Radar burz ONLINE. Ostrzeżenia pogodowe IMGW [5.04.2019 …

Radar burz ONLINE. Ostrzeżenia pogodowe IMGW [5.04.2019 ...

Radar burz ONLINE. Sprawdź, gdzie jest burza

Grzmi w Twojej okolicy? Możliwe, że w Twoim kierunku przemieszcza się burza. Na zamieszczonych niżej mapach pogodowych i radarach burzowych zobaczysz, gdzie jest burza i w jakim kierunku się przemieszcza. Sprawdzisz też w jakich regionach notowane są wyładowania atmosferyczne oraz gdzie pada deszcz. Sprawdź również, czy IMGW wydał ostrzeżenia pogodowe przed burzami.

Mapa pogodowa LIVE – zdjęcia satelitarne

Na tych zdjęciach satelitarnych z serwisu sat24.com zobaczysz, czy formują się komórki burzowe. Możesz również ocenić, czy przemieszczają się w Twoim kierunku [mapa].
[

](http://pl.sat24.com/pl)
(SAT24.com)

Zobacz również:
Skład reprezentacji Polski na MŚ w piłce nożnej 2018. Nazwiska

Gdzie jest burza? Nie daj się zaskoczyć

Pamiętajcie, że burze to bardzo niebezpieczne zjawiska. Należy podczas nich zachować szczególną ostrożność. Oto kilka ważnych rad. Pierwsza zasada, to nie dać się zaskoczyć burzy – szczególnie, gdy wybieramy się w dalszą wędrówkę. Jeśli, mimo wszystko, burza zaskoczy cię, to:

  • Wyjdź z wody, jeśli jesteś na łódce – przypłyń natychmiast do brzegu – porażenie piorunem na środku jeziora jest o wiele bardziej prawdopodobne.
  • Pamiętaj! Na porażenie piorunem bardzo narażone są osoby, które przebywają na otwartym terenie. Nie lekceważ zbliżającej się burzy – piorun może uderzyć nawet, jeśli wydaje ci się, że jest ona jeszcze daleko.
  • W trakcie burzy nie używaj telefonu komórkowego. Odłóż też takie sprzęty, jak wędki, kije golfowe, itp. Poszukaj schronienia. Bardzo bezpieczny jest samochód (pod warunkiem, że nie zaparkowałeś go pod drzewem!).
  • Na otwartej przestrzeni w żadnym wypadku nie kładź się na ziemi. Złącz nogi i przykucnij. Trzymaj się z dala od metalowych elementów (słupy, siatki, znaki drogowe). Unikaj wysokich obiektów, jeśli znajdujesz się w większej grupie – należy się od siebie oddalić.

Zobacz:


 Michał Sierek/Dariusz Bloch

Jak zachowywać się podczas burzy. Proste zasady, które pomog…

Radar burzowy LIVE

Radar burzowy online. Dzięki serwisowi blitzortung.org zobaczysz, w jakich regionach Polski występują burze. Jeśli są wyładowania atmosferyczne, zobaczysz je na tej mapie [Gdzie jest burza? woj.: zachodniopomorskie, lubuskie, dolnośląskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, łódzkie, opolskie, śląskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie, świętokrzyskie, małopolskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie]

(źródło: blitzortung.org)

Gdzie gdzie jest burza – radar burzowy LIVE. Ostrzeżenia IMGW

Sprawdzaj na bieżąco mapy pogodowe, oraz ostrzeżenia IMGW. Oto kilka przydatnych linków. Sprawdzisz na nich w czasie rzeczywistym, w jakim miejscu są wyładowania atmosferyczne, w jakim kierunku przemieszczają się burze [radar burzowy live, radar opadów, ostrzeżenia pogodowe]:

  • Mapy burzowo-opadowe IMGW
  • Mapa pogodowa online. Formowanie się burz oraz kierunek ich przemieszczania można śledzić na stronie SAT24.com. W tym serwisie można również znaleźć radar opadów.
  • Radar burzowy – LIVE. Informacje o aktualnych wyładowaniach atmosferycznych znajdziesz na https://www.lightningmaps.org/. Na tej mapie dokładnie zobaczysz, gdzie obecnie występują burze.
  • Śledź na bieżąco ostrzeżenia IMGW dla swojego województwa na stronie IMGW: http://pogodynka.pl/ostrzezenia

Zobacz, gdzie pada deszcz. Radar opadów LIVE

Na tej mapie opadów, zobaczysz, gdzie w Polsce pada deszcz. Możesz również ocenić, czy strefa opadów deszczu przemieszcza się w Twoim kierunku. [Radar opadów: Warszawa, Kraków, Poznań, Łódź, Wrocław, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Toruń, Gorzów, Zielona Góra, Opole, Rzeszów, Olsztyn, Białystok, Częstochowa, Kielce].
[

](http://pl.sat24.com/pl)
(SAT24.com)

Dołącz do wydarzenia: Burze, orkany, nawałnice – bieżące informacje pogodowe z Polski

Zobacz również:

Piękna absolwentka VIII LO w Bydgoszczy, Karolina Woźniak, r…

Zobacz: Ale co? deszczowe H2O. Odcinek 5.

Warto wiedzieć. Czym jest ostrzeżenie pogodowe 1. stopnia, wydawane przez IMGW:
"Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. ".


Czytaj więcej…

Radar burz ONLINE. Ostrzeżenia pogodowe IMGW [5.04.2019 …

Radar burzowy LIVE. Sprawdź, gdzie w Polsce aktualnie są burze. Zobacz, czy są ostrzeżenia pogodowe IMGW przed burzami. Na załączonej mapie zobaczysz również, gdzie pada deszcz. POLSKA: Radar burz ONLINE, Radar opadów LIVE – gdzie jest …

Źródło: Express Bydgoski

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *