Rozmowy rządu z protestującymi nauczycielami nie przyniosły …

Rozmowy rządu z protestującymi nauczycielami nie przyniosły ...

Czekaliśmy dzisiaj z dużą nadzieją – ja nie ukrywam, że bardzo się ucieszyłam, kiedy pojawiła się propozycja ze strony pani przewodniczącej, żeby się spotkać dzisiaj… Dochodziły sygnały, że związki zawodowe przychodzą z nową propozycją – relacjonowała wicepremier Beata Szydło. Ta propozycja praktycznie jest taka sama, jak poprzednio. Stanowisko jest niestety mocno usztywnione, co na pewno nie ułatwia rozmów – oceniła. Jesteśmy gotowi cały czas być tutaj w dialogu i chcemy rozmawiać. Teraz najważniejsze jest przeprowadzenie matur – dodała Szydło. 

Przed nami matury i to jest ten cel, który rząd przed sobą stawia. Nie możemy kłaść na szali przyszłości młodzieży – mówiła wicepremier Szydło. To jest nasza prośba do związków zawodowych, żeby również to rozważyły i wzięły pod uwagę – apelowała.

 

Szydło oświadczyła, że strona rządowa przygotowała nową propozycję dla związków zawodowych. Ta propozycja to jest rozpoczęcie znacznego wzrostu wynagrodzeń dla nauczycieli, który rozpocząłby się od września 2020 r. – wyjaśniła. Średnio dla nauczyciela dyplomowanego 250 zł za zwiększenie o 90 minut czasu pracy w tygodniu – poinformowała. 

Mamy iść do naszych koleżanek i kolegów z informacją, prośbą o konsultacje propozycji strony rządowej, bo pani premier oczekuje, że być może środowisko zareaguje inaczej niż kierownictwo związku – powiedział mediom przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Zapewniam panią premier, że o takie stosowne konsultacje się pokusimy i to niezwłocznie – dodał.

Szef Branży Nauki, Oświaty i Kultury FZZ Sławomir Wittkowicz stwierdził, że propozycja rządu jest „niczym więcej jak prowokacją, żeby strajk nie mógł być zawieszony”. Jego zdaniem „na stole nie ma żadnej sensownej propozycji”.


Czytaj więcej…

Rozmowy rządu z protestującymi nauczycielami nie przyniosły …

Nie ma porozumienia po dzisiejszych rozmowach rządu z protestującymi nauczycielami. Wznowione o godz. 10 rokowania nie przyniosły przełomu. REKLAMA. Wiceprezes ZNP Krzysztof Baszczyński (L), przewodniczący Sławomir Broniarz (C) i …

Źródło: rmf24.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *