Pruszków. Kierowca karetki tłumaczy po śmiertelnym potrąceniu …

Nowe informacje o Dejanie S. Rok temu zmienił imię

Jak podaje portal tvnwarszawa.pl, kierujący karetką próbował wyjaśnić przyczyny wypadku, do którego doszło w Pruszkowie. 60-letni mężczyzna kierujący ambulansem twierdzi, że włączył sygnalizację świetlną i dźwiękową po to, by szybciej dojechać do szpitala i przyjąć kolejne zlecenie przewozu pacjenta.

Zgodnie z informacjami podanymi przez rzecznika Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasza Łapczyńskiego kierowca nie realizował transportu związanego z zagrożeniem życia lub zdrowia, dlatego nie powinien włączać sygnału dającego mu uprzywilejowany przejazd. Podejrzany Piotr K. usłyszał już zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, za które grozi mu kara ośmiu lat pozbawienia wolności. Prokuratura skierowała też wniosek o trzymiesięczny areszt dla kierowcy karetki.

Do wypadku doszło 3 kwietnia w Pruszkowie. Z ustaleń prokuratury wynika, że dziewczynka stała przed przejściem dla pieszych, gdy kierowca auta osobowego ustąpił jej pierwszeństwa. 9-latka weszła na przejście, a wtedy uderzyła w nią jadąca z dużą prędkością karetka. Dziewczynka zmarła na miejscu wypadku.


Czytaj więcej…

Pruszków. Kierowca karetki tłumaczy po śmiertelnym potrąceniu …

Jak podaje portal tvnwarszawa.pl, kierujący karetką próbował wyjaśnić przyczyny wypadku, do którego doszło w Pruszkowie. 60-letni mężczyzna kierujący ambulansem twierdzi, że włączył sygnalizację świetlną i dźwiękową po to, by szybciej dojechać do …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *