Prognoza pogody na dziś: deszcz, burze i 21 stopni

Prognoza pogody na dziś: deszcz, burze i 21 stopni

Poniedziałek przyniesie duże zachmurzenie z przejaśnieniami na północy i w centrum Polski. Na północnym wschodzie i północy kraju synoptycy nie prognozują opadów. Na pozostałych obszarach okresami pojawią opady deszczu do 5-10 litrów na metr kwadratowy, a na południu spadnie do 25 litrów na metr kwadratowy. Może zagrzmieć. W górach popada śnieg z deszczem.

UWAGA >> W poniedziałek IMGW wydał ostrzeżenia. Niebezpieczny deszcz

Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 13 st. C w Małopolsce i na Górnym Śląsku, przez 17 st. C w centrum kraju, po 21 st. C w Wielkopolsce i na Kujawach. Północno-wschodni słaby i umiarkowany wiatr, okresami dość silny, w burzach rozpędzi się do 90 km/h.

Największą wilgotność względną powietrza synoptycy prognozują na południu kraju. Tam może przekroczyć 90 procent. W pozostałych rejonach będzie oscylować wokół 70-80 procent. Na zachodzie Polski odczujemy wilgoć i chłód, miejscami ciepło, a w pozostałych rejonach – komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne na północy będą neutralne, z kolei na pozostałych obszarach – niekorzystne.

WARSZAWA

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Do południa możliwe są przelotne opady deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 19 st. C. Północno-wschodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie, w porywach rozpędzi się do 50 km/h. Ciśnienie będzie zmienne, około południa odnotujemy 1000 hPa.

TRÓJMIASTO

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie 16 st. C. Z północnego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, okresami dość silny, w porywach rozpędzi się do 50 km/h. Ciśnienie wzrośnie, około południa odnotujemy 1017 hPa.

POZNAŃ

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Do południa pojawią się opady deszczu. Temperatura nie przekroczy 21 st. C. Z północy wiatr powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie, w porywach rozpędzi się do 50 km/h. Ciśnienie będzie się wahać, około południa wyniesie 1003 hPa.

WROCŁAW

Zachmurzenie duże. Okresami pojawią się opady deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 14 st. C. Północny, słaby i umiarkowany wiatr, okresami dość silny, powieje w porywach do 50 km/h. Ciśnienie będzie się wahać, około południa wyniesie 999 hPa.

KRAKÓW

Zachmurzenie duże. Okresami synoptycy prognozują deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 13 st. C. Północny wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach powieje do 50 km/h. Ciśnienie będzie się wahać, około południa barometry pokażą 986 hPa.


Czytaj więcej…

Prognoza pogody na dziś: deszcz, burze i 21 stopni

Poniedziałek przyniesie duże zachmurzenie z przejaśnieniami na północy i w centrum Polski. Na północnym wschodzie i północy kraju synoptycy nie prognozują opadów. Na pozostałych obszarach okresami pojawią opady deszczu do 5-10 litrów na metr …

Źródło: TVN Meteo

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *