Protest rolników, duże utrudnienia w Warszawie. Wyją syreny …

Protest rolników, duże utrudnienia w Warszawie. Wyją syreny ...

Wśród protestujących na Placu Zawiszy spotkamy nie tylko rolników. Przyjechały całe rodziny protestujących rolników – mężczyźni, kobiety i dzieci. W licznym kręgu pojawiają się także mieszkańcy Warszawy i konsumenci, którzy wspierają działania

AgroUnii

i podzielają zdanie wielokrotnie artykułowanych postulatów zarówno do

Według lidera AgroUnii w sprawie większości z postulatów nie podjęto skutecznych działań, aby poprawić sytuację polskich rolników i sadowników.

r e k l a m a

Manifestacja była zapowiadana już 25 marca 2019 r. pod

Komendą Policji w Warszawie

. Zgromadzenie zgłoszono na

Postulaty AgroUnii są od wielu miesięcy niezmienne, jednak dołączają z miesiąca na miesiąc kolejne ugrupowania rolników, a ich postulaty są dodawane do wspólnej listy.

1.

WPROWADZENIE PRZEPISÓW NAKŁADAJĄCYCH NA SKLEPY WIELKOPOWIERZCHNIOWE OBOWIĄZKU OFEROWANIA DO SPRZEDAŻY PRODUKTÓW ROLNO-SPOŻYWCZYCH Z MIMINALNYM UDZIAŁEM 51% PRODUKTÓW POCHODZENIA I PRODUKCJI KRAJOWEJ.

Sonda – powiedz nam co myślisz

2.

GRAFICZNE ZNAKOWANIE PRODUKTÓW ROLNO-SPOŻYWCZYCH FLAGĄ KRAJU POCHODZENIA PRODUKTU.

3.

NAŁOŻENIE NA ROSJĘ EMBARGA NA SPRZEDAŻ DO POLSKI WĘGLA KAMIENNEGO – DO CZASU ZNIESIENIA PRZEZ ROSJĘ OGRANICZEŃ W EKSPORCIE POLSKICH OWOCÓW I WARZYW.

Polecany artykuł

Protest Agrounii – już jutro! Sprawdź szczegóły

4.

UZDROWIENIE SAMORZĄDU ROLNICZEGO – REFORMA IZB ROLNICZYCH.

5.

AUDYT ROLNICZYCH ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH I FUNDUSZY PROMOCJI ŻYWNOŚCI ORAZ REFORMA TYCH INSTYTUCJI.

6.

WPROWADZENIE USTAWOWEGO ZAKAZU KOMERCJALIZACJI UJĘĆ WODY ORAZ POTRAKTOWANIE WODY JAKO STRATEGICZNEGO SUROWCA DO PRODUKCJI ŻYWNOŚCI.

7.

PODJĘCIE NATYCHMIASTOWEJ INTERWENCJI PAŃSTWA W CELU URATOWANIA RYNKU TRZODY CHLEWNEJ.

Manifestacja ma na celu pokazanie jak wygląda symboliczne odcięcie od rynku. Głównym mottem pokojowej manifestacji jest hasło „Razem bronimy polskiej wsi”, a przyświecają im słowa:

„Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród,

Nie jesteśmy w końcu sami,

Jesteśmy Polskiej Ziemi Lud,

Wszyscy jesteśmy Polakami”

Aktualizacja 09:00

Głos zabrał założyciel AgroUnii Michał Kołodziejczak. – Aż 300 gospodarstw zostało zamkniętych niezgodnie z prawem – mówił. – Ponadto producenci truskawek i malin patrzą z obawą na nadchodzący sezon – dodał. Lider AgroUnii podkreślił, że nie mają zamiaru protestować do późnych godzin. O godzinie 10:00 zawyją syreny. – Warszawa usłyszy głos rozpaczy polskiej wsi – powiedział.

Michał Kołodziejczak wygłosił ponownie postulaty. – Żądamy przede wszystkim, aby nasze polskie produkty znajdowały się na półkach w sklepach – podkreślał.

Po Liderze AgroUnii głos zabrał Filip Pawlik, koordynator AgroUnii z Wielkopolski. – Przyjechaliśmy dlatego, że my rolnicy, producenci trzody chlewnej nie pozwolimy na takie działania jakie miały miejsce na Wschodzie kraju, gdzie wybijano zdrowe świnie w celu walki z ASF – mówił. – To jest absurd, że wielu z nas będzie teraz

sądzonych 12 kwietnia w Białej Podlaskiej za manifestacje

! – dodał na zakończenie.

Aktualizacja 9:30

Kolejno głos zabrała Marta z województwa świętokrzyskiego, która jest przedsiębiorcą oszukanym przez „Eskimosa”. Mówiono, że „Eskimos” ma uzdrowić sytuację z jabłkami. Prowadzono rozmowy dotyczące wypłacania sadownikom zaległych pieniędzy, które miały trafić do nich w ciągu kilku dni. W ostateczności skończyło się to zupełnie inaczej. – W październiku minister rolnictwa powiedział, że sytuacja jest krytyczna i trzeba nam sadownikom pomóc. Tego się trzymaliśmy i czekaliśmy na słynny szumny skup interwencyjny „Eskimosa”. Skup ruszył z początkiem listopada. Wszystko byłoby dobrze, tyle, że my za te jabłka nie otrzymaliśmy pieniędzy. Ja za swoje owoce, na które ciężko pracowałam nie dostałam nawet złotówki. W ogóle nie mam pewności czy jakiekolwiek środki otrzymam – mówiła rozgoryczona.

Tuż po niej głos zabrała Patrycja, która podkreślała wagę problemu polskich rolników. – Zgromadziło się nas dzisiaj wielu, co świadczy o tym jak wielki mamy problem. Chcemy budować świadomość społeczeństwa, które żyje naprawdę w ogromnej niewiedzy dzięki manipulacji mediów. Przyjechałam do was z wielkopolski, a wraz ze mną blisko 50 osób. Z mężem prowadzimy duże gospodarstwo rolne. Często pracujemy od świtu do nocy po 24 godziny. Mimo tego my rolnicy i tak jesteśmy nazywani nierobami! – mówiła.

Aktualizacja 10:00

W całej Warszawie zawyły syreny.

Aktualizacja 11:40

Protestujący rolnicy zmierzają w stronę ronda Dmowskiego. Niosą symboliczną trumnę z napisem „Polskie rolnictwo anno domini 2019 r.”.


Czytaj więcej…

Protest rolników, duże utrudnienia w Warszawie. Wyją syreny …

O godzinie 8:00 w Warszawie rozpoczął się kolejny protest rolników. Członkowie AGROunii blokują ruch na placu Zawiszy, a następnie ruszą w kierunku ronda Dmowskiego. Utrudnienia w ruchu na warszawskim Śródmieściu potrwają co najmniej do 16:00.

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Protest rolników w Warszawie. Centrum stolicy zablokowane na …

O godzinie 8 na placu Zawiszy w Warszawie rozpoczął się kolejny protest rolników. Demonstracja ma się zakończyć o godzinie 16. Około godziny 13 demonstranci przejdą Alejami Jerozolimskimi do Ronda Dmowskiego. Miejsca protestu będą zamykane dla …

Źródło: Newsweek Polska

Protest rolników w Warszawie. Plac Zawiszy nieprzejezdny …

Protest rolników w centrum Warszawy rozpoczął się o godz. 8. Manifestanci zablokowali Plac Zawiszy. Aktualnie jest on zamknięty dla ruchu kołowego. Autobusy i tramwaje kierowane są na objazdy. Zdaniem organizatorów do Warszawy miało przyjechać …

Źródło: Money.pl

Warszawa: Protest rolników 3.04 potrwa aż 8 godzin [ZDJĘCIA …

Protest AGROunii ma na celu pokazanie rządzącym, jak wygląda odcięcie rolników od rynków sprzedażowych, co – zdaniem protestujących – jest spowodowane złą polityką rządu. Rolnicy domagają się wprowadzenia obowiązku znakowania produktów …

Źródło: Echo Dnia Podkarpackie

Duże utrudnienia i zamieszanie na ulicach. Rolnicy protestują na …

O godzinie 8 na placu Zawiszy zaczęła się manifestacja rolników z AGROunii. Protestujący przejdą na rondo Dmowskiego. Tam mają demonstrować aż do 16. Protest rozpoczął się o godzinie 8, natomiast utrudnienia były odczuwalne wcześniej. Przez plac …

Źródło: TVN Warszawa

Protest rolników z AgroUnii – tego jeszcze nie było! [LIVE]

Na Placu Zawiszy w Warszawie rozpoczęła się pokojowa manifestacja rolników i ich rodzin zrzeszonych w organizacji AgroUnia. Tym razem protest był zapowiedziany. O 10.00 zawyją syreny i klaksony osób, które utożsamiają się z protestującymi rolnikami.

Źródło: top agrar Polska (komunikaty prasowe)

Trwa PROTEST rolników z Agrounii w Warszawie na placu Zawiszy …

Rolnicy ponownie blokują plac Zawiszy w Warszawie. Organizatorem manifestacji 3 kwietnia 2019 jest Agrounia. Protestujący zamierzają ok. godziny 13:00 przejść alejami Jerozolimskimi na rondo Dmowskiego. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej …

Źródło: Gazeta Pomorska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *