Przemek zapisał się do partii i przeżył piekło. "Płakałem w nocy"

Przemek zapisał się do partii i przeżył piekło. "Płakałem w nocy"

„Opowiem wam jak byłem mobbingowany w Wiośnie i jak nie znalazłem nigdzie pomocy” – tak swój wpis na Facebooku zaczyna Przemysław Stefaniak, do niedawna działacz młodzieżówki partii w województwie lubelskim. Swoje zarzuty kieruje w stronę szefowej lubelskich struktur Wiosny Moniki Pawłowskiej.

„Postanowiłem opisać swoją historię z nadzieją, że nikt inny nie doświadczy już takiej przemocy. Przemoc psychiczna boli tak samo. (…) Nie ukrywam, parę razy zdarzyło mi się płakać godzinami i nie przespać paru nocy” – dodał.

Jechaliśmy tego dnia na pierwsze zbieranie podpisów. Monika zaatakowała mnie przy trzech osobach, że „jakim cudem ona kur*a nie wie, że pier*olona dzieciarnia [tak wg działacza Monika Pawłowska miała określać młodzieżówkę Wiosny – red.] organizuje jakieś kur*a malowanie tęczy”. Tamtego dnia poczułem, że wszystko, co robię, kompletnie nie ma sensu, bo wszystko jest na pokaz. Monika po wszystkim dodała, że „jak już kur*a coś takiego robią, to chociaż ona ma być na zdjęciach”

– opisuje mężczyzna. Stefaniak twierdzi też, że został „sku*wiony” za to, że dostatecznie szybko nie podał Monice Pawłowskiej ręki.

„Kiedy odbywałem w kawiarni rozmowę ze Zbigniewem Bujakiem, weszła koordynatorka, spojrzała groźnie i mnie minęła. Później wzięła mnie na stronę i powiedziała, że „jak jeszcze raz ku*wa nie wstanę od razu, żeby się przywitać, to mnie rozku*wi” – twierdzi Przemysław Stefaniak.

Były działacz młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia podkreśla, że zgłaszał wspomniane sytuacje władzom Wiosny (w rozmowie z Polskim Radiem stwierdził, że informował o tym Krzysztofa Śmiszka, działacza ugrupowania i partnera lidera Wiosny Roberta Biedronia), ale „sprawa została oddalona”, a jej wyjaśnianiem miał ostatecznie zająć się jeden z działaczy Wiosny na Lubelszczyźnie, prywatnie przyjaciel Moniki Pawłowskiej.

Z prośbą o komentarz do słów Przemysława Stefaniaka zwróciliśmy się do sekretarza partii Wiosna Krzysztofa Gawkowskiego. Gawkowski skierował nas do rzecznika Jana Mroza. Rzecznik obiecał przesłanie kontaktu do Moniki Pawłowskiej, a później poinformował, że sam będzie pośredniczył w wymianie wiadomości z lubelską koordynatorką partii.

Mimo to zamiast stanowiska Moniki Pawłowskiej w odpowiedzi na nasze pytania otrzymaliśmy krótkie, oświadczenie wiceszefa Wiosny Marcina Anaszewicza. „W Wiośnie nie ma miejsca na tolerancję wobec takich zachowań” i „zawsze takie sytuacje będą skrupulatnie sprawdzane” – czytamy. Anaszewicz zapewnił, że „ta sytuacja także będzie wyjaśniona”. 

Ponownie poprosiliśmy Jana Mroza o umożliwienie kontaktu z Moniką Pawłowską. Nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Niezależnie od tego, napisaliśmy także wiadomość do Moniki Pawłowskiej za pośrednictwem oficjalnego fanpage'a. Bez rezultatu.

Krzysztof Śmiszek w Polsat News stwierdził, że Stefaniak „do niego nie przyszedł”, ale nie skomentował szerzej całej sytuacji. Podkreślił jednak, że sprawa będzie wyjaśniona i że Wiosna nie toleruje mobbingu w swoich strukturach. 

Komentarz pod wpisem byłego działacza Wiosny pozostawiła wiceprezeska partii Gabriela Morawska-Stanecka. Poprosiła o e-maila i poinformowała, że zostaną podjęte „niezwłoczne działania, związane z wyjaśnieniem tej sprawy”. 


Czytaj więcej…

"Zostałem sku…wiony". Młody działacz Wiosny twierdzi, że padł …

W jego dalszej części opisuje, że kilkukrotnie padł ofiarą mobbingu ze strony szefowej lubelskich struktur Wiosny – Moniki Pawłowskiej. Z jego relacji wynika, że atakowała go słownie za sytuacje, za które nie odpowiadał i wykorzystywała swoją pozycję.

Źródło: naTemat

Były szef lubelskiej młodzieżówki Wiosny: Byłem mobbingowany

Stefaniak był szefem lubelskiego Przedwiośnia, młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia. Ma 18 lat, w czwartek napisał maturę z matematyki. Kiedy okazało się, że Biedroń zakłada partię, od razu się zapisał. – Obserwowałem Biedronia od momentu, gdy …

Źródło: Gazeta Wyborcza

UJAWNIAMY. Mobbing w partii Biedronia? Działacz młodzieżówki …

Ostatnimi czasy Monika Pawłowska – koordynatorka regionalna partii Wiosna na Lubelskie – w bardzo dosadny sposób zniechęcała mnie do działania wykorzystując do tego swoją pozycję. Na przykład atakując mnie w bardzo ostry sposób przy grupie …

Źródło: wPolityce.pl

B. działacz Wiosny oskarża o mobbing. "Zdarzyło mi się płakać …

Monika zaatakowała mnie przy trzech osobach, że "jakim cudem ona kur*a nie wie, że pier*olona dzieciarnia [tak wg działacza Monika Pawłowska miała określać młodzieżówkę Wiosny – red.] organizuje jakieś kur*a malowanie tęczy". Tamtego dnia poczułem …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

„Byłem mobbingowany w Wiośnie i nie znalazłem nigdzie pomocy”

Były działacz lokalnych struktur Wiosny pisze, że był poddawany mobbingowi ze strony koordynatorki działającej w strukturach partii. Swoje informacje Przemysław Stefaniak potwierdził w rozmowie z portalem wPolityce.pl. Mężczyzna twierdzi, że o problemie …

Źródło: TVP Info

Młody działacz Wiosny padł ofiarą mobbingu? Wiceszef partii …

Młody działacz twierdzi, że padł ofiarą mobbingu ze strony Moniki Pawłowskiej, koordynatorki regionalnej Wiosny w województwie lubelskim. „Jechaliśmy tego dnia na pierwsze zbieranie podpisów. Monika zaatakowała mnie przy trzech osobach że jakim …

Źródło: Wprost.pl

Przemek zapisał się do partii i przeżył piekło. "Płakałem w nocy"

Natychmiast po ujawnieniu sprawy przez Przemysława Stefaniaka podjęliśmy próbę kontaktu z Moniką Pawłowską i poprosiliśmy ją o komentarz w tej sprawie. Do tej pory nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Zdobyliśmy za to stanowisko władz Wiosny, które …

Źródło: fakt.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *