świata w długości skoku – 253,5 m. 16:58 …

Źródło: TVN24

Kwalifikacje w Vikersund: Gdzie oglądać skoki NA ŻYWO? O której …

Czas na ostatni etap norweskiego konkursu, którego finał odbędzie się na mamuciej skoczni w Vikersund. Konkurs w Trondheim zakończył zmagania skoczków na dużych skoczniach w tym sezonie. Nadeszła pora na loty narciarskie. Na początku skoczkowie …

Źródło: Radio ZET

Skoki narciarskie Vikersund NA ŻYWO KWALIFIKACJE WYNIKI …

PŚ NA ŻYWO: Dziś, 15.03.2019, na obiekcie w Vikersund odbędą się kwalifikacje do niedzielnego konkursu skoków narciarskich w Vikersund. Konkursy na skoczni mamuciej zwiastują powolny koniec norweskiego cykl Raw Air. Zawodnikom pozostało …

Źródło: Dziennik Zachodni

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *