Rocznice: Auschwitz za Smoleńsk?

Rocznice: Auschwitz za Smoleńsk?

Uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau organizować będzie Muzeum Auschwitz. Do ambasad wielu krajów wysyłane są zapytania o przybycie delegacji. Jak mówi dziennikowi Krzysztof Szczerski – szef gabinetu prezydenta – Pałac Prezydencki wspiera wysłanie zaproszeń „oczywiście także do Rosji”.

Po upływie ponad trzech miesięcy, w trakcie kampanii przed wyborami prezydenckimi w Polsce, przypadnie 10. rocznika katastrofy w Smoleńsku. Jak poinformował „Rzeczpospolitą” ambasador Rosji Siergiej Andriejew, kwestia organizowania uroczystości w Smoleńsku w kwietniu 2020 r. nie była dotychczas omawiana między stroną polską i rosyjską.

„Wydaje się, że ewentualny przyjazd prezydenta czy premiera Rosji w styczniu 2020 r. do Auschwitz pomógłby w zorganizowaniu polskich uroczystości w Smoleńsku w kwietniu 2020 roku” – sugeruje „Rzeczpospolita”. Ostatnią wizytą na najwyższym szczeblu w Polsce składał Dmitrij Miedwiediew w grudniu 2010 r.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub Onet Wiadomości na Facebooku!

Źródło: „Rzeczpospolita

(mzs)


Czytaj więcej…

"Rzeczpospolita": Auschwitz za Smoleńsk?

Po upływie ponad trzech miesięcy, w trakcie kampanii przed wyborami prezydenckimi w Polsce, przypadnie 10. rocznika katastrofy w Smoleńsku. Jak poinformował „Rzeczpospolitą" ambasador Rosji Siergiej Andriejew, kwestia organizowania uroczystości w …

Źródło: Onet.pl

Rocznice: Auschwitz za Smoleńsk?

Wydaje się, że ewentualny przyjazd prezydenta czy premiera Rosji w styczniu 2020 r. do Auschwitz pomógłby w zorganizowaniu polskich uroczystości w Smoleńsku w kwietniu 2020 r. Wszystko to mogłoby zapoczątkować zmianę w stosunkach między …

Źródło: Rzeczpospolita

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *