Roland Garros: porażki Venus Williams i Swietłany Kuzniecowej

Roland Garros: porażki Venus Williams i Swietłany Kuzniecowej

Venus Williams, która przegrała z rozstawioną z numerem dziewiątym Ukrainką Jeliną Switoliną 3:6, 3:6, wystąpiła w paryskim turnieju po raz 22. Finalistka z 2002 roku (w finale przegrała wówczas z siostrą Sereną) odpadła w pierwszej rundzie French Open po raz drugi z rzędu. Była to jej czwarta porażka na tym etapie w turnieju wielkoszlemowym w ciągu ostatnich siedmiu lat.

Z kolei Kuzniecowa, który w Paryżu triumfowała 10 lat temu, uległa Słowaczce Kristinie Kucovej 4:6, 2:6. Wcześniej rozstawiona z numerem piątym Niemka Angelique Kerber przegrała z Rosjanką Anastazją Potapową 4:6, 2:6.

W kobiecym turnieju głównym zaprezentują się dwie Polski – Magda Linette i Iga Świątek (obie zagrają we wtorek). Natomiast w poniedziałek Hubert Hurkacz zagra z liderem światowego rankingu Serbem Novakiem Djokovicem.


Czytaj więcej…

Roland Garros: porażki Venus Williams i Swietłany Kuzniecowej

38-letnia Amerykanka Venus Williams i pięć lat młodsza Rosjanka Swietłana Kuzniecowa na pierwszej rundzie zakończyły udział w wielkoszlemowym turnieju tenisowym French Open na kortach ziemnych w Paryżu (pula nagród 42,7 mln euro).

Źródło: Onet.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *