Rachoń: Dzisiejsza TVP przełamała w Polsce monopol informacyjny

Rachoń: Dzisiejsza TVP przełamała w Polsce monopol informacyjny

Michał Rachoń, jedna z twarzy TVP Info, w piątkowej rozmowie z Magdaleną Rigamonti nie przyznaje wprost, dlaczego w styczniu został zawieszony przez władze telewizji. – Pani przecież wie, że to dotyczy decyzji podejmowanych przez mojego pracodawcę i nie będę się na ten temat wypowiadał – mówi dziennikarce. Przypomnijmy, że dziennikarz został odsunięty od prowadzenia programów po emisji animacji „Plastusie”, z której wynikało, że Jerzy Owsiak przywłaszcza sobie pieniądze z WOŚP. Na niektórych banknotach pokazanych w animacji pojawiła się gwiazda Dawida. Rigamonti zapytała, czy Rachoń żałuje emisji. – W tym programie nie powinien pokazać się ten banknot. Gdybym go zauważył, zażądałbym jego usunięcia.

Jednak pytany, czy postaci Owsiaka i Hanny Gronkiewicz-Waltz powinny się tam pojawić (która również została skarykaturowana w animacji), Rachoń odpowiedział, że „na satyrę w programach telewizyjnych powinno być miejsce”. – To nie jest tak, że Jerzy Owsiak jest wyjęty spod krytyki, że nie można o nim robić materiałów satyrycznych. Jerzy Owsiak robił telewizyjne materialy satyryczne na nasz temat, kiedy pracowaliśmy w Telewizji Republika. Owsiakowi wolno, a Pieli (autorce „Plastusiów” – red.) nie?

Rachoń przekonuje, że szef WOŚP to „człowiek brutalny”, który w „swojej działalności publicznej często posługuje się jawnym kłamstwem oraz przemocą w zwalczaniu krytyków”. Dziennikarz wspomniał, że w 2013 r. na konferencji Owsiaka został przez niego nazwany „żulikiem”. – (…) nałgał, że chciałem pożyczyć od niego stówę, po czym napuścił na mnie swoich ochroniarzy, żeby siłą wyprowadzili mnie z konferencji – opowiedział Rachoń.

Publicysta zapewnił w wywiadzie, że nigdy nie zamawiał i nie ingerował w treść „Plastusiów”. – To sfera wolności artystycznej. Nie uchylam się od odpowiedzialności za mój program. Jednak Basia Piela jest karykaturzystką, ma prawo do własnej wizji artystycznej. 

Na zarzut Rigamonti, że z Krystyny Pawłowicz Rachoń „się nie wyśmiewa”, ten odpowiada: – Krystyna Pawłowicz jest obiektem tak zmasowanej i histerycznej kampanii nienawiści, że nie czuję potrzeby dołączania do tego chóru. 

Pytany o samą TVP, dziennikarz stwierdza, że „jej obecny kształt przywrócił elementarną równość w dostępie Polaków do informacji”. – Oglądam tez prywatne kanały. I muszę powiedzieć, że mój stosunek do polskiej szkoły telewizyjnej jest w najwyższym stopni krytyczny. Lata obecności ludzi z komunistycznej stajni lat 80., którzy nadal dominując w prywatnych stacjach, wyrządziły olbrzymie szkody naszej debacie publicznej – mówi. 

W pewnym momencie wywiad zszedł na wątek pedofilii w Kościele. Prowadząca rozmowę zarzuciła, że Telewizja Polska pomija ten temat. – To nie jest prawda. Rozmawiam o tym na antenie, ale w przeciwieństwie do konkurentów nie udaję, że ta dyskusja nie ma związku z trwającą wojną kulturową – powiedział.


Czytaj więcej…

Rachoń o "Plastusiach" z Owsiakiem i gwiazdą Dawida: Na satyrę …

Michał Rachoń, jedna z twarzy TVP Info, w piątkowej rozmowie z Magdaleną Rigamonti nie przyznaje wprost, dlaczego w styczniu został zawieszony przez władze telewizji. – Pani przecież wie, że to dotyczy decyzji podejmowanych przez mojego pracodawcę …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Rachoń uderza w Owsiaka. „To człowiek brutalny”

Michał Rachoń udzielił obszernego wywiadu „Dziennikowi Gazecie Prawnej”. W rozmowie z Magdaleną Rigamonti poruszył m.in. temat skandalicznej animacji, po której został zawieszony w TVP Info. – Na satyrę w programach telewizyjnych powinno być …

Źródło: fakt.pl

Michał Rachoń udzielił wywiadu. Błyskawicznie przyłapano go na …

Na te słowa Michała Rachonia zareagował dziennikarz Polsat News Piotr Witwicki. Zamieścił screen wypowiedzi przedstawiciela TVP Info i obok zrzut ekranu z transmisji, jaką telewizja Polsat prowadziła przed laty z rozprawy sądowej, na której zeznania …

Źródło: naTemat

Co zrobili dziennikarze, gdy zeznawał Komorowski? A dzisiaj larum …

Teraz przypomniał to – w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" – dziennikarz TVP Info Michał Rachoń, który właśnie był na sali rozpraw i relacjonował "na żywo" zeznania Komorowskiego. Tamtej sytuacji co niektórzy muszą się do dziś bardzo wstydzić, …

Źródło: m.niezalezna.pl

Stanowcza deklaracja Rachonia w "DGP": "Nie jestem w żadnej linii …

„Patrzę każdej władzy na ręce. Twardzi krytycy PiS mają głos w każdym moim programie. Fakty są święte, opiniami możemy się różnić” – mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti w „Dzienniku Gazecie Prawnej” dziennikarz TVP Info Michał Rachoń.

Źródło: wPolityce.pl

Rachoń: Dzisiejsza TVP przełamała w Polsce monopol informacyjny

Te słowa dobrze oddają stosunek medialnych elit III RP do widzów i odbiorców. A widz jest mądry, jest w stanie ocenić, porównać to, co widzi, z innymi dostępnymi dla niego źródłami informacji – mówi w wywiadzie z „DGP” dziennikarz TVP Michał Rachoń.

Źródło: TVP Info

Michał Rachoń: Największe telewizje zataiły zeznania …

Na stwierdzenie dziennikarki "DGP" Magdaleny Rigamonti, że "były lata, kiedy TVP była zdecydowanie bardziej bezstronna niż jest teraz", Rachoń odparł, że miał inne wrażenie, kiedy telefonem komórkowym transmitował dla TV Republika zeznania …

Źródło: Do Rzeczy

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *