Prezes AGROunii o dopłatach do krów i świń: brudna zagrywka PR …

Prezes AGROunii o dopłatach do krów i świń: brudna zagrywka PR ...

Kołodziejczak zapewnił, że „AGROunia popiera nauczycieli i życzy jak najlepszej edukacji dla młodych Polaków”. „PiS próbuje nas skłócić. Krowoświnia+ to demagogia i brudna zagrywka PR-owa: te pieniądze niby od 2021 r. i tylko w sytuacjach wyjątkowej hodowli, czyli de facto dla promila hodowców..” – napisał prezes AGROunii.

Wcześniej Sławomir Broniarz mówił, że nauczyciele „przegrali z krowami i świniami”. – Przegraliśmy z krowami i świniami i więcej się o tym mówi od wczoraj niż o edukacji – przyznał szef ZNP, nawiązując do nowej „piątki PiS” dla rolnictwa.

Wczoraj, podczas konwencji PiS, Jarosław Kaczyński mówił, że szczególnie ważna, jest „sprawa wsparcia tych gospodarstw rolnych, które będą po pierwsze hodowały zwierzęta, które tu się rodzą, czyli z własnego chowu, hodowały w oparciu o własną pasze, zapewniały zwierzętom tzw. dobrostan i w zamian za to otrzymywały bardzo poważne wsparcie”. – Najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy, ale może być więcej – oświadczył prezes PiS.

Europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk wyjaśniał na Twitterze, że takie wsparcie funkcjonuje w niektórych krajach UE już w obecnej perspektywie finansowej i jest realizowane w ramach unijnego programu Wspólnej Polityki Rolnej.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub Onet Wiadomości na Facebooku!

(pmd)


Czytaj więcej…

Rozpędzony samochód staranował radiowóz. Sprawca był pod …

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w czwartek, 4 kwietnia, w amerykańskim Chicago. Rozpędzony samochód wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, by po chwili staranować radiowóz. Dwóch policjantów odniosło obrażenia …

Źródło: Onet.pl

Prezes AGROunii o dopłatach do krów i świń: brudna zagrywka PR …

Michał Kołodziejczak wyraził solidarność z nauczycielami i skrytykował zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego o dopłatach do krów i świń. Prezes AGROunii odpowiedział na Twitterze na słowa szefa ZNP Sławomira Broniarza, który napisał: "»Najmniej 100 …

Źródło: Onet.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *