Samsung Galaxy Fold psuje się w ekspresowym tempie …

Samsung Galaxy Fold psuje się w ekspresowym tempie ...

Wciąż pozostawało jednak więcej pytań niż odpowiedzi. Nie znaliśmy wszystkich szczegółów na temat pierwszego składanego smartfona Koreańczyków. Dużym znakiem zapytania pozostawała też trwałość składanego do wewnątrz ekranu. Tym bardziej, że w przypadku dwóch innych składanych smartfonów (Huawei Mate X i Royole FlexPai), które mieliśmy okazję wziąć do ręki, wyświetlacze składały się na zewnątrz.

Samsung Galaxy FoldSamsung Galaxy Fold fot. Samsung

Po miesiącach oczekiwania smartfon trafił do wybranych recenzentów w USA. Niestety okazuje się, że pierwsze reakcje są zdecydowanie negatywne. U kilku dziennikarzy, którzy testują smartfon wystąpiły już bardzo poważne problemy z elastycznym panelem AMOLED.

W środę swoje przeżycia z Galaxy Foldem opisał Dieter Bohn, redaktor naczelny serwisu The Verge. Bohn pierwsze problemy z ekranem składanego telefonu zauważył już po pierwszym dniu używania. Na powierzchni wyświetlacza początkowo pojawiło się wybrzuszenie, a niedługo później linia świecących stale na biało pikseli.

Podobne spostrzeżenia miał Mark Gurman, dziennikarz Bloomberga. W przypadku jego egzemplarza ekran przestał wyświetlać część treści po dwóch dniach użytkowania.

Kolejnym z recenzentów, którzy dostali testowy egzemplarz do testów jest Steve Kovach z CNBC. W tym przypadku ekran telefonu zepsuł się po zaledwie jednym dniu testów. Problem pojawił się ponownie w najbardziej newralgicznym miejscu – na zgięciu.

Co stało się z egzemplarzami smartfonów, które Samsung przekazał dziennikarzom do testów? Koreańczycy jakiś czas tego deklarowali, że Galaxy Fold będzie poddawany testom wytrzymałościowym, tymczasem powyższe zdjęcia temu przeczą. Czyżby spełniał się najczarniejszy scenariusz, jaki projektanci Samsunga mogli sobie wyobrazić?

Amerykańscy dziennikarze potwierdzili jeszcze tego samego dnia, że Samsung szybko zareagował i wymienił testowe egzemplarze Galaxy Foldów na nowe. Niedługo później Koreańczycy wysłali też redakcji The Verge poniższe oświadczenie.

Ograniczona liczba wczesnych egzemplarzy smartfonu Galaxy Fold została dostarczona mediom do zrecenzowania. Otrzymaliśmy kilka zgłoszeń dotyczących głównego wyświetlacza w tych smartfonach. Dokładnie sprawdzimy osobiście te sztuki, aby ustalić przyczynę problemów.

Oddzielnie, kilku recenzentów zgłosiło usunięcie górnej warstwy wyświetlacza powodując jego uszkodzenie. Główny ekran ma górną warstwę ochronną, która jest częścią panelu zaprojektowaną w celu ochrony ekranu przed niezamierzonymi zarysowaniami. Usunięcie warstwy ochronnej lub naklejenie może spowodować uszkodzenia. Zapewniamy, że ta informacja jest przejrzyście prezentowana naszym klientom.

Samsung twierdzi, że folii pokrywającej wyświetlacz nie należy zrywać, a część osób to zrobiło. I faktycznie niektórzy z użytkowników przyznają, że warstwę ochronną samodzielnie usunęli. Uszkodzony w ten sposób Galaxy Fold testowany przez popularnego youtubera Marquesa Brownlee'a można zobaczyć poniżej:

Sama folia wygląda z kolei w ten sposób:

Okazuje się też, że Samsung faktycznie wyraźnie ostrzega przed zrywaniem folii z ekranu telefonu. Problem w tym, że taką informację dostała jedynie część recenzentów. Pozostali nie znaleźli jej w pudełku, co udowadniają filmy z rozpakowania urządzenia.

Trudno jednak nie mieć pretensji do koreańskiej firmy. Na niektórych zdjęciach prezentujących Galaxy Folda można zauważyć, że wspomniana górna warstwa wyświetlacza przypomina folie ochronne, które są dostarczane z nowymi telefonami. Użytkownicy przyzwyczajeni do ściągania ich w „standardowych” smartfonach, w przypadku „składaka” Samsunga mogą uszkodzić produkt zaraz po wyjęciu z pudełka.

Skoro folii ochronnej nie można zdejmować, Samsung powinien uniemożliwić to na etapie produkcji telefonu. Warstwa powinna zostać zaczepiona w ten sposób, aby użytkownik nie mógł pozbyć się jej bez otwarcia obudowy. Dodatkową korzyścią byłaby poprawa wyglądu ekranu głównego.

 

Rozwiązanie dziwi tym bardziej, że w przypadku składanego smartfona Huawei – z którym mieliśmy okazję spędzić kilka chwil – podobne problemy nie występują.

Jeszcze większą wpadką Samsunga jest to, że nie ze wszystkich uszkodzonych egzemplarzy zerwano folię ochronną. A w tych smartfonach ekrany również zepsuły się po kilkunastu godzinach zabawy. Nie jest więc tak, że problemy powodowali wyłącznie recenzenci.

Galaxy Fold (nie licząc prototypowego urządzenia Royole) jest pierwszym pokazanym składanym smartfonem. Samsung od dawna wiązał z nim ogromne nadzieje. Niedługo po listopadowej zapowiedzi Koreańczycy zdradzili, że na start wyprodukują aż milion egzemplarzy składanego telefonu, a co roku będą wypuszczali jego kolejną generację.

Pierwsza partia kosztującego 1980 dolarów (a w Europie 2000 euro) smartfonu została bardzo szybko wyprzedana. W tej chwili smartfon nie jest dostępny, można jedynie zarejestrować się na liście oczekujących. Jeśli jednak Samsung chce, aby klienci byli zadowoleni z zakupu, musi jak najszybciej poradzić sobie z problemem.


Czytaj więcej…

Samsung Galaxy Fold psuje się w ekspresowym tempie …

Elastyczne ekrany w smartfonach Samsung Galaxy Fold psują się po dniu lub dwóch użytkowania. Takie informacje pojawiają się obecnie w internecie. Jednak awarie wyświetlacza nie zawsze są spowodowane jego złą konstrukcją, a z winy użytkownika.

Źródło: Komputer Świat

Samsung przekazał Galaxy Fold do testów. Składane smartfony …

Samsung chyba trochę pospieszył się z przekazaniem składanego Galaxy Folda do testów. Recenzenci skarżą się, że ekrany smartfonów są zupełnie nietrwałe. U jednego z dziennikarzy ekran uległ uszkodzeniu w jeden dzień. Samsung tłumaczy możliwą …

Źródło: Gazeta.pl

Samsung Galaxy Fold ma problemy z ekranem. Pierwsze smartfony …

Składany Samsung Galaxy Fold od kilku dni jest już dostępny dla pierwszych recenzentów z zagranicznych redakcji. Testujący zwracają uwagę na sprawne działanie, wygodną obsługę wielu aplikacji i szybkie przełączanie pomiędzy ekranami. Niestety, w …

Źródło: dobreprogramy

[Aktualizacja] Galaxy Fold to bubel? Smartfony psują się po kilku …

Składany smartfon Samsunga wyprzedał się na pniu. Pierwsza partia składanego smartfonu Samsunga rozeszła się jak świeże bułeczki. Tymczasem w Internecie zaczęły pojawiać się informacje o tym, że Galaxy Fold psuje się niemal tak szybko jak znika ze …

Źródło: TELEPOLIS.PL

Ekrany składanego telefonu Samsung Galaxy Fold nie wytrzymują …

Najpierw zachwyty podczas pokazu na targach MWC w Barcelonie w lutym (gdzie podobne modele zaprezentował również Huawei oraz TCL), dwa miesiące później pierwsze pozytywne recenzje zza oceanu. Przypomnijmy – Galaxy Fold to składany smartfon …

Źródło: Gazeta Wyborcza

Samsung Galaxy Fold: Mechaniczne uszkodzenia po 2 dniach pracy

Składany smartfon Samsung Galaxy Fold trafił do rąk pierwszych recenzentów i jak się okazuje, już po dwóch dniach użytkowania modele te powinny trafić do… kosza. Okazuje się bowiem, że trzech redaktorów największych portali technologicznych na …

Źródło: PurePC.pl (komunikaty prasowe)

Nowy, składany smartfon Samsunga – Galaxy Fold ma problem z …

Niedawno Samsung udostępnił testowe egzemplarze Galaxy Fold, pierwszego smartfonu koreańskiego producenta z elastycznym, składanym ekranem, kilku redakcjom amerykańskich mediów. Pierwsze wrażenia zamieszczane w portalach …

Źródło: Dziennik Zachodni

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *