Silesion.pl Kamila Durczoka został zawieszony

Silesion.pl Kamila Durczoka został zawieszony

Kamil Durczok jest redaktorem naczelnym Silesion.pl. Ostatni materiał na portalu został opublikowany 11 kwietnia. – Za duże koszty stałe, niedopracowany produkt, brak kompetencji biznesowych – wylicza Rafał Agnieszczak, twórca m.in. Fotka.com. – Media lokalne nie powinny być prowadzone z aż tak dużym rozmachem, bo nigdy na siebie nie zarobią. A jeżeli już są prowadzone z rozmachem, to powinny mieć dużo lepsze statystyki, o które trudno, bo… są medium lokalnym, niejedynym w okolicy. Kółko się zamyka – dodaje.

– Nie znam szczegółów biznesowych, ale domyślam się, że to zawieszenie możne mieć związek z sytuacją finansową. Po prostu Silesion.pl nie zarabiał na siebie – mówi WirtualntmMediom.pl Michał Kaczorowski, prezes Trójmiasto.pl. Problemem może być to, że chociaż Silesion jest serwisem regionalnym, to reklama np. dewelopera czy centrum handlowego z Gliwic może być interesujące tylko dla 10-15 proc. potencjalnych czytelników – ocenia.

Sielsion.pl działał od października 2016 roku. Miesięcznie notował, jak podają Wirtualne Media, zazwyczaj ok. 400-700 tys. użytkowników i około miliona odsłon. Durczok informował, że Silesion.pl osiągnął pierwszy raz zysk operacyjny we wrześniu 2017 roku. Hasło strony brzmiało „Więcej niż portal”. Poświęcony był wydarzeniom na Śląsku.

Przez lata Durczok pracował w redakcji Faktów TVN. Jego głośne odejście odbyło się na porozumieniem stron po ustaleniach wewnętrznej komisji, że trzy osoby z zespołu mogły być narażone na mobbing lub molestowanie. Stacja nie upubliczniła pełnego raportu w tej sprawie, ale wyciekł on jesienią.

(Źródło: WirtualneMedia. ks)


Czytaj więcej…

Silesion.pl Kamila Durczoka został zawieszony

Eksperci, oceniając powody zawieszenia portalu Kamila Durczoka, są zgodni, że dziennikarzowi nie udało się przyciągnąć uwagi użytkowników na stałe. Wskazują również, że koszty musiały być spore przy dużym zespole pracowników, a wpływy z reklam …

Źródło: Onet.pl

Kamil Durczok ma powody do obaw. Była partnerka pisze książkę

Rozstawali się kilka razy, by znów do siebie wracać. Tym razem oboje twierdzą, że to ostateczny koniec ich związku. Dla Kamila Durczoka może to oznaczać kłopoty. O 23 lata młodsza od niego Julia Oleś zdradzi najprawdopodobniej kilka szczegółów …

Źródło: Wirtualna Polska

Portal Durczoka zawieszony. "Brak ciekawych treści, mała …

Kamil Durczok jest szefem portalu. Strona została otworzona z dużą pompą, towarzyszyła jej kampania promocyjna, a redakcja początkowo liczyła 20 osób. Od tygodnia jednak strona wygląda na opuszczoną. Problemy Silesion trwają już dłuższy czas.

Źródło: Do Rzeczy

Durczok się zawiesił. Internauci do niego nie zaglądali. Otwarty z …

Wszystko wskazuje na to, że przestaje działać portal założony przez Kamila Durczoka. Na stronie Silesion.pl nie pojawiają się żadne nowe informacje, czy treści. O prawdopodobnym upadku projektu Durczoka informuje portal Wirtualne Media. Silesion …

Źródło: Najwyższy Czas!

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *