Pruszków. Karetka na sygnale potrąciła dziewięciolatkę. "Krzyczał …

Empoli - Napoli transmisja w TV i online 03.04.2019. Serie A. Gdzie ...

Prokuratura ustaliła, że kierujący karetką transportową nie powinien jechać na sygnale. Mężczyzna tłumaczył, że zrobił to „żeby szybciej dotrzeć do szpitala.” Kierowca usłyszał już zarzuty. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie wszczęła śledztwo w kierunku spowodowania wypadku drogowego, w przebiegu którego śmierć poniosła 9 letnia dziewczynka.

Kierujący karetką 60 letni mężczyzna został wczoraj zatrzymany. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Pobrano od niego krew do dalszych badań, m.in. w kierunku zawartości alkoholu ew. innych środków mogących mieć wpływ na kierowaniem pojazdem. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora i z udziałem biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych przeprowadzono oględziny.

Był to transport medyczny. Pojazdem ze Szpitala do miejsca zamieszkania odwożono pacjenta, który nie mógł samodzielnie się poruszać. Transport został już zrealizowany i w momencie zdarzenia w pojeździe nie było pacjenta.

Jak wstępnie ustalono pojazd miał włączone sygnały świetlne i dźwiękowe oraz poruszał się ze znaczną prędkością. Kierujący poruszający się przed pojazdem medycznym widząc dziewczynkę oczekującą przed przejściem dla pieszych zatrzymał się by umożliwić jej przejście na drugą stronę ulicy. Dziewczynka weszła na pasy. W okolicy środka przejścia została potrącona przez kierującego pojazdem sanitarnym, który omijał pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. W wyniku odniesionych obrażeń pokrzywdzona poniosła śmierć na miejscu.

Mężczyzna jechał na sygnałach do kolejnego szpitala jak mówił sygnały włączył, aby tam szybciej dotrzeć.

60-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.


Czytaj więcej…

Pruszków. Kierowca karetki tłumaczy po śmiertelnym potrąceniu …

Do wypadku doszło 3 kwietnia w Pruszkowie. Z ustaleń prokuratury wynika, że dziewczynka stała przed przejściem dla pieszych, gdy kierowca auta osobowego ustąpił jej pierwszeństwa. 9-latka weszła na przejście, a wtedy uderzyła w nią jadąca z dużą …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Pruszków. Karetka na sygnale potrąciła dziewięciolatkę. "Krzyczał …

Do tragicznego wypadku na podwarszawskim Pruszkowie doszło w środę około godziny 15:00. Dziewięcioletnia dziewczynka, wracając ze szkoły, stała na przejściu dla pieszych. Jeden z kierowców jadących ul. Promyka zatrzymał się i przepuścił ją na …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Tragiczny wypadek w Pruszkowie; karetka na sygnale potrąciła …

"Ta karetka jakby spod ziemi była" – opowiada świadek wypadku, do którego doszło w Pruszkowie. Po tym, jak ambulans na sygnale potrącił dziewczynkę – ta zmarła – prokuratura wszczęła śledztwo. Do wypadku doszło w środę około godziny 15.

Źródło: Dziennik.pl

Tragiczny wypadek w Pruszkowie. Kierowca karetki: „Chciałem …

Prokuratura ustaliła, że kierujący karetką transportową nie powinien jechać na sygnale. Mężczyzna tłumaczył, że zrobił to „żeby szybciej dotrzeć do szpitala.” Kierowca usłyszał już zarzuty. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut spowodowania wypadku …

Źródło: Warszawa w Pigułce (komunikaty prasowe)

9-latka nie żyje. Kierowca karetki: chciałem szybciej dotrzeć do …

Do tragicznego wypadku doszło w Pruszkowie, w środę. Jak podała prokuratura, dziewięciolatka stała przed przejściem dla pieszych. Kierowca auta osobowego ustąpił jej pierwszeństwa. Dziewczynka spokojnie weszła na zebrę. Wtedy uderzyła w nią …

Źródło: TVN Warszawa

Sąd podjął decyzje dot. kierowcy karetki, który śmiertelnie potrącił 9 …

Kierowca przed karetką zatrzymał się na pasach by przepuścić dziewczynkę. Ambulans wyprzedził go i uderzył w 9-latkę, gdy ta była na środku pasów. Zginęła na miejscu. Czytaj też: Tragiczny wypadek w Pruszkowie. Karetka na sygnale potrąciła dziecko.

Źródło: Radio Dla Ciebie

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *