Primera Division: FC Barcelona ociera łzy po Liverpoolu. Liga …

Primera Division: FC Barcelona ociera łzy po Liverpoolu. Liga ...
PAP/EPA / Andreu Dalmau / Na zdjęciu: Mathias Olivera (z lewej) i Malcom (z prawej)

– Jestem na siłach, żeby kontynuować pracę w Barcelonie. Rozmawiałem z prezydentem klubu i czuję, że mam wsparcie – zapewniał Ernesto Valverde. Trener mistrzów Hiszpanii według mediów nie jest pewny swojej posady. W tym tygodniu Blaugrana została upokorzona w Liverpoolu. Ekipa Juergena Kloppa odrobiła trzy bramki straty, wygrała 4:0 i awansowała do finału Ligi Mistrzów. Cała Barcelona była w szoku, a kibice niezbyt przyjemnie powitali na lotnisku nawet Leo Messiego. Niedzielnym starciem z Getafe Katalończycy mieli przeprosić zawiedzionych sympatyków.

Valverde w kontekście ewentualnego zwolnienia zarzuca się pragmatyzm i minimalizm. Filozofia Baska odbiega od tego, co przez lata prezentowała Barcelona. Zespół odpowiedział w stylu typowym dla Valverde. Nie było efektownych akcji i kanonady na Camp Nou. Gospodarze wygrali 1:0 po bramce zdobytej przez Arturo Vidala w końcówce pierwszej połowy.

Sprawdź też: Real Madryt poległ w starciu z Realem Sociedad

Chilijczyk dobił strzał Gerarda Pique, któremu dośrodkował Messi z rzutu wolnego. Były gracz Juventusu i Bayernu Monachium wyprzedził obrońców, przejął wybicie Davida Sorii i pewnie uderzył z kilku metrów. W drugiej połowie Barcelona w pełni przejęła kontrolę nad meczem.

Getafe ma czego żałować. Drużynie z przedmieść Madrytu wystarczyło zremisować, żeby utrzymać czwarte miejsce premiowane grą w następnej edycji Ligi Mistrzów. Dla małego klubu to byłby historyczny wyczyn – w tych rozgrywkach jeszcze nigdy nie grali. – Zrobimy wszystko, żeby utrzymać swoją pozycję w tabeli – zapewniał obrońca, Damian Suarez. – Nie możemy zmarnować okazji do napisania historii – dodał Angel Rodriguez.

To właśnie 32-latek był najgroźniejszy w szeregach Getafe. Już w 11. minucie popisał się dobrym podaniem do Jorge Moliny. 37-latek zachował się jak żółtodziób, bo przestrzelił z kilku metrów. Najlepszy strzelec zespołu Pepe Bordalasa nie miał dobrego dnia. Marnował okazję za okazją. Najlepszą miał w 30. minucie, kiedy wyszedł na czystą pozycję i znowu niecelnie uderzył. A miał jeszcze dodatkowe wyjście i mógł zagrać na lewą stronę do Angela. Na swoją obronę może powiedzieć, że z równowagi wytrącił go Samuel Umtiti. Francuz musiał ratować kolegów, którzy szczególnie w pierwszych minutach popełniali wiele strat, w szczególności Sergio Busquets.

Czytaj również: Ivan Rakitić blisko nowego klubu. Chorwat ma trafić do Interu Mediolan

Tymczasem na Estadio Mestalla Valencia prowadziła z Deportivo Alaves. W przypadku zwycięstwa Nietoperze mogły zrównać się punktami z Getafe, a to było dość, by zepchnąć ekipę Bordalasa z czwartego miejsca. Do 88. minuty Los Ches wygrywali 3:1. W tym samym czasie piłkę meczową zmarnował Molina, piłka po jego strzale głową trafiła w słupek. Kilkadziesiąt sekund później Messi dopiął swego i uderzył w polu karnym po podaniu Sergiego Roberto. Piłka odbiła się rykoszetem od Djene i to jemu zapisano drugie trafienie dla Barcy.

FC Barcelona – Getafe CF 2:0 (1:0)
1:0 – Arturo Vidal 39′
2:0 – Djene Dakonam (gol samobójczy) 89′

Barcelona: Jasper Cillessen – Sergi Roberto, Gerard Pique, Jordi Alba – Arturo Vidal, Sergio Busquets, Ivan Rakitić (62′ Carles Alena) – Malcom (78′ Nelson Semedo), Leo Messi, Philippe Coutinho (69′ Abel Ruiz).

Getafe: David Soria – Damian Suarez, Djene Dakonam, Leandro Cabrera, Mathias Olivera – Dimitri Foulquier (75’ Samu Saiz), Nemanja Maksimović, Mauro Arambarri, Gaku Shibasaki – Jorge Molina, Angel Rodriguez (86′ Hugo Duro).

Żółte kartki: Vidal (Barcelona) oraz Foulquier, Olivera i Djene (Getafe).

Czerwona kartka: Jorge Pulido (Huesca) 76′ /za faul/

Valencia CF – Deportivo Alaves 3:1 (2:1)
0:1 – Ximo Navarro 12′
1:1 – Carlos Soler 29′
2:1 – Santi Mina 34′
3:1 – Kevin Gameiro 68′

Villarreal CF – SD Eibar 1:0 (0:0)
1:0 – Karl Toko Ekambi 59′

Chcesz dostawać najświeższe newsy sportowe na Messengerze? Zapisz się!

Kto zajmie czwarte miejsce w tym sezonie Primera Division?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub

Piłkę Nożną

na Facebooku

Zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Składy na mecz FC BarcelonaGetafe. Ernesto Valverde wybrał …

Poznaliśmy składy na mecz FC BarcelonaGetafe w 37. kolejce Primera Division. Oto jedenastka wybrana przez Ernesto Valverde: Cillessen; Sergi Robeto, Piqué, Umtiti, Jordi Alba; Rakitic, Busquets, Arturo Vidal; Malcom, Messi, Coutinho. Official: Barça XI.

Źródło: Meczyki (komunikaty prasowe)

Getafe ma czego żałować. Drużynie z przedmieść Madrytu wystarczyło zremisować, żeby utrzymać czwarte miejsce premiowane grą w następnej edycji Ligi Mistrzów. Dla małego klubu to byłby historyczny wyczyn – w tych rozgrywkach jeszcze nigdy nie grali.

Źródło: WP SportoweFakty