Sir Patrick Head konsultantem zespołu ROKiT Williams Racing

Sir Patrick Head konsultantem zespołu ROKiT Williams Racing

Zaświeciło słońce dla Williamsa? Brytyjski zespół szybko potwierdził plotki, które pojawiły się w padoku w Bahrajnie, że do ekipy wraca legendarny inżynier i współzałożyciel nobliwej stajni, Sir Patrick Head.

Oficjalna strona Formuły 1 nie ma wątpliwości, że ta wiadomość to swego rodzaju przewrót i nadzieja, że Williams – którego kierowcami są Robert Kubica i George Russell – odbije się od dna.

72-letni Head wraca do Williamsa nie jako główny inżynier, ale w charakterze doradczym, by wesprzeć zespół inżynierów, pozostawiony bez urlopowanego dyrektora technicznego Paddy’ego Lowe’a, dla którego to początek końca przygody z ekipą z Grove.

Head to człowiek-legenda jednego z najbardziej nobliwych zespołów w Formule 1. Nestor, który wciąż pozostaje akcjonariuszem teamu, w 1976 roku wraz z Sir Frankiem Williamsem zakładał zespół, będąc pionierem w obszarze projektowania.

Jako dyrektor techniczny, a następnie dyrektor inżynierów pomógł Williamsowi w zdobyciu siedmiu mistrzostw w rywalizacji kierowców oraz dziewięciu tytułów w klasyfikacji konstruktorów. Ze stajnią, jak widać tylko czasowo, pożegnał się w 2011 roku.

Powrót takiej postaci, nawet jeśli ma być to tylko wsparcie krótkoterminowe, w tym gorącym okresie, gdy zespół nadrabia zaległości i łata dziury konstrukcyjne w bolidach, zapewnia najsłabszej ekipie w stawce F1 tak potrzebną stabilizację.

„Możemy potwierdzić, że Sir Patrick Head obecnie oferuje pewne wsparcie naszemu zespołowi inżynieryjnemu w formie krótkoterminowych konsultacji” – oświadczył Williams oficjalnej stronie Formula1.com.

AG


Czytaj więcej…

Duże wzmocnienie Williamsa. Legenda Formuły 1 wraca po latach

„Możemy potwierdzić, że Sir Patrick Head obecnie wspiera nasz zespół inżynierów jako krótkoterminowy konsultant” – potwierdził Williams, cytowany przez portal Formula1.com. Head to osoba, która świetnie zna zespół, regularnie odwiedza bazę w Grove i …

Źródło: Onet.pl

F1: wielki powrót do Williamsa. Patrick Head ma pomagać zespołowi

Po tym jak Paddy Lowe udał się na urlop przed startem nowego sezonu Formuły 1, dział techniczny Williamsa pozostał bez szefa. Nie jest bowiem tajemnicą, że 56-latek nie powróci już do pracy w fabryce w Grove. To zła wiadomość biorąc pod uwagę, …

Źródło: WP SportoweFakty

Patrick Head wraca do Williamsa

Patrick Head to osoba, której w Grove nie trzeba nikomu przedstawiać. To on, razem z Frankiem Williamsem, założył ekipę w 1976 roku. Brytyjczyk odszedł z zespołu w 2011 roku, ale pozostał udziałowcem. Dziś potwierdzono informacje o jego powrocie do …

Źródło: F1 – Dziel Pasję (komunikaty prasowe) (Blog)

Formuła 1. Legendarny inżynier Patrick Head wraca do Williamsa w …

72-letni Head wraca do Williamsa nie jako główny inżynier, ale w charakterze doradczym, by wesprzeć zespół inżynierów, pozostawiony bez urlopowanego dyrektora technicznego Paddy'ego Lowe'a, dla którego to początek końca przygody z ekipą z Grove.

Źródło: Interia

Williams próbuje się ratować. Wraca legendarny inżynier

Do zespołu Williams wrócił jego współzałożyciel sir Patrick Head, który ma pomóc stajni Roberta Kubicy i George'a Russella stanąć na nogi. 72-letni Brytyjczyk to twórca największych sukcesów Williamsa i zarazem ikona Formuły 1 wśród konstruktorów.

Źródło: Sport TVN24

Sir Patrick Head konsultantem zespołu ROKiT Williams Racing

Legendarny projektant i współzałożyciel zespołu Williams, Patrick Head, przyjął propozycję objęcia funkcji doradcy w oblężonej przez problemy ekipie z Grove. Williams od początku sezonu 2018 walczy z dużymi problemami technicznymi, czego przyczyną …

Źródło: Motorsport Grand Prix

Współzałożyciel Williamsa wraca do zespołu

Dla zespołu Roberta Kubicy pojawiło się światełko w tunelu. Do pracy w Grove wraca legendarna postać, wybitny inżynier i współzałożyciel stajni – Sir Patrick Head. Niestety 72-letni Head nie będzie pełnił w zespole funkcji dyrektora technicznego, a jedynie …

Źródło: WRC NEWS (komunikaty prasowe) (Blog)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *