Ranking FIFA: zwycięstwa z Austrią i Łotwą nie dadzą Polsce awansu

Ranking FIFA: zwycięstwa z Austrią i Łotwą nie dadzą Polsce awansu

Reprezentacja Polski w swoim pierwszym spotkaniu eliminacji długo męczyła się z Austrią, aby ostatecznie wygrać we Wiedniu 1:0 po bramce rezerwowego Krzysztofa Piątka. W niedzielę piłkarz AC Milan grał już w podstawowym składzie, ale Polakom nie grało się łatwiej.

Biało-Czerwoni na PGE Narodowym pokonali reprezentację Łotwy 2:0, ale napędzili stracha sobie i kibicom, gdyż długo nie mogli zdobyć bramki w meczu z jednym z najsłabszych rywali w naszej grupie. Ostatecznie do siatki trafili Robert Lewandowski i Kamil Glik.

Dwa zwycięstwa Polaków oznaczają, że są oni pewni tego, że w najgorszym razie utrzymają zajmowane miejsce w rankingu FIFA. Przed meczami eliminacyjnymi Biało-Czerwoni byli na 20. lokacie wspólnie z reprezentacją Peru. Teraz będą mieć więcej punktów niż Peruwiańczycy, ale to nie znaczy, że awansują.

Krzysztof Piątek po meczu z Łotwą: współpraca z Lewandowskim wygląda coraz lepiej

Nasza kadra w najnowszym notowaniu rankingu FIFA będzie mieć 1534 punkty. Nie ma zatem szans, aby wyprzedziła nas któraś z drużyn za nami (Iran będzie mieć 1516 pkt., Senegal maksymalnie 1515 pkt., Stany Zjednoczone maksymalnie 1510 pkt., a Austria 1479 pkt.).

Biało-Czerwoni mają także mgliste szanse, aby przesunąć się w górę. Wszystko zależy bowiem od wyniku drugiego meczu reprezentacji Włoch. Piłkarze z Półwyspu Apenińskiego grają w eliminacjach z Liechtensteinem. Tylko ewentualna porażka sprawiłaby, że znajdą się za Polakami. 

Podopieczni Brzęczka realną szansę na awans będą mieli dopiero podczas kolejnych meczów eliminacji. Biało-Czerwoni będą bowiem tracić tylko pięć punktów do Walii i maksymalnie 16 „oczek” do Włoch i Meksyku. 

Kolejne notowanie rankingu FIFA zostanie opublikowane 4 kwietnia.


Czytaj więcej…

Ranking FIFA: Polacy najprawdopodobniej pozostaną na 20. miejscu

Reprezentacja Polski pokonała Łotwę 2:0 (0:0) na PGE Narodowym i po dwóch meczach eliminacji do mistrzostw Europy ma na swoim koncie sześć punktów. Biało-Czerwoni mają dzięki temu szansę na nieznaczny awans w rankingu FIFA, choć …

Źródło: Onet.pl

Ranking FIFA: zwycięstwa z Austrią i Łotwą nie dadzą Polsce awansu

Ostatni ranking FIFA został opublikowany 7 lutego. Polska, wspólnie z Peru, zajmuje w nim 20. miejsce z dorobkiem 1518 punktów. Od tego roku zmieniły się zasady publikacji rankingu i zestawienie nie pojawia się co miesiąc, a osiem razy w roku.

Źródło: WP SportoweFakty

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *