Rowery MEVO już na naszych ulicach

Rowery MEVO już na naszych ulicach

Na ulicach Kartuzy, Sierakowice, Somonino, Stężycę, Żukowo oraz innych pomorskich miast pojawiły rowery MEVO. Największy w Europie system rowerowy w całości składający się z rowerów elektrycznych wystartował właśnie na Pomorzu. W 14 miastach dostępne są 1224 rowery. Ale to dopiero początek – wkrótce ich liczba wzrośnie do 4080.

Z MEVO mogą korzystać mieszkańcy i turyści odwiedzający Gdańsk, Gdynię, Sopot, Tczew, Puck, Redę, Kartuzy, Sierakowice, Somonino, Stężycę, Władysławowo, Żukowo, Pruszcz Gdański i Rumię. Napęd wszystkich rowerów systemu MEVO jest wspomagany elektrycznie – oznacza to, że silnik bierze na siebie tyle wysiłku, ile wkłada rowerzysta. To szczególnie wygodne przy ruszaniu i podjazdach pod górę.

– Roweru elektrycznego nie należy mylić ze skuterem. Tu wciąż aktywny udział rowerzysty jest niezbędny. Dzięki silnikowi elektrycznemu zwiększa się jednak zasięg jednośladu. Ci, którzy bez wysiłku na zwykłym rowerze pokonywali kilka kilometrów, teraz bez obaw mogą się wybrać na kilkunastokilometrową przejażdżkę. To znacznie wygodniejsze przy codziennych przejazdach” – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska, operatora systemu MEVO.

Na początek do dyspozycji mieszkańców i turystów są 1224 rowery. Wkrótce ich liczba wzrośnie do ponad 4 tysięcy.

– 4080 rowerów ze wspomaganiem elektrycznym to sukces współpracy metropolitalnej na skalę europejską. Do tej pory to Madryt mógł się cieszyć największym systemem z rowerami elektrycznymi, mając ich nieco ponad 2000. W Barcelonie w tym roku cieszą się z rozbudowania systemu do 1000 rowerów elektrycznych. Jesteśmy dumni, że czwarta największa metropolia w Polsce będzie miała największy system rowerów ze wspomaganiem elektrycznym w całej Europie” – mówi Aleksandra Dulkiewicz, Prezydent Gdańska i Prezes Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot.

 

Aby wypożyczyć rower, wystarczy się zarejestrować na stronie RowerMevo.pl, poprzez aplikację mobilną MEVO lub dzwoniąc pod numer 58 350 20 20 i wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej. Należy też wybrać jeden z planów taryfowych.

Najbardziej opłacalna jest taryfa ROCZNA PLUS, w której za 150 złotych użytkownik może korzystać nawet z 2 rowerów przez dwie godziny dziennie bez dodatkowych opłat. Z myślą o turystach przygotowano również taryfy kilkudniowe i możliwość wypożyczenia roweru bez abonamentu. Ze szczegółowym cennikiem zapoznać można się na stronie MEVO.

Po przekroczeniu dziennego czasu wypożyczenia w poszczególnych taryfach pobierana jest opłata w wysokości 5 gr za każdą dodatkową minutę. Aby wypożyczyć rower, na koncie użytkownika w systemie musi być co najmniej 1 zł.

Rower wypożyczamy poprzez aplikację mobilną, sparowaną z kontem kartę RFID lub dzwoniąc pod numer 58 320 20 20. Po pobraniu aplikacji MEVO wystarczy zalogować się, po czym zeskanować kod QR widniejący na rowerze lub wpisać jego numer na klawiaturze. Trwa to zaledwie kilka sekund. Rower oddajemy zamykając zamek O-Lock i tym samym blokując tylne koło roweru.

W 14 miastach regionu rozmieszczono 660 stacji rowerowych. Można na nich wypożyczyć i zwrócić rower bez dodatkowych opłat. Dzięki zastosowaniu systemu IV generacji istnieje też możliwość zwrotu roweru również poza punktami postoju. Naliczana jest wtedy dodatkowa opłata w wysokości 3 zł. Ważne, by zrobić to w obrębie strefy użytkowania (granice poszczególnych miast), by było to miejsce ogólnodostępne i by zwrócony rower nie zagrażał innym użytkownikom drogi, nie blokował przejścia ani przejazdu. Tak zwrócony rower może wypożyczyć inny użytkownik. Jeśli odprowadzi go na stację, otrzyma bonus – 2 złote doładowania konta.


Czytaj więcej…

MEVO od dziś na ulicach 14 miast metropolii – po południu ruszamy …

Długo wyczekiwany system rowerów publicznych MEVO wystartuje we wtorek, 26 marca, ok. godz. 13.30 – równolegle z oficjalną uroczystością z udziałem partnerów projektu, która odbędzie się przed wejściem na sopockie molo. Każdy miłośnik publicznego …

Źródło: gdansk.pl

I etap systemu roweru metropolitalnego Mevo wystartował! W 14 …

Możliwość wypożyczania błękitnych rowerów Mevo ruszyła we wtorek 26 marca po południu. Na 660 stacjach systemu w 14 gminach zrzeszonych w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot do dyspozycji jest na razie 1204 jednoślady, czyli średnio …

Źródło: Dziennik Bałtycki

Już jest! Ruszył rower metropolitalny Mevo!

Na razie na ulice tych miast i miejscowości trafiło łącznie 1224 rowerów. Docelowo ma być ich ponad 4 tys.! Mieszkańcy mogą znaleźć elektryczne jednoślady na jednej z 660 stacji parkingowych Mevo. To właśnie w tych punktach można je wypożyczyć!

Źródło: fakt.pl

To największy w Europie system rowerów publicznych. Mevo

Z Mevo mogą korzystać mieszkańcy i turyści odwiedzający: Gdańsk, Gdynię, Sopot, Tczew, Puck, Redę, Kartuzy, Sierakowice, Somonino, Stężycę, Władysławowo, Żukowo, Pruszcz Gdański i Rumię. W Sopocie można było zobaczyć włodarzy wymienionych …

Źródło: Radio Gdańsk

Trójmiasto. MEVO ruszyło. Dulkiewicz: Pierwszy krok do metropolii

MEVO będzie największym europejskim systemem rowerów elektrycznych. W Polsce to drugi co do wielkości system rowerów (jakichkolwiek) po warszawskim Veturilo. – Cóż, jesteśmy najbardziej górzystym miastami w Polsce – zaznaczył z przekąsem …

Źródło: Transport Publiczny

Rowery MEVO już na naszych ulicach

Na ulicach Kartuzy, Sierakowice, Somonino, Stężycę, Żukowo oraz innych pomorskich miast pojawiły rowery MEVO. Największy w Europie system rowerowy w całości składający się z rowerów elektrycznych wystartował właśnie na Pomorzu. W 14 miastach …

Źródło: zKaszub.info (komunikaty prasowe)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *