„Rzeczpospolita": 1,7 mln złotych z MEN dla uczelni byłego radnego …

Fogo Unia Leszno - Betard Sparta Wrocław 50-40 w 1. kolejce PGE ...

W sumie przez okres dwóch lat podyplomowe studia w Kolegium Jagiellońskim Toruńskiej Wyższej Szkoły ukończyło 702 nauczycieli – pisze „Rzeczpospolita”. Każdego roku w ramach programu „Bezpieczna+” MEN płacił uczelni blisko 900 tys. zł.

Skąd wybór akurat tej szkoły wyższej? Tego MEN nie zdradza. W odpowiedzi na pytania dziennika twierdza jedynie, że zdecydował się na kontynuację tego zadania w 2018 r., „opierając się na doświadczeniu i efektach z realizacji tego zadania w 2017 r” – czytamy w „Rz”.

Jak wyjaśnia dziennik, toruńska uczelnia, jest szkołą niepubliczną założoną przez prof. Grzegorza Górskiego, toruńskiego adwokata, byłego radnego PiS i w latach 2011–2014 członka Trybunału Stanu. Obecnie jest on tam rektorem, jego żona kanclerzem, a córka wicerektorem.

Prof. Górski na łamach „Rz” wyjaśnia, że jego uczelnia w 2017 roku została wyłoniona z konkursu jako jednak z dwóch, spośród kilkunastu innych propozycji. Jak wskazuje cała procedura była w pełni transparentna.

Rektor Kolegium zaznacza również, że od listopada 2014 roku nie jest członkiem PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze

+1

+1

ważne

smutne

ciekawe

irytujące

Napisz komentarz

2h temu

annaPrzestańcie straszyć Polaków PiS-em. W Polsce nareszcie zaczyna być normalnie.

2h temu

PPczy przekazanie 400 mln zł Gazecie Wyborczej przez PO i PSL za "reklamy", było ok?

2h temu

to się nadaje do prasy6 milionów zł nagród i premii rozdał swoim urzędasom w 70 tysięcznym Inowrocławiu za krycie przekrętów niejaki Brejza, ojciec Brejzy toitoi z PO

Rozwiń komentarze (76)


Czytaj więcej…

"Rzeczpospolita": 1,7 mln zł z MEN dla uczelni byłego radnego PiS

Resort wydał na ten cel ponad 1,7 mln zł: po blisko 900 tys. zł rocznie. Nie wiadomo jednak, dlaczego wybrał właśnie tę uczelnię. "Rzeczpospolita" wysłała zapytanie do MEN o powody wybrania właśnie Kolegium Jagiellońskiego Toruńskiej Wyższej Szkoły.

Źródło: Onet.pl

MEN przekazał 1,7 mln zł uczelni byłego radnego PiS. Od dwóch lat …

W sumie przez okres dwóch lat podyplomowe studia w Kolegium Jagiellońskim Toruńskiej Wyższej Szkoły ukończyło 702 nauczycieli – pisze "Rzeczpospolita". Każdego roku w ramach programu "Bezpieczna+" MEN płacił uczelni blisko 900 tys. zł.

Źródło: Money.pl

Miliony z MEN płyną do Torunia

W informacji przesłanej „Rzeczpospolitej" MEN odpowiada tylko, że zdecydował się na kontynuację tego zadania w 2018 r., „opierając się na doświadczeniu i efektach z realizacji tego zadania w 2017 r.", które również wykonywała ta toruńska uczelnia.

Źródło: Rzeczpospolita

Strajk nauczycieli. Pracownicy MEN zabierają do resortu swoje dzieci

Strajk nauczycieli. Pracownicy MEN zabierają do resortu swoje dzieci. 5 minut temu. ​Skutki strajku nauczycieli widać także przed gmachem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Niektórzy pracownicy resortu zdecydowali się zabrać ze sobą swoje dzieci.

Źródło: rmf24.pl

„Rzeczpospolita": 1,7 mln złotych z MEN dla uczelni byłego radnego …

Resort zdecydował się na kontynuację wypłacania środków w 2018 roku „opierając się na doświadczeniu i efektach z realizacji tego zadania w 2017 roku”. W ciągu dwóch lat studia podyplomowe w Kolegium Jagiellońskim, opłacone przez MEN, ukończyło …

Źródło: Wprost.pl (komunikaty prasowe)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *