Recenzja filmu: „W domu innego”, reż. James Kent

Recenzja filmu: „W domu innego”, reż. James Kent

„W domu innego”, to obraz filmowy wyreżyserowany przez Jamesa Kenta. Autorami scenariusza są tu Joe Shrapnel i Anna Waterhouse.

Rzecz dzieje się w 1945 roku w Hamburgu, pięć miesięcy po zwycięstwie aliantów. Wszędzie są ruiny i – jeszcze – trupy po nalotach samolotowych.

Do brytyjskiego pułkownika, Lewisa Morgana /świetny Jason Clarke/ przyjeżdża z Londynu jego żona, Rachael /Keira Knightley/. Zostają oni dokwaterowani do pięknego domu niemieckiego architekta, Stefana Luberta /rewelacyjny Alexander Skarsgard/, który czasowo też ma tam zamieszkiwać, wespół z córką.

Wszyscy oni są po przejściach wojennych i zanotowali również – w wyniku nalotów – bolesne straty rodzinne. I trudno jest się im dogadywać, tak rodzinnie, jak i narodowościowo.

Najbardziej „dotknięta”… wydaje się Rachael, ale to tylko pozory. Inni są bardziej skryci.

No, a potem następuje zaskakujący zwrot w relacjach – swoisty zawrót głowy, do samego końca…

W tym filmie są świętne zdjęcia, autorstwa Franza Lustiga, które oddają klimat powojennej – smutnej – rzeczywistości, ale też ukazują piękno domu architekta. Do tego jest skomponowana muzyka, przez Martina Phippsa, która prowadzi fabułę i jej towarzyszy.

„W domu innego”, to film, w którym emocje są od samego początku, ale z czasem jeszcze narastają, a sam koniec pozostawia smutek, bo też idealnego rozwiązania nie mogło być, w takich okolicznościach i w takich „rozdaniach”. Ale pozostaje przekonanie, że zawsze można wybrać, choć czasami trzeba poświęcić poryw serca, dla nowego początku w „starym” układzie.

Ciekawy film, który widza nie pozostawia obojętnym.


Czytaj więcej…

"W domu innego", a emocje buzują

"W domu innego", to obraz filmowy wyreżyserowany przez Jamesa Kenta. Autorami scenariusza są tu Joe Shrapnel i Anna Waterhouse. Rzecz dzieje się w 1945 roku w Hamburgu, pięć miesięcy po zwycięstwie aliantów. Wszędzie są ruiny i – jeszcze – trupy …

Źródło: Salon24.pl

W domu innego – recenzja filmu

Małżeństwo otrzymało w przydziale piękny dom, który wcześniej należał do niemieckiego architekta, Luberta. Lewis Morgan, mąż Rachael, godzi się, aby poprzedni właściciel i jego córka zostali w domu i mieszkali wraz z nimi. Kobieta jest przeciwna tej …

Źródło: naEKRANIE.pl

Recenzja filmu: „W domu innego”, reż. James Kent

Rok 1946, w którym toczy się „W domu innego”, to interesujący i nieczęsto pojawiający się w kinie moment w historii. Koniec drugiej wojny oznaczał niełatwy początek odbudowy całego kontynentu. W Niemczech też rozpoczynało się wtedy odgruzowywanie …

Źródło: Polityka.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *