Są już wyniki badań toksykologicznych

Są już wyniki badań toksykologicznych

Sekcja zwłok wykazała, że powodem śmierci Ireny Dziedzic była niewydolność krążeniowo-oddechowa oraz zmiany chorobowe. – W tego typu sytuacjach przeprowadzamy także badania toksykologiczne na obecność ewentualnych substancji toksycznych, które mogły się przyczynić do śmierci pokrzywdzonego. W tym wypadku wykryto takie substancje; były to leki. Ich zawartość w krwi i organizmie pokrzywdzonej wskazywała na to, że były to lekarstwa przyjmowane w celach medycznych, w ilościach zalecanych przez lekarzy. Te substancje nie przyczyniły się do śmierci pokrzywdzonej – powiedział Onetowi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś.

Jak tłumaczył, śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci jest na etapie końcowym. – Obecnie nic nie wskazuje na to, by osoby trzecie przyczyniły się do śmierci pani Ireny Dziedzic. W ramach śledztwa badana jest również kwestia doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na szkodę pokrzywdzonej. Ten wątek także jest na zaawansowanym etapie; jak również kwestie związane z ewentualną nienależytą opieką, jaką sprawowano nad pokrzywdzoną. W ciągu kilku tygodni należy spodziewać się końcowych rozstrzygnięć procesowych – podkreślił Saduś.

Irena Dziedzic była legendą polskiej telewizji. Od 1956 r. przez 25 lat prowadziła w Telewizji Polskiej program „Tele-Echo”, nazywany pierwszym polskim talk-show. „Poruszyła w nim setki ekscytujących tematów, rozmawiała z mnóstwem interesujących gości. Po latach pierwsze miejsce w grupie najbardziej kłopotliwych przyznała Janowi Kiepurze, bo nie sposób było z nim przeprowadzić wywiadu – monologował, dowcipkował, czarował. Choć często widziano ją w roli konferansjerki i prezenterki, ona zawsze podkreślała, że jest dziennikarką i publicystką. Błyskotliwa, zawsze świetnie przygotowana, gotowa na każdą ewentualność, umiejętnie prowadząca rozmowę, jej goście nierzadko spoglądali na nią z przestrachem” – wspominała Irenę Dziedzic Emilia Padoł.

Wiadomość o śmierci Ireny Dziedzic dopiero dwa miesiące po odejściu legendarnej dziennikarki obiegła opinię publiczną. Dziedzic zmarła 5 listopada 2018 r. w wieku 93 lat. Ksiądz Andrzej Luter, który odprawił mszę żałobną w intencji zmarłej, tak pisał o jednej z najsłynniejszych prezenterek Telewizji Polskiej: „Inteligencja, klasa, perfekcja, zawoalowana złośliwość, ironia – wszystko to fantastycznie łączyła w sobie” – stwierdził duchowny za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ksiądz Luter podkreślił, że gdyby chcieć porównać programy Dziedzic z „dzisiejszymi celebryckimi rozmówkami”, to widoczna jest przepaść”.

Dziedzic spoczęła 14 stycznia 2019 roku na cmentarzu leśnym w Laskach pod Warszawą. Msza żałobna odprawiona została w kaplicy sióstr franciszkanek pw. Matki Bożej Anielskiej. Na uroczystości pojawili się m.in. Leszek Ratajczak z TVP Polonia, aktor Krzysztof Kumor, reprezentujący Związek Artystów Scen Polskich czy Bożena Walter, dziennikarka, była prezes zarządu Fundacji TVN „Nie jesteś sam”.

Prezenterki. Seria portretów i rozmów z legendarnymi spikerkami, układających się w opowieść o Telewizji Polskiej od roku 1957, telewizji jakiej już nie ma. Sprawdź ofertę


Czytaj więcej…

Śledztwo w sprawie śmierci Ireny Dziedzic. "Nic nie wskazuje na …

Obecnie nic nie wskazuje na to, by osoby trzecie przyczyniły się do śmierci pani Ireny Dziedzic. W ramach śledztwa badana jest również kwestia doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na szkodę pokrzywdzonej. Ten wątek także jest na …

Źródło: Onet.pl

Tajemnicza śmierć Ireny Dziedzic. Są wyniki badań toksykologicznych

Mimo że od śmierci Ireny Dziedzic minęło pięć miesięcy, wokół jej odejścia wciąż narastają wątpliwości. Zlecono badania toksykologiczne, które miały wykluczyć, że gwiazda RPL-owskiej telewizji została otruta. Irena Dziedzic zmarła na początku listopada …

Źródło: Najwyższy Czas!

Są już wyniki badań toksykologicznych

Irena Dziedzic została otruta? Choć odeszła prawie pięć miesięcy temu, jej śmierć wciąż budzi wiele wątpliwości. Wybitna dziennikarka, twórczyni pierwszego polskiego programu typu talk-show Tele-Echo, zmarła 5 listopada 2018 roku w wieku 93 lat.

Źródło: VIVA!

Jak zmarła Irena Dziedzic? Są wyniki badań toksykologicznych …

W listopadzie zmarła Irena Dziedzic. Informacja o jej śmierci dostała się do mediów dopiero dwa miesiące po jej odejściu. Wtedy też rozpoczęto dochodzenie, które miało wyjaśnić przyczynę jej śmierci. Śledczy sprawdzali, czy popularna niegdyś prezenterka …

Źródło: fakt.pl

Irena Dziedzic została otruta? Wyniki sekcji zwłok rozwiewają …

Irena Dziedzic zmarła ponad pięć miesięcy temu, a jej odejście wciąż budzi wiele wątpliwości. Jedna z nich została właśnie rozwiana. Jak udało nam się dowiedzieć, gwiazda PRL-owskiej telewizji nie została otruta – pisze dzisiejszy "Super Express".

Źródło: Do Rzeczy

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *