Rodzice dostają wiadomości o zawieszeniu zajęć w szkole od 8 …

Rodzice dostają wiadomości o zawieszeniu zajęć w szkole od 8 ...

„W związku z akcją strajkową i wynikami przeprowadzonego referendum, od 8 kwietnia do odwołania zajęcia w szkole będą zawieszone. Wynika to z niemożliwości zapewnienia dzieciom higienicznych i bezpiecznych warunków pracy” – brzmi wiadomość, którą jedna z mam ucznia otrzymała ze szkoły w Warszawie. Dyrekcja placówki zapewnia, że będzie informowała rodziców o dalszych decyzjach.

Szanowni Rodzice uczniów naszej szkoły oraz oddziałów przedszkolnych. W związku z tym, że prawdopodobnie od poniedziałku 8.04.2019 r. większość pracowników naszej szkoły przystąpi do strajku, może nastąpić odwołanie zajęć. Zwracam się do Państwa z prośbą o przewidzenie możliwości zapewnienia swojemu dziecku opieki. Może dojść do sytuacji, w której opieka w świetlicy szkolnej będzie niemożliwa, jeśli liczba uczniów przekroczy dopuszczalne maksimum. Bardzo proszę o zrozumienie w tej trudnej sytuacji. – brzmi z kolei komunikat z jednej ze szczecińskich szkół podstawowych.

Dyrekcja informuje też o logistycznych szczegółach strajku, jak otwarta stołówka dla dzieci, a także możliwości starania się rodziców o wypłatę zasiłku opiekuńczego u pracodawców.

W Poznaniu część rodziców otrzymała wiadomości z informacją, że strajk się odbędzie lub może się odbyć. Podobne komunikaty popłynęły do rodziców uczniów w Kielcach.

Termin zapowiedzianego protestu to 8 kwietnia. Zbiega się on z zaplanowanymi egzaminami zewnętrznymi: 10, 11 i 12 kwietnia ma odbyć się egzamin gimnazjalny, 15, 16 i 17 kwietnia – egzamin ósmoklasisty, a 6 maja powinny rozpocząć się matury.

Od 24 dni trwa okupacja siedziby Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie. Codziennie uczestniczy w niej od kilku do kilkunastu pracowników oświaty (akcja ma charakter rotacyjny, uczestnicy się zmieniają). Oświatowa Solidarność od 10 dni prowadzi też zaostrzony protest głodowy. Głoduje czterech uczestników okupacji i trzech nauczycieli w miejscu swojego zamieszkania.

Wczoraj minister edukacji Anna Zalewska podpisała nowelizację rozporządzeń ws. zespołów egzaminacyjnych. Wynika z nich, że ich członkiem może być każda osoba posiadająca kwalifikacje pedagogiczne. Kolejną zmianą w przepisach jest zwiększenie z 20 do 25 liczby uczniów przypadających na jednego nauczyciela wchodzącego w skład zespołu nadzorującego, jeżeli zdających w sali egzaminacyjnej jest ponad 25 na egzaminie gimnazjalnym lub ósmoklasisty i 30 na egzaminie maturalnym. Nowe przepisy mają umożliwić przeprowadzenie tegorocznych egzaminów pomimo zapowiadanego strajku.


Czytaj więcej…

Rodzice dostają wiadomości o zawieszeniu zajęć w szkole od 8 …

Strajk nauczycieli może rozpocząć się już za kilka dni. Dotychczasowe rozmowy związkowców z rządem nie przyniosły rezultatu. Jak dowiedział się Onet, niektórzy rodzice już otrzymują informacje o planowanej przerwie w zajęciach szkolnych. Komunikaty …

Źródło: rmf24.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *