Schronisko dla zwierząt pod Mielcem tonie. Zwierzęta ewakuowane …

Schronisko dla zwierząt pod Mielcem tonie. Zwierzęta ewakuowane ...

Wadowice. Schronisko "Czekadełko" walczy z powodzią. Ogromny odzew i reakcja Błaszczaka

Dramatyczna sytuacja schroniska „Czekadełko” w Wadowicach Dolnych koło Mielca. W wyniku powodzi został przerwany wał. Całe schronisko znalazło się pod wodą. Ruszyła specjalna zbiórka, by pomóc zwierzętom. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania.GłosujGłosuj


Podziel się

OpinieWadowice. Schronisko pod wodą (Facebook.com, Fot: Schronisko dla zwierząt ,,Czekadełko" w Wadowicach Dolnych k/Mielca)

Schronisko zbiera na karmę i środki pierwszej pomocy, które zostały całkowicie zalane. Na szczęście internauci szybko zareagowali.

„W 1,5 godziny udało się zebrać 50 000 złotych! Jesteście niesamowici, dziękujemy!” – czytamy w komunikacie od schroniska z godziny 16. Jednak władze placówki wciąż proszą o dalsze wsparcie, ponieważ nie są w stanie na ten moment oszacować strat.

W momencie publikacji artykułu zebrano ponad 158 tysięcy złotych. Chcesz pomóc? Link do zbiórki znajdziesz tutaj.

To jednak nie wszystko. Wciąż pracownicy schroniska walczą z wodą. Zapraszają wszystkich do pomocy w ewakuacji zwierząt, na stronie na Facebooku napisali, że potrzebne są wodery i łodzie motorowe.

Zobacz także: Atak radnego na policjanta. Zbigniew Ziobro chce wyższej kary

Alarm powodziowy na południu Polski. Reakcja MON

Do dramatycznej sytuacji schroniska odniósł się szef MON, minister Mariusz Błaszczak. – W najbliższym czasie do schroniska udadzą się żołnierze Obrony Terytorialnej z transporterem, aby ewakuować zwierzęta – zapowiedział Błaszczak. Dodał, że terytorialsi będą również pomagać jednostkom Państwowej Straży Pożarnej.

– Wojsko jest gotowe by nieść pomoc poszkodowanym powodzią. Gotowość na reakcję jest ogłoszona także w Województwie Śląskim. Wojsko Polskie pozostaje w gotowości, by pomagać. – powiedział minister po specjalnej odprawie.

Przypomnijmy: na południu kraju obowiązuje alarm powodziowy. Najgorsza sytuacja jest w województwach: śląskim, podkarpackim, małopolskim i świętokrzyskim.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu. Według synoptyków w ciągu najbliższych 36 godzin w południowej części województwa małopolskiego może spaść do 130 mm deszczu na metr kw. Dopiero w piątek powinna nastąpić wyraźna poprawa pogody.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości


Czytaj więcej…

Schronisko dla zwierząt pod Mielcem tonie. Zwierzęta ewakuowane …

Schronisko dla zwierząt w Wadowicach Dolnych tonie – w okolicy przerwało wał przeciwpowodziowy i zalało schronisko. Wolontariusze wystosowali dramatyczny apel o pomoc: poszukują łodzi, którą będą mogli ewakuować zwierzęta, szukają też domów …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Wadowice. Schronisko "Czekadełko" walczy z powodzią. Ogromny …

Dramatyczna sytuacja schroniska "Czekadełko" w Wadowicach Dolnych koło Mielca. W wyniku powodzi został przerwany wał. Całe schronisko znalazło się pod wodą. Ruszyła specjalna zbiórka, by pomóc zwierzętom. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania.

Źródło: Wirtualna Polska

Dramatyczna sytuacja w schroniskach dla zwierząt. W Wadowicach

Sytuacja w schronisku dla zwierząt w Mielcu i innych schroniskach na terenie całego powiatu mieleckiego staje się bardzo dramatyczna. … W Wadowicach Dolnych przerwało wał, co dla schroniska dla zwierząt "Czekadełko" miało dramatyczny skutek.

Źródło: Nowiny24

Schronisko dla zwierząt na Podkarpaciu pod wodą. Dramatyczny …

Na niebezpieczeństwo narażeni są nie tylko ludzie, ale również zwierzęta. Do redakcji RadioZET.pl napisała pani Katarzyna ze schroniska dla zwierzątCzekadełkow Wadowicach Dolnych k. Mielca (woj. podkarpackie). Jak pisze, schronisko tonie pod …

Źródło: Radio ZET

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *