Ruszyła ósma edycja kampanii edukacyjnej o stwardnieniu …

Bank Pocztowy Pałac podsumował sezon [ZDJĘCIA, WYPOWIEDZI]

Tegoroczne motto kampanii „SM -walcz o siebie” – Diagnoza. To czas by działać! -zachęca do aktywnej postawy, zwiększania wiedzy na temat swojej choroby, do świadomego zarządzania życiem z SM. Ważne są m.in. projekcja postępu choroby, plany prokreacyjne, czy tolerancja ewentualnych skutków ubocznych.

– Dzielenie się wiedzą jest w mojej ocenie sprawą priorytetową – mówi Malina Wieczorek, prezes Fundacji SM-walcz o siebie.- Oprócz szerokiej komunikacji w mediach, wysłaliśmy listy przewodnie i plakaty przekierowujące na nasze strony do wszystkich oddziałów prowadzących Programy Lekowe – dodaje.

Spot trafił do emisji w telewizji (TVP, TVN). Kampania prowadzona jest także w prasie, radiu, internecie, na outdoorze i autobusach (AMS), kinie, ekranach plazmowych w sieciach Luxmed i Medicover. Działania są szeroko promowane na Facebooku i Twitterze.

Fundacja prowadzi także portal e-learningowy Szkoła Motywacji, który zrzesza specjalistów medycznych, klinicystów i ekspertów chcących podzielić się swoja wiedzą już w ponad 260 filmach.

Kampania ma charakter całoroczny. Realizowana jest przez Fundację SM-walcz o siebie w partnerstwie z PTSR (Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego) i Fundacją Urszuli Jaworskiej.

Czym jest SM?

Stwardnienie rozsiane (SM) jest przewlekłą chorobą ośrodkowego układu nerwowego o podłożu autoimmunologicznym, dotykającą głównie ludzi młodych. U każdego chorego mogą pojawić się inne objawy, np. zaburzenia wzrokowe, niedowłady, zaburzenia równowagi i koordynacji ruchów, zaburzenia mowy, zmiany w odbiorze bodźców czuciowych czy zaburzenia funkcji poznawczych.
W Polce ponad 43 tys. osób choruje na stwardnienie rozsiane (dane za NFZ).


Czytaj więcej…

Ruszyła ósma edycja kampanii edukacyjnej o stwardnieniu …

Tegoroczne motto kampanii „SM -walcz o siebie” – Diagnoza. To czas by działać! -zachęca do aktywnej postawy, zwiększania wiedzy na temat swojej choroby, do świadomego zarządzania życiem z SM. Ważne są m.in. projekcja postępu choroby, plany …

Źródło: wirtualnemedia.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *