Skoki narciarskie Planica WYNIKI. Transmisja Pucharu Świata 23.03 …

Skoki narciarskie Planica WYNIKI. Transmisja Pucharu Świata 23.03 ...

Rywalizacja w Planicy kończy sezon 2018/2019 w skokach narciarskich. W Słowenii najlepsi skoczkowie świata rywalizują na obiekcie mamucim. Na sobotę zaplanowano rywalizację drużynową, gdzie Polacy mieli szansę obronić prowadzenie, a nawet zapewnić sobie zwycięstwo w Pucharze Narodów. 

Wcześniej jednak odbyła się seria próbna. W składzie polskiej ekipy znaleźli się Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny oraz Dawid Kubacki. Najlepiej zaprezentował się Żyła, który był ósmy. Dopiero 35. miejsce zajął Stoch. Serię próbną wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi.

W pierwszej grupie na prowadzeniu znaleźli się Słoweńcy po świetnej próbie Anze Semenicia (228,5 m). Wyprzedzili ich później Niemcy. Karl Geiger skoczył 230,5 metra. Grupę kończył jednak Jakub Wolny. Młody polski zawodnik poszykował aż siedem metrów dalej i pobił swój rekord życiowy.

W drugiej kolejce Słoweńcy po skoku Petera Prevca (212 m) utrzymali prowadzenie nad Norwegią. Różnicę zniwelował jednak Robert Johansson, który skoczył 229,5 metra. Po chwili na prowadzenie znów wskoczyli Niemcy, a potem stracili je na rzecz Polaków. Kamil Stoch, który spisał się bardzo słabo w serii próbnej, tym razem skoczył 227 metrów.

W trzeciej kolejce Norwegia straciła pozycję na rzecz Austrii. Druga była Słowenia, która nadal wyprzedzała reprezentację Niemiec. Na prowadzeniu z coraz większą przewagą byli Polacy. Dawid Kubacki po skoku na odległość 229,5 metra dał naszej kadrze 23 punkty przewagi nad rywalami.

Po trzech skokach czwartej grupy jasne stało się, że w drugiej serii zabraknie Rosjan (którzy skakali we trzech) oraz Czechów. Ci ostatni mieli sporą stratę do Finów, ale Lukas Hlava zepsuł skok i zepchnął swoją drużynę za czołową ósemkę. W późniejszej fazie na prowadzenie znów wyszli Słoweńcy, którzy mieli sporą przewagę nad Austrią. Ci z kolei dość wyraźnie wyprzedzali Norwegów. 

Świetny skok Ryoyu Kobayashiego (240 m) przesunął Japończyków za Słoweńców. Po nim na belce pojawił się Markus Eisenbichler. Niemiec wylądował trzynaście metrów bliżej i strata naszych zachodnich sąsiadów do Słoweńców wynosiła 2,5 punktu. Pierwszą serię kończył Piotr Żyła. Daleki lot na odległość 226,5 metra pozwoliła Biało-Czerwonym utrzymać prowadzenie. Po czterech skokach podopieczni Stefana Horngachera mieli 23 punkty przewagi nad Słowenią.

W przerwie między pierwszą a drugą serię obyło się pożegnanie Roberta Kranjca. Utytułowany Słoweniec zakończył bowiem karierę, a swój ostatni skok oddał właśnie na skoczni w Planicy. 

W pierwszej grupie drugiej serii Jakub Wolny skoczył 228,5 metra i zdecydowanie powiększył przewagę nad Słowenią. Semenic miał wprawdzie 218 metrów, ale przewaga Polaków wzrosła do ponad 40 punktów. Na drugie miejsce wskoczyli Niemcy. 230 metrów osiągnął Geiger.

W drugiej grupie Niemcy utrzymali drugie miejsce, choć Schmid skoczył tylko 216,5 metra. Lepiej zaprezentował się Peter Prevc ze Słowenii (223 metry). Jasne stało się, że jest to walka jedynie o drugie miejsce. Stoch skoczył bowiem 221 metrów i przewaga Biało-Czerwonych nad drugą ekipą wzrosła do ponad 30 punktów.

Wyzwanie Niemcom rzucił w trzeciej kolejce Domen Prevc, który skoczył 239 metrów. W odpowiedzi Richard Freitag osiągnął 231 metrów, ale Słoweniec odrobił kilka punktów. Po nim skakał Kubacki, który wylądował metr bliżej. Przewaga Biało-Czerwonych nieco stopniała, ale i tak wynosiła 28 punktów.

W czwartej kolejce jasne stało się, że czwarte miejsce zajmie Japonia, piąte Austria, szóste Norwegia, siódme Szwajcarzy, a ósme Finowie. O drugie miejsce walczyli Niemcy i Słoweńcy. Zajc skoczył 235,5 metra, a Eisenbichler 246 metrów. Był to najdłuższy skok, który zapewnił Niemcom drugą lokatę. Zamykający rywalizację Piotr Żyła skoczył 242,5 metra, ale podparł ten skok. Na szczęście ta próba była tak daleka, że Polacy wygrali z Niemcami o 8,1 punktu.

Było to również pierwsze zwycięstwo Polaków w konkursie drużynowym na skoczni mamuciej. Dzięki temu zwycięstwu Polacy zapewnili sobie także zwycięstwo w Pucharze Narodów. Ostatni akcent sezonu odbędzie się w niedzielę. Wówczas zostanie rozegrany konkurs indywidualny.


Czytaj więcej…

PŚ w Planicy: zwycięstwo Polaków w ostatnim konkursie drużynowym

Rywalizacja w Planicy kończy sezon 2018/2019 w skokach narciarskich. W Słowenii najlepsi skoczkowie świata rywalizują na obiekcie mamucim. Na sobotę zaplanowano rywalizację drużynową, gdzie Polacy mieli szansę obronić prowadzenie, a nawet …

Źródło: Onet.pl

Skoki narciarskie dzisiaj WYNIKI Planica 23.03.2019. Puchar Świata …

Skoki narciarskie dzisiaj Planica WYNIKI 23.03.2019. Puchar Świata – kiedy skoki w Planicy [PROGRAM, KALENDARZ, GODZINY]. W weekend 22-24 marca zaplanowano wielkich finał Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tradycyjnie zostanie rozegrany …

Źródło: Gazeta Pomorska

Skoki narciarskie Planica WYNIKI. Transmisja Pucharu Świata 23.03 …

Skoki narciarskie 2018/2019 Planica. Transmisja TV na żywo. Sobotni konkurs drużynowy wygrali Polacy, zapewniając sobie tym samym Puchar Narodów w sezonie 2018/2019. Zobacz wyniki konkursu i informacje na temat niedzielnego konkursu …

Źródło: Echo Dnia Świętokrzyskie

Polacy w wielkim stylu wygrali konkurs drużynowy w Planicy …

Fantastyczny występ polskich skoczków narciarskich w Planicy. … Bardzo solidnie skaczą Słoweńcy, ale na Polaków i Niemców może to być dziś za mało. 11:22 …. Słoweńcy wygrali ostatni konkurs drużynowy w Vikersund i dziś również będą bardzo groźni.

Źródło: TVN24

SKOKI NARCIARSKIE PLANICA 23.03.2019 – o której godzinie …

Skoki narciarskie 23 marca będą emocjonować polskich kibiców! Na ten dzień zaplanowany jest konkurs drużynowy, w którym nasza reprezentacja powalczy o zwycięstwo. Jeśli uda się nam być wyżej niż Niemcy, to oficjalnie będziemy się cieszyć z tytułu …

Źródło: Radio Eska

PŚ w skokach. Polscy skoczkowie "w formie" po triumfie w Planicy

Po drużynowym zwycięstwie w Planicy tryskali humorem, a jeszcze dziś czeka na nich karkówka i inne specjały w Słowenii. … Trzykrotny mistrz olimpijski, po ostatnich nie najlepszych skokach, zmobilizował się na zawody drużynowe, skacząc 227 i 221 m.

Źródło: Interia

Skoki narciarskie PLANICA 2019 WYNIKI. Polacy wygrali konkurs …

Skoki narciarskie Planica 2019 WYNIKI NA ŻYWO 23.03.2019. Puchar Świata w skokach tradycyjnie kończy się w Planicy. Na Letalnicy odbędą się zawody w lotach. W czwartek były kwalifikacje, na piątek i niedzielę zaplanowano konkursy indywidualne, …

Źródło: Gazeta Krakowska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *