Schetyna o wygranej KE w gminie Cisna: "ludzie z zewnątrz …

Fala wezbraniowa na Wiśle w Warszawie. Zamykają bulwary

Schetyna postanowił wystawić własne wyjaśnienie na ten przypadek. Jak stwierdził na Twitterze, wynik zapewnili ludzie „napływowi”.

Ludzie z zewnątrz. Napływowi. Wielu z Dolnego Śląska i Wrocławia

– stwierdził Schetyna. Stosunkowo lakoniczna wypowiedź sprawiła, że głos zabrała kandydatka KE właśnie na Podkarpaciu Elżbieta Łukacijewska, która zdobyła mandat europosłanki i to z 10. miejsca na liście. Wcześniej była zresztą wójtem gminy Cisna, ma też długi staż w strukturach Platformy Obywatelskiej – dołączyła do PO w 2001 roku.

Łukacijewska zwróciła się do Schetyny tymi słowami:

Grzegorz, mieszkańcy Cisnej to nie „ludzie z zewnątrz”, tu wszyscy jesteśmy swoi i stąd. To wspaniała wspólnota, gościnna, otwarta i przedsiębiorcza. Jestem dumna, że mieszkam w Cisnej i dziękuję wszystkim moim sąsiadom za oddane głosy na Koalicję Europejską… Na pewno idziemy po więcej!

Elżbieta Łukacijewska, jeszcze przed tym, jak odpowiedziała Schetynie, podsumowała swoją kampanię wyborczą. Jak wyliczała, przejechała 6 tys. kilometrów, odwiedziła ponad 60 miejscowości, odbyła 43 konferencje prasowe. Mówiła też:

Ludzie wyrażali potrzebę takich bezpośrednich spotkań z wyborcami. Dlatego apeluję do wszystkich swoich kolegów, aby się tego nie bali. Ludzie tego potrzebują


Czytaj więcej…

Jedyna taka gmina na Podkarpaciu. Wyjaśniamy, dlaczego Cisna

Cisna jest najmniej ludną gminą wiejską w Polsce. Na stałe mieszka tu jedynie niecałe 1600 mieszkańców. Leży w Bieszczadach, dosłownie na końcu Polski. Na ścianie wschodniej, gdzie PiS wygrywa zawsze, a teraz w wyborach do PE jeszcze tylko …

Źródło: naTemat

Schetyna zasugerował, że wygraną w Cisnej dali "ludzie napływowi …

Cisna to jedyna gmina na Podkarpaciu, w której koalicji udało się pokonać PiS. Jednak według szefa PO ten wynik to zasługa "ludzi z zewnątrz, napływowych". Elżbieta Łukacijewska, która zdobyła mandat na Podkarpaciu z list KE, postanowiła zwrócić …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Rzucają wszystko i jadą do Cisnej. Bo to „wyspa w podkarpackim …

To właśnie w Cisnej mieszka Elżbieta Łukacijewska, która dla KE zdobyła jedyny mandat na Podkarpaciu, choć startowała z ostatniego, dziesiątego miejsca na liście. W Cisnej zdobyła 243 z 798 oddanych głosów, a na całym Podkarpaciu ponad 40 tysięcy.

Źródło: Radio ZET

Schetyna o wygranej KE w gminie Cisna: "ludzie z zewnątrz …

Mieszkańcy Cisnej to nie ludzie z zewnątrz, tu wszyscy jesteśmy swoi i stąd – tak do lidera PO Grzegorza Schetyny zwróciła się Elżbieta Łukacijewska (PO), która na Podkarpaciu zdobyła mandat do PE z listy Koalicji Europejskiej.

Źródło: polsatnews.pl

​Łukacijewska do Schetyny: Mieszkańcy Cisnej to nie ludzie z …

Jednak zgodnie z danymi PKW – w gminie Cisna wygrała Koalicja Europejska, która uzyskała 46,99 proc. głosów, a PiS – 35,84 proc. Łukacijewska zdobyła mandat startują z 10. miejsca na liście KE, głosowało na nią ponad 40 tys. osób, europosłem jest …

Źródło: Interia

Koalicja wygrywa w Cisnej. Schetyna ma na to swoją teorię, ale na …

W województwie podkarpackim Koalicja Europejska zwyciężyła tylko w jednej gminie – Cisnej w Bieszczadach. Na Twitterze lider Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna, w odpowiedzi na pytania, co stało za takim wynikiem KE, przedstawił swoją teorię.

Źródło: m.niezalezna.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *