Rocznica śmierci Chady. Co się stało 18 marca 2018 w Rybniku?

Rocznica śmierci Chady. Co się stało 18 marca 2018 w Rybniku?

Dzisiaj mija rok od dnia, w którym nasz świat opuścił Tomasz Chada. Warszawiak odszedł od nas w niewyjaśnionych, kontrowersyjnych okolicznościach. Istnieje wiele teorii na temat ostatnich dni ŚP. Tomka. Chada Proceder to kawał historii polskiego hip-hopu, mimo, że nie ma go wśród nas, to jego kawałki pozostaną na zawsze.

Warszawski artysta kreował polską kulturę hip-hop. Jego debiutancki utwór to „W-WA miasto stołeczne”. Udzielił się między innymi w najważniejszym albumie polskiego rapu,  Molesta – “Evenement“. Założył wraz z Kaczym duet “Proceder“, jednak nie doczekaliśmy oficjalnego wspólnego projektu, ale w późniejszych utworach obu panów często można usłyszeć w pseudonimie artystycznym człon “Proceder“. Chada zostawił po sobie sześć albumów solowych i dwa kolaboracyjne.

Ostatnim albumem jaki nam przyszło słuchać jest “Recydywista“. Tomek opisuje w nim swój życiorys. Płyta ma charakter mocno uliczny. Wiele ludzi twierdzi, że warszawiak od początku kariery w swoich tekstach przewijał tylko tematykę życia ulicznego i kryminału, co nie podobało się niektórym fanom, którzy oczekiwali od rapera większego zasobu tematów. Zbuku w jednym z wywiadów stwierdził, że rozmawiał o tym kiedyś z Tomkiem. SynBogdana wyjaśnił mu, że nawija tylko o tym, czego w życiu zaznał. Wbrew temu krążki Chady cieszyły się sporą popularnością, ogromna ilość słuchaczy utożsamia się z raperem pochodzącym z Grochowa. Cztery jego albumy pokryły się złotem, a “Efekt Porozumienia” dostał status platynowej płyty.

W Warszawie, dnia 3 marca 2018 roku, czyli 15 dni przed śmiercią Tomka odbył się koncert jego i The Game. Dla warszawiaka był to powrót na scenę po pięciu latach. Widać było, że jest pełen energii i radości, gdyż w końcu mógł zagrać dla swojej ukochanej publiczności. Tomaszowi asystował jego przyjaciel Mafatih i producent RX. Wiemy też, że Chada traktował siłownię, jak drugi dom i został ambasadorem marki SFD. Na kanale tejże właśnie marki możemy zobaczyć relację z ostatniego koncertu Tomasza.

ŚP. Tomasz Chada opuścił nasz świat 18 marca 2018 roku. Odszedł od nas w niewyjaśnionych do końca okolicznościach. Zmarł w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku. Każdy szanujący się człowiek wie, że media w dzisiejszych czasach zamazują wiele plam i propagują wiele tematów. W przypadku Tomasza było niestety tak samo…

Nie trzeba być geniuszem, aby po analizie komunikatów medialnych można było stwierdzić, iż coś jest nie tak. Najpierw dostawaliśmy informacje, że Chada wyskoczył z okna i doznał poważnych obrażeń, został przewieziony do szpitala w Mysłowicach i zmarł. Następnie jednak stwierdzono, że Tomek w Mysłowicach po tym jak doznał obrażeń zaczął się awanturować i umarł w psychiatryku w Rybniku.

Gdy ludzie zaczęli się domyślać, że coś tu śmierdzi, to do sieci wpłynęła kolejna “oficjalna” informacja, że gdy warszawiak leżał w szpitalu, to jakiś mężczyzna podrzucił mu woreczek z zieloną substancją. Później jeszcze “GazetaWyborcza” podała, że podczas sekcji zwłok “wykluczono, że raper zmarł na skutek interwencji funkcjonariuszy policji” – to był jedyny komunikat po wynikach sekcji zwłok. Myślę, że w momencie wypuszczenia tego “newsa” media totalnie się skompromitowały.

Niestety całą prawdę Tomek zabrał ze sobą do grobu. Śmierć ŚP. Tomasza Chady budzi wiele pytań, ale jednego możemy być pewni – Tomek na pewno nie odszedł od nas w taki sposób jak przedstawiły to media.

Żurom to osoba, która ma wielu zwolenników i wrogów. Jednak uważam, że analiza detektywistyczna jaką przeprowadził jest godna uwagi. Z pewnością nie było tak w 100% jak powiedział, ale na pewno będzie to bliższe prawdy niż wcześniej wspomniane “oficjalne” informacje.

Jedynym pozytywnym aspektem w tym nieszczęściu jest to, że kultura Hip-Hop potrafi się zjednoczyć i okazać współczucie oraz wsparcie. Gdy Step Records poinformowało o śmierci Tomasza, to w gronie całego polskiego hip-hopowego świata nastała żałoba. Na bok odeszły wszystkie beefy, konflikty. Nikt nie mógł uwierzyć w to co się stało. Gdy jeden ze znajomych podesłał mi informację o odejściu Chady, to na początku nawet myślałem, że to “fake info”. Niestety tak nie było… Wielu raperów na portalach społecznościowych pożegnało legendę.

Peja: “Spoczywaj w pokoju

Spoczywaj w pokoju 🙏🏻 #hard_knock_life

Opublikowany przez Peja Slums Attack Poniedziałek, 19 marca 2018

Tede: “Nie wierzę, że to się stało. Bardzo proszę o rozważne komentarze

NIE WIERZE ZE TO SIE STALO. TRAGEDIA& BARDZO PROSZE O POWSCIAGLIWOSC W KOMENTARZACH

Opublikowany przez TEDE Poniedziałek, 19 marca 2018

Vienio: “Tomek szkoda ,że już nie pogadamy ,ani nie nagramy już nic razem . Odpoczywaj z zaświatach ,niech tam na górze zaopiekują się tobą . Twój kumpel v

Tomek szkoda ,że już nie pogadamy ,ani nie nagramy już nic razem . Odpoczywaj z zaświatach ,niech tam na górze zaopiekują się tobą . Twój kumpel v

Opublikowany przez Vienio Poniedziałek, 19 marca 2018

Sokół: “Trzymaj się Chada tam po drugiej stronie. Lubiłem Cię mordula. Nagraliśmy razem kilka kawałków, a znaliśmy się praktycznie od początku robienia przeze mnie rapu. Pierwszy wspólny kawałek “Dla dzieciaków” nagraliśmy we trzech z Włodim na drugą płytę Molesty w 1999, ostatni to “Jeden z was” tytułowy kawałek z Twojej płyty z 2012, ale dziś pasuje mi najbardziej kawałek z WWO z 2005 roku.

Trzymaj się Chada tam po drugiej stronie. Lubiłem Cię mordula. Nagraliśmy razem kilka kawałków, a znaliśmy się…

Opublikowany przez Sokół Poniedziałek, 19 marca 2018

Włodi: “Chada R.I.P

Chada R.I.P 😔🕯

Opublikowany przez Włodi Poniedziałek, 19 marca 2018

Quebonafide: “Rapowy, Hip-Hopowy i muzyczny świat pożegnał dzisiaj ważną, zasłużoną i bezkompromisową postać. Gościa, który długo przed tym zanim tacy jak ja zaczynali coś mamrotać do mikrofonu pokazywał co znaczy wyrazistość i prawdziwa autobiografia zawarta w tekstach. Niespełna tydzień temu wymienialiśmy smsy, ale nie było już dane nam się zdzwonić. Jak widzę część ironicznych komentarzy zostawianych przez wybrakowane ze współczucia dzieci na różnych rapowych profilach jest mi wstyd, że wrzucacie moje kawałki na tablicę. 
Wieczny odpoczynek i szczere kondolencje dla bliskich, rodziny i ziomali Tomasza Chady. 
Darujcie sobie proszę śmieszkowanie i uszanujcie to, dziękuję.

Rapowy, Hip-Hopowy i muzyczny świat pożegnał dzisiaj ważną, zasłużoną i bezkompromisową postać. Gościa, który długo…

Opublikowany przez Quebonafide Poniedziałek, 19 marca 2018

Te-Tris: “Bardzo smutna wiadomość. Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny i przyjaciół Tomasza Chady.”

Bardzo smutna wiadomość. Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny i przyjaciół Tomasza Chady.

Opublikowany przez Te-Tris Poniedziałek, 19 marca 2018

Kajman: “Niech mu ziemia lekką będzie.. [*] Ś.P. Tomasz Chada.

Niech mu ziemia lekką będzie.. [*]Ś.P. Tomasz Chada.🙏🏻😞https://youtu.be/s35kfWoHDhM

Opublikowany przez Kajman Poniedziałek, 19 marca 2018

Zbuku: “Do zobaczenia bracie”

Do zobaczenia bracie 🙏🏻

Opublikowany przez Z.B.U.K.U Poniedziałek, 19 marca 2018

Sitek: “Nie potrafię zrozumieć jak to mozliwe..
Nigdy nie poznałem takiej osoby jak Ty sposób w jaki zarażałeś optymizmem..
pomimo tego wszystkiego co przeżyłeś zawsze niosłeś dobrą energie
nie dbałeś o zdanie innych robiłeś wszystko po swojemu. 
Jeszcze chwilę temu śmialiśmy się razem i rozmawialiśmy o tym, że teraz już będzie tylko dobrze
zawsze stałeś za mną i wierzyłeś we mnie całym sercem 
Dla mnie zawsze będziesz najbarwniejszą i najbardziej autentyczną postacią w Polskim rapie nigdy nie zapomnę tego co dla mnie zrobiłeś Żegnaj Przyjacielu”

Nie potrafię zrozumieć jak to mozliwe..Nigdy nie poznałem takiej osoby jak Ty sposób w jaki zarażałeś…

Opublikowany przez Sitek Poniedziałek, 19 marca 2018

Kondolencje również złożył Doniu, z którym Tomasz Chada miał beef w 2011 roku: “Składam szczere wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół człowieka, który zaznaczył się mocnymi zgłoskami w kartach polskiego hiphopu. Niezależnie od muzycznych animozji, różnic i potyczek nawet najgorszemu wrogowi nie życzyłbym tak szybkiego odejścia, tak niespodziewanego zakończenia drogi życiowej i muzycznej. Pamiętajcie. Zostawił Wam muzykę. To koniec pewnego rodziału w polskim rapie”

Składam szczere wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół człowieka, który zaznaczył się mocnymi zgłoskami w kartach…

Opublikowany przez Doniu Poniedziałek, 19 marca 2018

Rozbójnik Alibaba:

;-(((

Opublikowany przez Rozbojnik Alibaba Poniedziałek, 19 marca 2018

W Warszawie na ulicy Puławskiej powstało upamiętniające graffiti autorstwa Ero JWP oraz Kresha:

View this post on Instagram

się powoli robi

A post shared by Michał Gabriel Czajkowski (@erosick1) on

Na facebooku powstały grupy, w której fani codziennie dzielą się zdjęciami, nagraniami, wspomnieniami związanymi z ŚP. Tomaszem Chadą. Jeśli chcesz dołączyć do jednej z nich wejdź w ten LINK.

Wczoraj w Józefowie pod Warszawą, gdzie rok temu pochowano Tomka, odbyła się Msza Święta w Jego intencji. Niestety nie udało mi się na niej pojawić, więc chcę, aby ten felieton był moim podziękowaniem za całą działalność artystyczną Tomasza Chady. Nadal nie mogę uwierzyć w to, że gdy wpisuję w wyszukiwarce “Chada” to wyskakuje mi data śmierci… Gdy oglądam teledyski i nagrania to nie mogę pogodzić się z tym, że nie ma Go wśród nas. Niestety okrutny świat przyzwyczaja nas, że “los potrafi pisać najcięższe scenariusze“…

Nie mówimy Ci żegnaj, lecz do zobaczenia. Dziękujemy Ci za wszystko. /Levy


Czytaj więcej…

To już rok. Tomek Chada zostawił rodzinę i zrozpaczonych fanów

Minął rok od tragicznej śmierci warszawskiego rapera Tomasza Chady. Artysta zginął w tajemniczych okolicznościach w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku na Śląsku. Miał zaledwie 39 lat. Zostawił zrozpaczoną narzeczoną, rodziców oraz niezliczoną rzeszę …

Źródło: fakt.pl

Rocznica śmierci Chady. Co się stało 18 marca 2018 w Rybniku?

Pierwsza rocznica śmierci Tomasza Chady wypada 18 marca 2019. Minął rok od wydarzenia, które wstrząsnęło fanami polskiego rapu, ale też środowiskiem muzycznym, w którym Chada obecny był od kilkunastu lat. Artysta zostawił narzeczoną, rodzinę oraz …

Źródło: Radio Eska

Tomasz Chada: 1. rocznica śmierci rapera

Dokładnie rok temu, dnia 18.03.2018r. – straciliśmy wybitnego artystę polskiej muzyki rap. Tomasz Chada zginął w niewyjaśnionych do tej pory okolicznościach w Szpitalu Psychiatrycznym w Rybniku. Pozostawił po sobie wiele cennych utworów i jest do dziś …

Źródło: RapNews.pl (komunikaty prasowe)

“Nie chciałbyś patrzeć na świat moimi oczami” – Rok temu odszedł …

Dzisiaj mija rok od dnia, w którym nasz świat opuścił Tomasz Chada. Warszawiak odszedł od nas w niewyjaśnionych, kontrowersyjnych okolicznościach. Istnieje wiele teorii na temat ostatnich dni ŚP. Tomka. Chada Proceder to kawał historii polskiego …

Źródło: HipHopWeb.pl (komunikaty prasowe)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *