Rzeszowskie Juwenalia 2019. Studenci dostali klucz do miasta i …

Rzeszowskie Juwenalia 2019. Studenci dostali klucz do miasta i ...

Trzydniową imprezę rozpoczął barwny korowód studentów, który przeszedł ulicami Rzeszowa. Z rąk wiceprezydenta Marka Ustrobińskiego młodzi odebrali symboliczny klucz do bram miasta, po czym udali się na miasteczko Politechniki Rzeszowskiej by tam wziąć udział w koncertach.

Jak co roku studenci dopisali zarówno jeżeli chodzi o frekwencję jak i o fantazyjne stroje. Udział w korowodzie wzięły: smerfy, Indianie, piraci, baśniowe postacie, samuraje, baletnice czy też zwierzęta. 26 edycja Juwenalii rozpoczęła się na rzeszowskim rynku, gdzie dla studentów wystąpili: chór akademicki, Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Połoniny”, Dawid Wojtoń i zespół Fever. Kulminacyjnym momentem spotkania, było przekazanie studentom symbolicznego klucza do bram miasta, w którym uczestniczyli m.in. wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. wiceprezydent Rzeszowa Marek Ustrobiński, członek zarządu województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek oraz Jerzy Cypryś wiceprzewodniczący sejmiku województwa podkarpackiego.

Studenci przenieśli się do miasteczka Politechniki Rzeszowskiej, gdzie przez trzy dni, będą odbywać się koncerty. Dziś na scenie głównej wystąpią : Mikrokosmos, Nocny Kochanek oraz Piękni i Młodzi. Jutro gwiazdami wieczoru będą Kali, Grupa Made, Daria Zawiałow, Lady Pank i Happysad. Sobotnie koncerty uświetnią Paluch, Otava Yo, Krzysztof Cugowski, O.S.T.R., oraz Sławomir. 

Arleta Blok


Czytaj więcej…

Rzeszowskie Juwenalia 2019. Studenci dostali klucz do miasta i …

Rzeszowskie Juwenalia organizowane przez Politechnikę Rzeszowską i samorząd studentów tej uczelni. W czwartek już od godz. 16 studenci zaczęli zbierać się na rynku, by oficjalnie rozpocząć trzydniową zabawę. Na scenie pojawili się przedstawiciele …

Źródło: Rzeszów.Wyborcza.pl

Studenci przejęli miasto. Juwenalia 2019 rozpoczęte

Trzydniową imprezę rozpoczął barwny korowód studentów, który przeszedł ulicami Rzeszowa. Z rąk wiceprezydenta Marka Ustrobińskiego młodzi odebrali symboliczny klucz do bram miasta, po czym udali się na miasteczko Politechniki Rzeszowskiej by tam …

Źródło: Radio Via

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *