Radiowóz utknął na przejeździe kolejowym, z rogatką na dachu …

Radiowóz utknął na przejeździe kolejowym, z rogatką na dachu ...

Czerwone światło przed przejazdem kolejowym to nie ostrzeżenie. To zakaz wjazdu i przejazdu przez torowisko. Mimo to wciąż nie brakuje kierowców, którzy nie chcą czekać.

Tym razem niecierpliwi okazali się policjanci na przejeździe kolejowym w Chodzieży (woj. wielkopolskie).

I to kilka dni po tragicznym wypadku w Puszczykowie, gdzie zginęły dwie osoby z załogi karetki – kilka dni po apelach o rozwagę i wzmożoną czujność na przejeździe kolejowym.

Zdjęcie radiowozu, który utknął na rogatkach otrzymaliśmy na Kontakt24.

Sytuację na przejeździe przy ul. Kościuszki w Chodzieży widziała m.in. pani Monika, autorka zdjęcia.

– To było w niedzielę około godziny 13.30. Jechałam za tym radiowozem ulicą Fabryczną. Potem skręcił w lewo na przejazd. Było już czerwone światło, ale wjechał na tory. Kiedy rogatki zaczęły się opuszczać, policjant zaczął manewr cofania. Rogatki zatrzymały się na dachu auta – opowiada pani Monika.


Źródło: Kontakt24 / Monika
Radiowóz utknął między rogatkami

Z relacji mieszkanki Chodzieży wynika, że z auta wysiedli policjant oraz policjantka. Funkcjonariuszka poszła do dróżnika. – Wyszedł z nią na zewnątrz i tylko machnął rękami. Nie wiem, co mówił, ale wyglądało to, jakby pokazywał, żeby już tak poczekali, aż pociąg przejedzie. Mieli wystarczająco dużo miejsca. Kiedy pociąg przejechał, rogatki się podniosły, a radiowóz odjechał – mówi pani Monika.

O wyjaśnienie tej sytuacji poprosiliśmy policję z Chodzieży. Rzeczniczka tamtejszej komendy potwierdziła, że doszło do takiej sytuacji. Potwierdziła też, że patrol nie spieszył się na jakąś pilną interwencję.

– Jest nam przykro i jest nam wstyd, że doszło do takiej sytuacji. Policjant stoi na straży prawa, a tutaj sam popełnił wykroczenie. Nic nie tłumaczy takiego postępowania, zwłaszcza w kontekście ostatnich tragicznych wydarzeń na przejazdach kolejowych. Funkcjonariusz, który kierował radiowozem, został ukarany mandatem karnym w wysokości 50 zł i sześcioma punktami karnymi – poinformowała mł. asp. Karolina Smardz-Dymek, rzecznik chodzieskiej policji.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem – czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.


Czytaj więcej…

Radiowóz utknął na rogatkach

Nie jechali na interwencję, ale najwyraźniej bardzo im się spieszyło. Policjanci z Chodzieży (Wielkopolskie) zignorowali czerwone światło przed przejazdem kolejowym i utknęli z rogatką na dachu. Zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24. użytkownik …

Źródło: Kontakt 24

Radiowóz utknął na przejeździe kolejowym, z rogatką na dachu …

I to kilka dni po tragicznym wypadku w Puszczykowie, gdzie zginęły dwie osoby z załogi karetki – kilka dni po apelach o rozwagę i wzmożoną czujność na przejeździe kolejowym. Zdjęcie radiowozu, który utknął na rogatkach otrzymaliśmy na Kontakt24.

Źródło: TVN24

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *