Prognoza pogody na dziś – 19 maja. Gdzie jest burza? Idą …

Prognoza pogody na dziś - 19 maja. Gdzie jest burza? Idą ...

Pogodę w Polsce kształtuje zatoka niżowa znad Niemiec. Z południa wciąż napływają ciepłe i wilgotne masy powietrza, co sprawi, że w ciągu dnia w całym kraju tworzyć się będą mocno wypiętrzone chmury kłębiaste Cumulonimbus. To one przynoszą deszcz i burze. Przed godz. 9 grzmiało i błyskało już w okolicach Leszna w Wielkopolsce.

Uwaga! Najgwałtowniejsze, popołudniowe burze z intensywnym, ulewnym deszczem, gradem oraz z porywistym wiatrem do 80 km/h spodziewane są na północy, wschodzie, w centrum oraz w pasie gór i przedgórza (od Sudetów przez Beskidy i Tatry po Bieszczady) – alarmują w ostrzeżeniu dla Wirtualnej Polski synoptycy biura Cumulus.

Lokalnie gwałtowne burze mogą nawet przyjmować charakter krótkotrwałych nawałnic. W piątek podczas burzy w okolicach Dobrego Miasta w woj. warmińsko-mazurskim przeszła trąba powietrzna.


Czytaj więcej…

Prognoza pogody na dziś – 19 maja. Gdzie jest burza? Idą …

To one przynoszą deszcz i burze. Przed godz. 9 grzmiało i błyskało już w okolicach Leszna w Wielkopolsce. Uwaga! Najgwałtowniejsze, popołudniowe burze z intensywnym, ulewnym deszczem, gradem oraz z porywistym wiatrem do 80 km/h spodziewane …

Źródło: Wirtualna Polska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *