Puszczykowo: pociąg uderzył w karetkę pogotowia

Puszczykowo: pociąg uderzył w karetkę pogotowia

Do zderzenia pociągu Intercity z karetką pogotowia doszło przed godz. 16 na przejeździe kolejowym w Puszczykowie (Wielkopolskie). Dwie osoby z ambulansu poniosły śmierć.

– Karetka pogotowia, która zderzyła się z pociągiem na przejeździe w Puszczykowie jechała do szpitala po pacjenta. Z różnych źródeł mamy informację, że w chwili uderzenia karetka stała na torach pomiędzy opuszczonymi rogatkami. To będziemy weryfikować, m.in. na podstawie nagrania – powiedział PAP rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak.

Jak dodał, karetką podróżował trzyosobowy zespół z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. W wyniku zderzenia ambulansu z pociągiem, zginęły dwie osoby; personel karetki. Kierowca ambulansu został przetransportowany do szpitala z urazami wielonarządowymi.

– W karetkę pogotowia uderzył pociąg Intercity relacji Katowice – Gdynia. W wyniku tego wypadku zginęły dwie osoby jadące karetką; kierowca ambulansu przeżył i został przetransportowany do szpitala – nie mamy jednak na razie informacji o jego aktualnym stanie zdrowia – powiedział rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak.

– Na miejscu działają służby. Będziemy zabezpieczać monitoringi, będziemy ustalać, w jaki sposób i dlaczego ta karetka znalazła się na przejeździe kolejowym przed jadącym pociągiem – mówił Borowiak.

W komunikacie PKP potwierdziło, że pasażerom i obsłudze pociągu nic się nie stało. „Ze wstępnych ustaleń wynika, że urządzenia na przejeździe działały prawidłowo. Na miejscu pracują służby. Specjalna komisja wyjaśni okoliczności zdarzenia” – podano w komunikacie.

Rzeczniczka prasowa Szpitala im. prof. S.T. Dąbrowskiego w Puszczykowie Marzena Rutkowska-Kalisz poinformowała, że stan poszkodowanego w wyniku wypadku mężczyzny „jest średnio ciężki”.

– Jest przytomny, wydolny oddechowo. Jest w trakcie diagnozowania. Musimy poczekać na to, co przyniosą najbliższe godziny – podkreśliła Rutkowska-Kalisz.

Wypadek skomentował już premier Mateusz Morawiecki. „To ogromnie smutna sytuacja, kiedy ktoś, ratując ludzkie życie, sam nie wraca z ostatniego dyżuru do najbliższych” – napisał.

Na miejsce wypadku przyjechał wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, który przyjął raport służb ratunkowych.

– Jestem niezwykle wstrząśnięty ta sytuacja, która nigdy nie powinna się zdarzyć. Zginęły osoby, które swoją pracą każdego dnia służyły innym, które ratowały ludzkie życie. Składam wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i bliskim – powiedział wojewoda.

Na miejscu zdarzenia nadal trwa akcja służb; obecnych jest m.in. 10 zastępów straży pożarnej, policja i prokurator.

Po śmiertelnym wypadku na przejeździe kolejowym w podpoznańskim Puszczykowie wznowiono ruch pociągów – poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK. Pociągi między Mosiną a Luboniem kursują jednym torem.

– O godzinie 19.25 służby techniczne wznowiły ruch pociągów pomiędzy Mosiną a Luboniem koło Poznania; trasa Wrocław – Poznań. Pociągi kursują jednym torem. Odwołana została zastępcza komunikacja autobusowa. Pasażerowie pociągu relacji Katowice – Gdynia zostali przewiezieni autobusami do Poznania, skąd kontynuują dalszą podróż – poinformował PAP Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub Onet Wiadomości na Facebooku!

(sp)


Czytaj więcej…

Tragiczny wypadek w Puszczykowie. Karetka utkwiła na przejeździe …

Tragiczny wypadek w Puszczykowie. Karetka utkwiła na przejeździe, zmiażdżył ją pociąg. Są ofiary. dbd 03.04.2019 17:25. Gazeta.pl. Tragiczny wypadek w Puszczykowie w Wielkopolsce. Karetka wjechała na strzeżony przejazd kolejowy i utkwiła między …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Puszczykowo: pociąg uderzył w karetkę pogotowia

Karetka pogotowia, która zderzyła się z pociągiem na przejeździe w Puszczykowie jechała do szpitala po pacjenta. Z różnych źródeł mamy informację, że w chwili uderzenia karetka stała na torach pomiędzy opuszczonymi rogatkami. To będziemy …

Źródło: Onet.pl

"Myślałem, że się zmieści, ale niestety". Pociąg uderzył w karetkę …

Karetka pogotowia wjechała na przejazd kolejowy w miejscowości Puszczykowo (Wielkopolskie). Tam uderzył w nią pociąg. Dwie osoby zginęły na miejscu, trzecia jest ranna. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24. CZYTAJ TEŻ NA …

Źródło: TVN24

Tragedia w Puszczykowie. Pociąg zmiażdżył karetkę. Zginęły dwie …

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Puszczykowie (Wielkopolska). Pociąg Intercity zmiażdżył karetkę. Zginęły dwie osoby. Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku. Tragiczny wypadek miał miejsce …

Źródło: Radio ZET

Śmiertelny wypadek w Puszczykowie. Karetka zderzyła się z …

Karetka pogotowia ratunkowego wjechała na przejazd kolejowy w Puszczykowie (woj. wielkopolskie), po czym została uderzona przez nadjeżdżający pociąg. W ambulansie podróżowały 3 ratowników – 2 zginęło, jeden jest ciężko ranny – mówił telewizji WTK …

Źródło: Wirtualna Polska

Wypadek w Puszczykowie: Pociąg zmiażdżył karetkę pogotowia …

Do tragicznego wypadku doszło w Puszczykowie w środę przed godz. 16. W karetkę pogotowia, która utknęła pomiędzy rogatkami, uderzył pociąg Intercity. – Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 15.46. Na miejscu pracuje dziewięć zastępów straży pożarnej …

Źródło: Głos Wielkopolski

Puszczykowo: Wypadek pociągu z karetką pogotowia

Dzisiaj (03.04) doszło do śmiertelnego wypadku na przejeździe kolejowym przy ulicy Poznańskiej/Wczasowej w Puszczykowie. W akcji ratunkowej biorą udział strażacy z lokalnych jednostek SP. Ruch na linii Poznań – Leszno w obu kierunkach jest …

Źródło: GMP

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *