Rewolucyjne zmiany w egzaminach na prawo jazdy: 19 maja 2019 r …

Rewolucyjne zmiany w egzaminach na prawo jazdy: 19 maja 2019 r ...

Nie więcej niż 8 egzaminów w ciągu dnia, wyznaczenie dokładnej godziny egzaminu oraz ułatwienia dla osób niepełnosprawnych zdających egzamin praktyczny na kategorię AM prawa jazdy zakłada nowelizacja przepisów dotyczących ubiegania się o uprawnienia do kierowania pojazdami, przygotowana w Ministerstwie Infrastruktury.

Limit 8 egzaminów dziennie na jednego egzaminatora

Nowelizacja przepisów przewiduje, że egzaminator w ciągu dnia będzie mógł przeprowadzić maksymalnie 8 egzaminów praktycznych w zakresie prawa jazdy kat. B oraz nie więcej niż jeden egzamin praktyczny na godzinę. Zmiana jest podyktowana koniecznością likwidacji wymagań ilościowych co do liczby przeprowadzanych egzaminów w ciągu dnia, stawianych egzaminatorom przez ich pracodawców. Egzaminatorzy będą mieli więcej czasu na spokojną i bardziej obiektywną ocenę umiejętności kandydatów na kierowców.

Egzamin o wyznaczonej godzinie

Propozycja MI zakłada, że egzamin teoretyczny i praktyczny na prawo jazdy będzie się rozpoczynał dokładnie o godzinie wskazanej przez WORD. Zbyt długi czas oczekiwania na egzamin powoduje większy stres u zdających i niejednokrotnie wpływa negatywnie na wynik egzaminu.

Egzamin na kategorię AM możliwy na czterokołowcu

Osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą zdawać egzaminu praktycznego na kategorię AM prawa jazdy (obecnie egzamin odbywa się wyłącznie przy użyciu motoroweru), będą mogły korzystać z czterokołowca lekkiego. Kategoria AM uprawnia do kierowania zarówno motorowerami, jak i czterokołowcami.

Niepotrzebne pieczątki

Zmiany w rozporządzeniach dostosowują dotychczasowe przepisy do ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym. Po ich wprowadzeniu egzaminatorzy, instruktorzy i wykładowcy nie będą musieli stosować na dokumentach pieczęci, wystarczy podpis (imię i nazwisko) oraz numer uprawnień.

Nowe przepisy wejdą w życie 1 lipca 2019 r., przy czym zmiany dotyczące pracy egzaminatora i wyznaczania konkretnych godzin egzaminu, ze względu na konieczność dostosowania się WORD-ów do nowych zasad, wejdą w życie od 1 stycznia 2020 r.

Płacić za mieszkanie z wynajmu czy spłacać kredyt hipoteczny? Co jest aktualnie bardziej opłacalne wyliczają eksperci – uwzględniając różne miasta Polski. Kliknij po prostu w ten tekst, a poznasz szczegóły.

Tu jest najwięcej wypadków w Polsce – nawet kilkaset rocznie…

Projekty rozporządzeń:
· w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach (https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12321640)
· w sprawie uzyskiwania uprawnień przez instruktorów i wykładowców, opłat oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach, a także stawek wynagrodzenia członków komisji (https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12321638)

polecane:
FLESZ: Umacnia się rynek pracownika. Oto zawody najbardziej pożądane.


Czytaj więcej…

Rewolucyjne zmiany w egzaminach na prawo jazdy: 19 maja 2019 r …

Ministerstwo Infrastruktury wywiązuje się z części obietnic dotyczących egzaminów na prawo jazdy. Będą one odbywały się w ściśle wyznaczonych godzinach, a kursanci nie będą musieli już zebrać tak wielu pieczątek. Ale to nie wszystkie ułatwienia, które …

Źródło: Strefa Biznesu

Czarne pszczoły znowu w Polsce. Zobacz ważny apel aktywistów …

Potocznie nazywane są "czarnymi pszczołami", aczkolwiek zadrzechnie fioletowe (bo tak fachowo się je określa) są koloru ciemnofioletowego. Radio Zet donosi, że w 2002 roku gatunek ten został zaklasyfikowany jako wymarły, dlatego też ich pojawienie w …

Źródło: Gazeta Pomorska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *