Rodzice sześcioraczków dostali samochód od premiera

Wybory do europarlamentu 2019. Kto nie dostał się do PE? Wśród ...

Premier Mateusz Morawiecki w piątek rano udał się do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie kilka tygodni temu na świat przyszły pierwsze w Polsce sześcioraczki. Dzieci nadal przebywają w szpitalu, gdzie specjaliści monitorują ich rozwój i dbają o ich zdrowie. 

Mateusz Morawiecki miał w piątek czas, żeby spotkać się personelem szpitala oraz z rodzicami, którzy nadal czuwają przy dzieciach. Premier przekazał też parze upominki. Jak dowiadujemy się z Twittera Kancelarii Premiera jednym z nich był samochód. 

Auto, które przekazał rodzicom sześcioraczków premier Morawiecki to dziewięcioosobowy Volkswagen Transporter, który został finansowany ze środków Fundacji PKO BP i Fundacji PFR.

Premier Morawiecki nie jest pierwszym gościem ze świata wielkiej polityki, który odwiedził rodzinę sześcioraczków. Wcześniej krakowski szpital uniwersytecki odwiedziła para prezydencka – Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. 

20 maja w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim przyszły na świat cztery dziewczynki i dwóch chłopców – Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce. Taka ciąża zdarza się raz na 4,7 miliarda wszystkich ciąż na świecie.

Ponieważ dzieci urodziły się przed terminem, wymagają kilkumiesięcznej hospitalizacji. Kierownik oddziału neonatologii krakowskiego szpitala, profesor Ryszard Lauterbach mówił w ubiegłym tygodniu, że urodziły się w dobrym stanie, jak na sześcioraczki. Wykazują jednak cechy niedojrzałości układu oddechowego i ośrodkowego układu nerwowego – typowe dla wcześniaków. – Rozwój, który przebiega w towarzystwie pięciu innych kolegów i koleżanek w jamie macicy, zawsze jest trudniejszy, kiedy porównamy go do rozwoju dziecka jako pojedynczego płodu – podkreślał profesor Lauterbach. Każde z dzieci w chwili urodzin ważyło około kilograma. 


Czytaj więcej…

Premier odwiedził sześcioraczki. Rodzicom przekazał kluczyki do …

Samochód to dziewięcioosobowy Volkswagen Transporter zakupiony ze środków Fundacji PKO BP i Fundacji PFR. Później premier udał się do szpitala uniwersyteckiego, w którym 20 maja na świat po raz pierwszy w Polsce przyszły sześcioraczki. Wcześniej …

Źródło: TVP Info

Premier przekazał rodzicom sześcioraczków z Krakowa kluczyki do …

REKLAMY. Koniec bloku reklamowego. Premier przekazał kluczyki do samochodu rodzicom dzieci 3 Zobacz galerię. Twitter KPRM. Samochód to dziewięcioosobowy Volkswagen Transporter zakupiony ze środków Fundacji PKO BP i Fundacji PFR.

Źródło: Onet.pl

Kraków. Sześcioraczki dostały od Mateusza Morawieckiego …

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził dziś rodziców słynnych sześcioraczków, które kilka tygodni temu przyszły na świat w Krakowie. Prezes Rady Ministrów wręczył im kluczyki do samochodu – dziewięcioosobowego Volkswagena Transportera.

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Rodzice sześcioraczków dostali samochód od premiera

Premier wręczył rodzicom sześcioraczków kluczyki do samochodu / Jacek Bednarczyk /PAP. Premier wręczył rodzicom sześcioraczków kluczyki do samochodu / Jacek Bednarczyk /PAP. Samochód to dziewięcioosobowy Volkswagen Transporter zakupiony …

Źródło: Interia

Dziewięcioosobowy transporter dla rodziców sześcioraczków. To …

Samochód to dziewięcioosobowy Volkswagen Transporter zakupiony ze środków Fundacji PKO BP i Fundacji PFR. Sześcioraczki: Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela urodziły się 20 maja w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Ciąża została …

Źródło: tokfm.pl

Premier przekazał samochód sześcioraczkom z Krakowa

Rodzice sześcioraczków z Krakowa otrzymali samochód. Przekazał go premier Mateusz Morawiecki, który złożył wizytę w szpitalu uniwersyteckim, gdzie urodziły się dzieci. To pierwsze polskie sześcioraczki. Morawiecki odwiedził rodzinę w piątek rano.

Źródło: TVN24

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *