RAGE 2 oceniony. Recenzje potwierdzają krótką historię i świetne …

RAGE 2 oceniony. Recenzje potwierdzają krótką historię i świetne ...

Świetna mechanika, słaba reszta. W sieci pojawiły się recenzje gry Rage 2, które wskazują na to, że studio Avalanche przygotowało raczej przyzwoitą grę, choć bez jakichś większych fajerwerków. Wiele elementów ma być przeciętnych, inne zrealizowano słabo, ale na szczęście są też i takie, które są zgodnie chwalone przez redaktorów.

Gra Rage 2 (tu możecie sprawdzić jej ceny) zadebiutuje na rynku już 14 maja tego roku, ale jeszcze przed jej premierą możecie sprawdzić, czy w ogóle warto wydać na nią pieniądze. Z opublikowanych w sieci recenzji wynika, że niekoniecznie, a przynajmniej jeszcze nie teraz, bo choć nie jest to tytuł zły, to jednak do dobrego mu trochę brakuje. Jedną z najważniejszych zalet nowej produkcji studia Avalanche jest mechanika strzelania, która przez wielu recenzentów uznawana jest za prawdziwą perłę na rynku. Trudno się temu jednak dziwić, skoro przy jej tworzeniu brali udział deweloperzy z id Software, jedni z mistrzów gatunku strzelanek.

Rage 2

Część recenzentów chwali też ciekawy styl oprawy graficznej, choć już sama kwestia technologiczna wypada gorzej. Widać, że silnik ma już swoje lata i w niektórych sytuacjach czegoś brakuje. Nieźle wypadać mają za to efekty dźwiękowe, które świetnie podkreślają chaos, jaki panuje podczas potyczek. W części recenzji znajdziemy również pochwały dotyczące drzewka rozwoju, przy czym nie wszystkim spodobały się dostępne opcje. Jeśli zaś chodzi o wady, to tutaj bezwzględnie największą jest sam świat, który ma być po prostu nudny. Nie pomaga bardzo krótka kampania dla jednego gracza, którą można spokojnie ukończyć nawet w ciągu 5 godzin. Żeby było jeszcze gorzej, akcja ma się toczyć tylko na małym obszarze, więc twórcy nie wykorzystali możliwości ogromnej mapy, którą sami zaprojektowali. Kolejnych kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt spędzimy na wypełnianiu powtarzających się misji rozmieszczonych po całym świecie gry. O ile oczywiście nie zanudzimy się na przy nich na śmierć. Jak wskazują recenzenci, wykonywanie zadań pobocznych ma zresztą niewiele sensu, bo w zasadzie na nic one nie wpływają.

Choć zestaw przeciwników ma być raczej dość zróżnicowany, to często natrafimy na podobne minibossy, które mają nieco psuć immersję. Wśród opinii recenzentów często przewija się zarzut o braku atmosfery podobnej do tej z części pierwszej. Nie jest to więc niestety kontynuacja, na którą duża część graczy czekała. Niemniej, jeśli komuś podobają się inne produkcje studia Avalanche, to pewnie spodoba się i Rage 2. Poniżej możecie sprawdzić wybrane oceny. W serwisie OpenCritic średnia dla gry wynosi obecnie 72/100, a na Metacritic 73/100 dla wersji pecetowej.

 • Jeuxvideo.com – 85/100,
 • XGN – 80/100,
 • IGN – 80/100,
 • USgamer – 80/100,
 • Destructoid – 80/100,
 • Everyeye.it – 77/100,
 • Gamestar – 75/100,
 • Game Informer – 70/100,
 • PCGamesN – 70/100,
 • GamesRadar+ – 60/100,
 • GameSpot – 60/100,
 • Shacknews – 50/100,
 • Gamer.no – 50/100.


Czytaj więcej…

Rage 2 – Recenzja

Po nauczce, jaką były nie najwyższe oceny pierwszej odsłony Rage, studio id Software – tym razem wspólnie z Avalanche Studios – zaprojektowali już nie atrapę otwartego świata, a sporej wielkości mapę, gotową do zwiedzania i siania chaosu. Rage 2 jest …

Źródło: eurogamer.pl

RAGE 2 – postapokaliptyczna mieszanka wybuchowa

To było do przewidzenia. W RAGE 2 znalazło się wszystko co kojarzy się z postapokalipsą i efektowną rozwałką. Mamy tu więc świat rodem z Mad Maxa, klimaty Borderlands, kapkę szaleństwa z Just Cause i wariactwa z Bulletstorm. Całość zaś podlano …

Źródło: benchmark.pl

Rage 2 zbiera przeciętne oceny

Świetna mechanika, słaba reszta. W sieci pojawiły się recenzje gry Rage 2, które wskazują na to, że studio Avalanche przygotowało raczej przyzwoitą grę, choć bez jakichś większych fajerwerków. Wiele elementów ma być przeciętnych, inne zrealizowano …

Źródło: PCLab.pl

Recenzje RAGE 2 – świetne strzelanie i to tyle

Jutro, niemal równo rok od wycieku z kanadyjskiej strony sieci sklepów Walmart, na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One zadebiutuje RAGE 2, czyli kontynuacja strzelanki FPP z otwartym światem z 2011 roku. Za oryginał odpowiada studio id Software, lecz …

Źródło: gry-online.pl

Rage 2: Recenzenci zapomnieli różowych okularów, ale nie …

Rage 2 okazał się znacznie lepszy od swego poprzednika. Jako ktoś, kto pokochał Mad Maksa autorstwa Avalanche, mogę rzec, że jest całkowicie jasne, że id i Avalanche świetnie współdziałały, tworząc rozwałkę, jaką tylko oni są w stanie zaprojektować.

Źródło: CDAction.pl

RAGE 2 oceniony. Recenzje potwierdzają krótką historię i świetne …

Dobrych shooterów dla entuzjastów trybów single-player nigdy za wiele? Nie inaczej, więc pewnie wielu naszych czytelników z oczekiwaniem wyczekuje na Rage 2. W Sieci wylądowały pierwsze recenzje strzelanki, którymi na pewno warto się zapoznać.

Źródło: Portal PPE.PL (Blog)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *