Ryszard Bosek: siła włoskich klubów

Ryszard Bosek: siła włoskich klubów

– Włoska ekstraklasa, zarówno kobieca jak i męska, wyraźnie odzyskała siłę. Pojawiły się znowu większe pieniądze, a za nimi przyszli najlepsi gracze – powiedział mistrz olimpijski, Ryszard Bosek.

Najważniejsze tytuły w klubowej siatkówce w Europie w tym roku trafiły do Włoch. Ligę Mistrzyń wygrała Igor Gorgonzola Novara, a wśród mężczyzn najlepszym klubem Europy zostało Cucine Lube Civitanova. – Włoska ekstraklasa, zarówno kobieca jak i męska, wyraźnie odzyskała siłę. Pojawiły się znowu większe pieniądze, a za nimi przyszli najlepsi gracze – powiedział mistrz olimpijski i świata Ryszard Bosek.W trakcie sezonu Civitanova nie prezentowała się najlepiej. W rodzimej lidze zaczęła grać zdecydowanie lepiej wraz z przyjściem Ferdinando De Giorgiego. Zwyciężyła w Lidze Mistrzów i zdobyła mistrzostwo Włoch jak najbardziej zasłużenie. Możemy tylko zacytować pewnego polityka, że nie ważne jak się zaczyna, tylko jak się kończy.

Zdetronizowany został Zenit Kazań, zarówno w Rosji jak i Europie. W finale krajowych mistrzostw został pokonany przez Kuzbas Kiemierowo, prowadzony przez aktualnego trenera Sbornej Fina Tuomasa Sammelvuo.Każda seria kiedyś się kończy. Zenit miał kłopoty w tym sezonie. Coś się nie układało. Earvin Ngapeth nie zastąpił Wilfredo Leona. Odchodzi Matt Anderson do Modeny. Zespół będzie przebudowany. Pieniądze w Kazaniu na pewno są. Pytanie tylko jak to wszystko zostanie poukładane – podkreśla Ryszard Bosek.

Dodajmy, że Ferdinando De Giorgi w trakcie zakończonego sezonu odszedł z Jastrzębskiego Węgla do Civitanovy. Do ligi włoskiej wraca Andrea Gardini, który z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zdobył Puchar i mistrzostwo Polski. – Trudno dziwić się ich decyzjom. Liga włoska zawsze miała wysoki prestiż. Poza tym będą pracować w domu – podkreślił Bosek.

Niesamowitego wyczynu dokonała Francesca Piccinini, która wygrała Ligę Mistrzyń po raz siódmy w karierze. Tytuły MVP historycznego finału w Berlinie otrzymali Paola Egonu oraz Osmany Juantorena. – Włoska ekstraklasa kobiet prezentuje relatywnie wyższy poziom do innych lig niż męska. Zatrudnienie w klubach znalazły zawodniczki z czołówki światowej. Doszły też siatkarki ze szkolenia młodzieżowego. Na pewno będzie to miało przełożenie na poziom gry reprezentacji – zakończył Ryszard Bosek.


Czytaj więcej…

Ryszard Bosek: Włoska ekstraklasa odzyskała siłę

Najważniejsze tytuły w klubowej siatkówce w Europie w tym roku trafiły do Włoch. Ligę Mistrzyń wygrała Igor Gorgonzola Novara, a wśród mężczyzn najlepszym klubem Europy zostało Cucine Lube Civitanova. – Włoska ekstraklasa, zarówno kobieca jak i …

Źródło: Strefa Siatkówki – Mocny Serwis (komunikaty prasowe)

Ryszard Bosek: siła włoskich klubów

Włoskie kluby Igor Gorgonzola Novara (kobiety) i Cucine Lube Civitanova (mężczyźni) wygrały w berlińskiej Max-Schmeling Halle finały Ligi Mistrzyń i Mistrzów. Pierwszy z nich pokonał inny zespół z Półwyspu Apenińskiego Imoco Volley Conegliano 3:1 …

Źródło: Polska Siatkówka

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *