Prymas Polski abp Wojciech Polak: Kościół mógłby pełnić rolę …

Prymas Polski abp Wojciech Polak: Kościół mógłby pełnić rolę ...

Kościół mógłby pełnić rolę mediatora w sporze strajkujących nauczycieli ze stroną rządową. Jeżeli taka prośba pojawi się z obydwu stron sporu, to będzie ona poważnie rozważona – zadeklarował prymas Polski, abp Wojciech Polak.


Aktywistka czarnych protestów o strajku ZNP: Zablokujemy gospodarkę tego kraju

– Jeżeli PiS sobie myśli, że ktokolwiek z nas odpuści, to nie ma takiej możliwości. Trwajmy w tym strajku i uwierzcie mi, że jeżeli jeszcze ten…

zobacz więcej

Premier Mateusz Morawiecki wraz z wicepremier Beatą Szydło zaprosili reprezentacje rodziców, ekspertów, pedagogów, wychowawców, nauczycieli, związkowców i opozycji na rozmowy na temat oświaty w ramach „okrągłego stołu”, który ma się odbyć 26 kwietnia o godz. 12 na Stadionie Narodowym.

Prymas na antenie RMF24 odniósł się do sugestii, że podczas obrad potrzebny może być mediator i być może najlepszą osobą byłby ktoś z episkopatu.

– Zawsze odpowiadamy, że strony muszą o takiego mediatora poprosić – podkreślił abp Polak. Jak wskazał, jeśli taka prośba pojawi się z obydwu stron sporu, to Kościół mógłby pełnić taką rolę.

– Jeżeli taka wola, czy taki głos będzie, myślę, że będzie on poważnie rozważony – zaznaczył prymas.

Zaapelował też, aby nauczyciele przeżyli święta w „dużym pokoju” i aby „uspokoili swoje serca”.

– Niedobrze się dzieje jeśli samo środowisko, to znaczy, że ludzie, którzy żyją w jednej wspólnocie szkolnej, którzy mają swoją historię, którzy są koleżankami, kolegami z pracy, często przyjaciółmi, ulegają podziałowi i ulegają takiej rzeczywistości, w której rosną mury – podkreślił abp Polak.


Broniarz nie chce rozmawiać z rodzicami, Biedroń zatrzyma drogę krzyżową [OPINIA]

Egzaminy ósmoklasistów odbyły się bez przeszkód, więc Sławomir Broniarz zabronił strajkującym nauczycielom brać udział w radach pedagogicznych…

zobacz więcej

Życzył, aby święta Wielkanocne przyniosły nauczycielom przede wszystkim dużo pokoju i pojednania. – Takiego, które będzie powodowało, że walcząc w słusznej sprawie, upominając się o słuszne rzeczy, że nie zapomnimy o tych, którzy są wśród nas i z którymi ten los dzielimy – wskazał prymas.

Udział w okrągłym stole potwierdził szef ZNP Sławomir Broniarz, zaznaczając, że wątpliwości związkowców budzą czas i miejsce rozmów. Uczestnictwo w rozmowach zapowiedziała także szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Koalicja Europejska zaapelowała do premiera Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o zrealizowanie postulatów nauczycieli i zakończenie protestu. Lider PO Grzegorz Schetyna zadeklarował, że Koalicja wspiera nauczycieli i ich postulaty.

O zakończenie protestu i rozpoczęcie rozmów na temat reformy oświaty w ramach okrągłego stołu w imieniu PiS w piątek zaapelowała rzeczniczka partii Beata Mazurek. W odpowiedzi na apel Koalicji podkreśliła, że „Koalicja Europejska jest w stanie obiecać wszystko, a po wyborach, jak zawsze, ze wszystkiego się wycofa”.

źródło:


Czytaj więcej…

Prymas Polski abp Wojciech Polak: Kościół mógłby pełnić rolę …

W sobotę, prymas Polski abp Wojciech Polak goszcząc w w radiu RMF FM odniósł się do protestu nauczycieli. Przekazał, że rolę mediatora między strajkującymi a rządem, mógłby pełnić kościół. – Oby te święta wielkanocne przyniosły środowisku …

Źródło: Telewizja Republika

Strajk nauczycieli. Kościół mediatorem w rozmowach z rządem …

Kościół mediatorem w sporze nauczycieli z rządem? Nie wyklucza tego prymas Polski abp Wojciech Polak. – Zawsze odpowiadamy, że strony musza o takiego mediatora poprosić. Jeżeli prośba będzie od obydwu stron sporu, to myślę, że Kościół też mógłby …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Prymas: Kościół mógłby pełnić rolę mediatora w sporze …

Kościół mógłby pełnić rolę mediatora w sporze strajkujących nauczycieli ze stroną rządową. Jeżeli taka prośba pojawi się z obydwu stron sporu, to będzie ona poważnie rozważona – zadeklarował prymas Polski, abp Wojciech Polak.

Źródło: TVP Info

Prymas Polski: Kościół mógłby pełnić rolę mediatora w sporze …

Kościół mógłby pełnić rolę mediatora w sporze nauczycieli ze stroną rządową; jeżeli taka prośba pojawi się z obydwu stron sporu, to będzie ona poważnie rozważona – podkreślił w sobotę prymas Polski ks. abp Wojciech Polak. Premier Mateusz Morawiecki …

Źródło: RadioMaryja.pl (komunikaty prasowe)

Kościół zostanie mediatorem ws. strajku nauczycieli? Prymas Polak …

Jak wskazał, jeśli taka prośba pojawi się z obydwu stron sporu, to Kościół mógłby pełnić taką rolę. "Jeżeli taka wola, czy taki głos będzie, myślę, że będzie on poważnie rozważony" – zaznaczył. "Chociaż nie wiem, czy akurat w sporze tak konkretnym, który …

Źródło: m.niezalezna.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *