Ryszard Legutko o sprawie molestowania w Kościele: problemem …

– Głównym problemem w Kościele jest homoseksualizm – powiedział w programie „Minęła 20” prof. Ryszard Legutko, europoseł z PiS. – To jest ta mafia lawendowa, z którą jest niesłychanie trudno walczyć – dodał gość programu.


Prymas o filmie Sekielskiego: To nie jest atak na Kościół

– Sytuacja jest poważna w polskim Kościele. Trzeba gasić pożar i zabrać się do konkretnej pracy – powiedział w środę w Radiu ZET abp Wojciech…

zobacz więcej

Prof. Legutko wskazał, że ustawa zaostrzająca kary wobec pedofilów jest bardzo potrzebna. – Mam tylko wątpliwości, jak będzie stosowana. Czy będzie stosowana jednoznacznie i równo wobec wszystkich – powiedział.

W jego opinii drugą ważną sprawą jest to, co dzieje się w Kościele.

– Głównym problemem w Kościele jest homoseksualizm. Te ofiary to są chłopcy w dużej mierze – zauważył gość programu.

– To jest ta mafia lawendowa, z którą jest niesłychanie trudno walczyć. Mówił o tym ks. Isakowicz-Zaleski, abp. Hoser. Jeżeli są przypadki pedofilii, a są, to oczywiście podpadają pod ogólną kategorię i tę ustawę – stwierdził.

Europoseł podkreślił, że problem ten muszą załatwić hierarchowie. – Mnie drażni ten fałszywy język. Pedofilia to jest jedna sprawa, a druga sprawa to istnienie lawendowej mafii w Kościele – podkreślił.

– Ideologia homoseksualna jest rzeczą świętą. Parlament Europejski wywiesił flagę tęczową. I inne instytucje to robią. Jeżeli ksiądz popełnia czyn naganny i okazuje się, że jest homoseksualistą, to aby go skazać czy potępić, nie można nazwać go homoseksualistą, tylko nazywa się go pedofilem. Jesteśmy szantażowani przez tę ideologię – ocenił.

Podkreślił, że w tych kwestiach trzeba mówić otwarcie. Jako przykład podał Alaina Delona i kontrowersje dotyczące przyznania mu nagrody. Słynny aktor może nie otrzymać Złotej Palmy na festiwalu filmowym w Cannes, bo krytycznie wypowiadał się m. in. o homoseksualizmie czy przyjmowaniu imigrantów. – To ideologiczne zastraszanie – ocenił prof. Legutko.

źródło:

Czytaj więcej…

Prof. Legutko: Głównym problemem w Kościele jest homoseksualizm

Głównym problemem w Kościele jest homoseksualizm – powiedział w programie „Minęła 20” prof. Ryszard Legutko, europoseł z PiS. – To jest ta mafia lawendowa, z którą jest niesłychanie trudno walczyć – dodał gość programu.

Źródło: TVP Info

Ryszard Legutko o sprawie molestowania w Kościele: problemem …

Europoseł Ryszard Legutko skomentował pojawiające się informacje o kolejnych sprawach molestowania seksualnego w polskim Kościele Katolickim. Wczoraj w programie "Minęła 20" stwierdził, że problemy Kościoła wynikają z homoseksualizmu i …

Źródło: Onet.pl

Film Tomasza Sekielskiego. Prof. Legutko: Głównym problemem …

"Wybitny intelektualista”, jak nazywa go pan Kaczyński, niejaki Legutko, stwierdził, że molestowanie 12-latka przez księdza to nie pedofilia. I wy w PiS macie czelność mówić, że walczycie z tą zarazą? Gość miał jaja, żeby powiedzieć, co myślicie naprawdę …

Źródło: Wirtualna Polska

Ryszard Legutko: To nie pedofilia a "lawendowa mafia" jest …

Drażni mnie ten fałszywy język. Pedofilia to jest jedna sprawa, a druga to jest istnienie lawendowej mafii w Kościele – mówił europoseł PiS Ryszard Legutko w "Minęła 20" na antenie TVP Info. Przekonywał, że poprawność polityczna związana z ruchem LGBT …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Legutko: To nie jest żadna pedofilia

Dowodził, że przez tę ideologię "jesteśmy szantażowani". – Jeżeli ksiądz popełnia czyn naganny i okazuje się, że jest homoseksualistą, to aby go skazać czy potępić, nie można nazwać go homoseksualistą, tylko nazywa się go pedofilem – mówił Legutko.

Źródło: Rzeczpospolita

Legutko: To nie pedofilia, tylko pederastia. Nadużycia dotyczą …

"Jeżeli ksiądz popełnia czyn naganny i okazuje się, że jest homoseksualistą, to aby go skazać czy potępić, nie można nazwać go homoseksualistą, tylko nazywa się go pedofilem. Jesteśmy szantażowani przez tę ideologię" – mówił w mediach publicznych …

Źródło: Dziennik.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *